Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 26 kwietnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 1 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 2 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 3 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W domu, w którym przez ponad dwa lata mieszkały w Kazimierzu zbuntowane zakonnice, wbrew zakazowi abp Życińskiego kapłani odprawiali msze święte.
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym przygotowała dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas początkowych szkoły podstawowej niespodziankę teatralną. 26 października br. przed małymi kazimierzakami wystąpił Teatr Lajkonik – Scena Abecadło z Krakowa.

Kazimierskie cmentarze

To tu żegnamy swoich bliskich, opłakujemy ich, to tu zapalamy dla nich znicze i składamy świeże kwiaty. Polskie cmentarze… Są jednak – także w Kazimierzu – zapomniane zarówno groby jak i całe cmentarze, które nawet 1 listopada są ciche i puste, o których nikt już zda się nie pamięta...

Goście, którzy przybędą do Domu Kuncewiczów 3 listopada 2007 roku, zasiądą do stołu razem z Horacym, Kuncewiczową, Poświatowską, Wojtyłą, Herbertem i Miłoszem. O godzinie 17.00 ogród i taras Kuncewiczówki rozbłysną światłem, które poprowadzi na spotkanie z pisarzami.

Po raz trzeci szlakiem trzech cmentarzy Kazimierza Dolnego przeszedł papieski marsz młodzieży „Pamięć i tożsamość”. Miasto połączyło się w ekumenicznej modlitwie trzech wyznań: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i żydowskiego. W ten sposób uczczono pamięć tych, którzy spoczywają w kazimierskiej ziemi.

Około 50 pierwszoklasistów w czasie dwóch kolejnych październikowych czwartków zostało pasowanych na czytelnika Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym. W ten symboliczny sposób biblioteka otworzyła swoje zbiory dla najmłodszych.
Tegoroczne wybory parlamentarne w całym kraju budziły wiele emocji. Zarówno w wielkich miastach, jak i w najmniejszych wioskach stały się one tematem przewodnim. Media poprzez różne debaty jeszcze podkręcały atmosferę. Wygrała Platforma Obywatelska.
Wprawdzie jesień dopiero się zaczęła, ale o sylwestrze w Kazimierzu warto zacząć myśleć już teraz, zwłaszcza, że 31 grudnia wypada w poniedziałek, a więc szykuje się sylwestrowo – noworoczny długi weekend.
72 policjantki, które brały udział w eksmisji b. betanek z klasztoru w Kazimierzu Dolnym, nagrodzili w czwartek szef MSWiA Władysław Stasiak i komendant główny policji Tadeusz Budzik.

Kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczczono w Domu Kuncewiczów spotkaniem literackim, którego osią był słynny wiersz Słowackiego o „słowiańskim papieżu – ludowym bracie”.

W piątek, 19 października 2007 r. do Domu Kuncewiczów przybył na spotkanie autorskie Marek Nowakowski, który przedstawił licznie zebranym słuchaczom książkę pt. „Kryptonim ‘Nowak’. Tajemnice mojej esbeckiej teczki", opublikowaną przez Wydawnictwo Newsweek Polska w I połowie r. 2007.

Bardzo rzadko zdarzają się literaci, którzy czerpiąc tematy książek z samego życia, piszą tak, że każdy czytelnik musi zadać sobie pytanie: może przedstawione zło jest także moją winą? Czy nie powinienem stanąć przez nieznanym sądem choćby za brak reakcji wobec krzywdy? Takim pisarzem był Jan Józef Szczepański.

Szlakiem miejsc pamięci narodowej Wschodniej Lubelszczyzny wyruszyła młodzież Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu. Wycieczka została dofinansowana z funduszu Ministerstwa Edukacji Narodowej jako jedna z 67 nagrodzonych na Lubelszczyźnie w konkursie na program wycieczek patriotycznych.
Byłe betanki, cudzoziemki wyjechały z Polski. Tymczasem w czwartek zarzuty naruszenia miru domowego ma usłyszeć była przełożona generalna zgromadzenia
Jesienią turystów coraz mniej. A gdy spadnie pierwszy śnieg, Miasteczko zda się być już zupełnie pogrążone w zimowym śnie. Chociaż byłoby tu co robić – Kazimierz otaczają wzgórza, a starsi mieszkańcy pamiętają, jak szusowano tu na nartach. Tamte czasy mają szansę powrócić, a Miasteczko wkrótce może stać się zimową stolicą Lubelszczyzny.

W piątek, 19 października 2007 roku, do Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów przyjedzie jeden z najpopularniejszych polskich twórców: pisarz – legenda, prawdziwie wolny i niezwykle popularny. To Marek Nowakowski. Jego spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 17.00

W Kazimierzu po raz kolejny Dzień Papieski zapoczątkuje Papieski Tydzień pod hasłem „Pamięć i tożsamość”. Wypełnią go modlitwa w kościele farnym, marsz milczenia, msza u stóp trzech krzyży w Parchatce oraz zbiórka na cele charytatywne.
- U nich jest wszystko w porządku. Chcą być razem i dalej służyć Kościołowi - mówiła wczoraj pod bramą klasztoru w Kazimierzu Dolnym matka byłej zakonnicy eksmitowanej stamtąd w środę
W niedzielę, 14 października 2007 r., o godz. 14.00 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym nastąpi otwarcie wystawy Związku Polskich Fotografów Przyrody, Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego pt. „Magia kresowej przyrody”.

Akcja: eksmisja

W Kazimierzu Dolnym przy budynku, w którym znajdowały się byłe betanki od wczesnych godzin porannych stali dziennikarze, rodziny byłych sióstr oraz całe mnóstwo ludzi ciekawych rozwoju wypadków. Mimo słabej widoczności spowodowanej gęstą mgłą, cały czas szły w eter wiadomości z Kazimierza.
Pokaż stopkę