Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 23 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Flamenco night

Kolejna muzyczna sobota na patio SARP-u wprowadziła licznie zebranych słuchaczy w gorący klimat południowej Hiszpanii, Andaluzji. A wszystko za sprawą lubelskiej grupy "por Fiesta" uprawiającej sztukę flamenco.
W minioną sobotę w kazimierskiej farze w ciągu godzinny oddanej niezwykłemu instrumentowi, jakim są organy, przemierzyliśmy szlak muzyki europejskiej od najstarszych dwugłosowych kompozycji po współczesne. A wszystko oprawione było przepięknym słowem o muzyce, prowadzącego koncert, Jana Popisa.
Nasze nadwiślańskie Miasteczko 8 lipca br. odwiedził ambasador Norwegii. To kolejne już spotkanie członków rady miasta z norweskim dyplomatą poświęcone sprawom pozyskania dla Kazimierza środków z Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym dominującą rolę odgrywa właśnie Norwegia.

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów już po raz drugi w lipcowe, wakacyjne popołudnie otworzył swoje podwoje dla młodych, utalentowanych kazimierskich muzyków i licznej rzeszy melomanów. Specjalnym gościem koncertu z cyklu "Semper in altum" w wykonaniu braci Michalskich i Karola Bartoszewicza był ambasador Norwegii Sten Lundbo.

Nietypową wystawę można oglądać przez okres wakacji w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Fotografie Elżbiety Dziuk Renik wyeksponowane pod wspólną nazwą "Tajemnice himalajskich masek" przybliżają egzotyczny świat kultury Tybetu.

Obrazy pod Wiewórką

Kolejnemu koncertowi SEMPER IN ALTUM, który odbędzie się 8 lipca br. o godzinie 17. w "Domu pod Wiewiórką" towarzyszyć będzie otwarcie wystawy obrazów zgromadzonych przez Fundację Kuncewiczów.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym maturzystom z Kazimierza Dolnego, którzy zdali "Nowy Egzamin Dojrzałości". Życzymy powodzenia podczas rekrutacji na wymarzone kierunki studiów. 

Kazimierska Kuncewiczówka z kierownikiem Wandą Michalak w sobotę 25 czerwca 2005r. przygotowała dla sympatyków Ukrainy nie lada ucztę. Wieczór o wolości poezji uświetnił sam Bohdan Zadura - poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz.

Fara w wakacyjne wieczory tradycyjnie już zmienia się w filharmonię, zachwycając niezwykłą wprost akustyką i pięknem wnętrza oraz doskonałą korelacją z prezentowanym repertuarem. W ubiegłą sobotę miał tu miejsce pierwszy z serii letnich koncertów - muzyki organowej i ... skrzypcowej.
Muzeum Sztuki Złotniczej w zabytkowej dzwonnicy przy Farze zaprasza na wystawę twórczości Grażyny Magdaleny Czarneckiej - Majewskiej i Michała Majewskiego "Przestrzeń wewnętrzna", której otwarcie odbyło się w miniony weekend.

W świecie Słowian

W drugiej połowie lipca w Bielsko koło Chodlika znów zapełni niemłodymi miłośnikami starożytności. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym jak co roku zaprasza na warsztaty archeologiczne oscylujące w tematyce słowiańskiej "W świecie Słowian", które odbędą się w dniach 18 - 31 lipca br.
Co roku w lipcu w pobliskich Kozienicach organizowany jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Bogusława Klimczuka, pochodzącego z Kozienic słynnego kompozytora i aranżera piosenek, z których wiele jak np. "Rudy rydz", "Jabłuszko pełne snów" czy Czarny Alibaba" stało się przebojami. Jego piosenki w kazimierskiej bibliotece śpiewały Karolina Koryńska oraz Kinga Gogacz z kozienickiego Domu Kultury, które towarzyszyła grupie poetyckiej także z Kozienic.

Dar serca

Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Ich efektem w Szkole podstawowej nr 1 w Kazimierzu było nadanie tytułu "Przyjaciela Szkoły" tym, którzy od lat wspierają miejscową placówkę. Dla nich z wyrazami wdzięczności przygotowano wspaniały koncert "Dar serca".
W pierwszy dzień festiwalu, kiedy jeszcze na rynku rozbrzmiewały ostatnie prezentacje śpiewaków, rozpoczął się w ukwieconej bielą i zielenią kazimierskiej farze  koncert ludowy poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Zakończył się 39 Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Wzięło w nim udział ponad 800 uczestników z 12 województw. W sumie przyznano  67 nagród w 5 kategoriach. Najwięcej wyróżnień pozostało w Lubelskiem - tyle samo zawieziono też do Wielkopolski.

Drugi dzień festiwalu, mimo soboty, nie przywiódł do Kazimierza spodziewanych tłumów. Ludowi artyści prezentowali tradycyjną muzykę przed ścisłym gronem miłośników folkloru, a ci, którzy przyjechali do Miasteczka posłuchać kapel i śpiewaków, nie zawiedli się – świętu muzyki sprzyjała kameralna atmosfera.

Festiwal rozpoczęty!

Rozpoczął się XXXIX Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Dzisiejszy targ w Miasteczku odbywał się w cieniu festiwalowych namiotów i straganów. Kiedy się skończył, rynek objęli we władanie twórcy ludowi - i to zarówno grający i śpiewający, jak i rękodzielnicy, mimo że oficjalne otwarcie targów sztuki ludowej przewidziane jest na jutro.

Miasteczko Nerona?

Od blisko roku Miasteczko nękane jest przez szalonego piromana. W tym czasie spłonęło tu bardzo efektownie - nocą w środku miasta - już pięć, głównie drewnianych, budynków. W nocy z 19 na 20 czerwca spalił się zabytkowy przystanek autobusowy przy ulicy Tyszkiewicza.
Maria Kuncewiczowa na trwale związała Kazimierz z obrazem podwójnego księżyca. Pełnię, którą właśnie osiągnął, będzie można obserwować nad Kazimierzem lepiej niż dotąd dzięki naszym dwóm kamerom, które pokazują obraz Miasteczka z przeciwległych stron rynku - jedna skierowana na dach fary, a druga - na renesansowe attyki Przybyłowskich kamienic.

Pożegnanie sezonu

Po raz ostatni w tym sezonie przed własna publicznością wystąpiły kazimierskie Orły. W miłych nastrojach opuszczaliśmy stadion w Bochotnicy - nasz zespół pokonał Polesie Kock 3-1. Wszystkie gole dla naszej drużyny padły w ostatnich 19-tu minutach spotkania.
Pokaż stopkę