Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Jednym z ostatnich klezmerskich koncertów, jakie odbyły się we wrześniu br. w Knajpie U Fryzjera był występ lubelskiego zespołu Chojzes Klezmorim, którego historia rozpoczyna się właśnie w naszym nadwiślańskim Miasteczku.

Betanki w teatrze

Pod koniec września br. podczas Festiwalu Małych Teatrów "Słodkobłękity" w Zgierzu – odbyła się premiera spektaklu „Betanki” opartego o prasowe doniesienia na temat sytuacji w kazimierskim klasztorze betanek. Spektakl autorski w dziewięciu scenach z dwoma zakończeniami w reżyserii Przemka Wiśniewskiego przygotował Teatr Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego.

W Kuncewiczówce nie ma biurka Marii Kuncewiczowej, stołu Wyczółkowskiego, lustra w złoconej ramie, serwantek, komody, kompletu stołowego w salonie, mebli kuchennych, foteli, stolików i zydelków oraz większości krzeseł. Gdzie zniknęły?

W ubiegłym tygodniu w auli Gminnego Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej odbyły się warsztaty organizowane w ramach konsultacji społecznych opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta. Firma Eko Gelo, która te warsztaty poprowadziła, będzie opracowywać program rewitalizacji dla Kazimierza Dolnego.
Tuż przy kazimierskim rynku, prawie u stóp kościoła farnego znajduje się brązowy posążek psa. Legend związanych z tym monumentalnym czworonogiem jest wiele i wciąż powstają nowe. A zapotrzebowanie na te historie jest duże – żadna chyba wycieczka nie ominie brązowego kundelka, głaszcząc go po nosie na szczęście i fotografując się namiętnie na jego tle.
Kazimierz wybrany perłą Lubelszczyzny będzie musiał zadowolić się tylko tym tytułem. W plebiscycie „Rzeczypospolitej” „Wybieramy siedem cudów Polski” pozostał daleko poza szczęśliwą siódemką.

W Kuncewiczówce rozpoczyna się cykl wydarzeń poświęconych bratankowi Marii Kuncewiczowej - wybitnemu pisarzowi Janowi Józefowi Szczepańskiemu (1919-2003). Pierwsze spotkanie już w sobotę 6 października o godzinie 17.00

Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierz Dolny w najbliższą środę 3 października w godzinach 15.00–20.00 zaprasza mieszkańców na spotkanie organizowane w ramach konsultacji społecznych opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kazimierz Dolny.

7 października 2007 r. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza miłośników wycieczek rowerowych na ostatnią w tym roku wycieczkę rowerową połączoną z przejazdem kolejką wąskotorową na trasie: Nałęczów- Wąwolnica-Karczmiska.
Kilka dni temu w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym odbyło się spotkanie, które miało na celu próbę posumowania tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Rozpoczęto też planowanie kolejnej edycji tego festiwalu, który jak uważają organizatorzy, był sukcesem.
Bóbr europejski dawniej występował w całej strefie umiarkowanej Europy i Azji. Teraz wyginął w wielu regionach naszego kontynentu i został objęty częściową ochroną. Ale w okolicach Kazimierza bobry mają się świetnie. I wchodzą w szkodę rolnikom.
Według wyników badania Megapanel PBI/Gemius grupę Nocowanie.pl, do której należy również KazimierzDolny.pl, odwiedziło w lipcu br. 481 951 użytkowników; wygenerowali oni 5 089 451 odsłon.

Lato… i po lecie…

Podczas tegorocznego lata w Kazimierzu Dolnym gościło wiele ważnych osobistości, odbywały się różnorodne imprezy, które przyciągały tłumy turystów i mimo dość zmiennej pogody sezon ten można chyba zaliczyć do udanych…

Święto Królowej

Niekwestionowaną i długoletnią królową środowiska artystycznego Kazimierza Dolnego jest Danuta Wierzbicka W sobotę, 29 września 2007 r., o godz. 16.00, Wierzbicka wspólnie z przyjaciółką z czasów studiów Ewą Zarzycką otwiera swoją wystawę w Galerii Sztuki Współczesnej Domu Michalaków.

Już jesień?

Choć kalendarz nieubłaganie pokazywał jesień, a i sam wrzesień od początku to potwierdzał, pierwszy dzień jesieni powitał piękną letnią pogodą turystów, którzy przyjechali do Kazimierza na Święto Jesieni.
23 września władze i mieszkańcy powiatu puławskiego uczcili - po raz pierwszy tak uroczyście - 68 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Uczestnicy puławskiej uroczystości obejrzeli widowisko historyczne „Kresy w czerwieni”, a następnie wzięli udział w odsłonięciu kamienia poświęconego bohaterom AK, BCh, NSZ, WiN i Sybiru przez budynkiem Starostwa.
Mimo tego, iż wrzesień ma się już ku końcowi, w większości szkół dzieci nadal nie mają mundurków. W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym jednolite stroje prawdopodobnie pojawią się na początku października, wtedy też noszenie ich stanie się obowiązkiem każdego ucznia.
Kazimierska Ochotnicza Straż Pożarna jest obok OSP Nałęczów najstarszą jednostką na terenie powiatu puławskiego. 16 września świętowała swój setny jubileusz służby miastu i okolicy w myśl zasady „Pod patronatem świętego Floriana Bogu na chwałę – ludziom na pożytek”.
15 września br. na rynku w Kazimierzu Dolnym odbyła się aukcja obrazów, które kazimierscy artyści ofiarowali na rzecz hospicjum w Puławach. Łącznie udało się zebrać blisko 13 tysięcy złotych.
Ponad 80 nalewek pasjonaci tej staropolskiej sztuki zgłosili do XII Turnieju Nalewek, który już po raz czwarty miał miejsce w Kazimierzu – w tym po raz trzeci – w Knajpie U Fryzjera. Większość konkursowych laurów – zdobyła lubelska pigwówka panieńska.
Pokaż stopkę