Wśród wyróżnionych są takie nazwiska jak: Marek Bucholc, Andrzej Głos z Caritas Polska, Piotr Guz, notariusz Justyna Karasińska, ks. proboszcz Tomasz Lewniewski, Barbara i Cezary Sarzyńscy oraz Robert Sulkiewicz.
- Dzięki ludziom dobrego serca, naszym uczniom żyje się w szkole lepiej, ciekawiej, kolorowej. Wspierają nas od lat. Przekazują pieniądze na posiłki dla dzieci i wakacyjne wyjazdy, organizują transport, fundują nagrody dla najlepszych, zaopatrują w kiełbaski na szkolne ogniska. Są naszymi prawdziwymi przyjaciółmi - tak krótko podsumował ich wkład w życie szkoły dyrektor Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Jerzy Arbuz.
Na uroczystości, którą zorganizowano w 72 rocznicę nadania szkole imienia Kazimierza Wielkiego oraz w drugą rocznicę ufundowania sztandaru, obecni byli także przedstawiciele władz miasta oraz pracownicy szkoły, wraz z poprzednią wieloletnią dyrektor Czesławą Pisulą. Przed gośćmi zaprezentowały się dziecięce zespoły taneczne: "Kazimierz", "Kolorowe nutki", "Mininutki" oraz "Zespół Muzyki Dawnej" urzekając różnorodnością repertuaru - od folkloru, poprzez taniec nowoczesny do muzyki dawnej, barwnością strojów, śpiewem, muzyką i tańcem.
Jak zwykle niesamowite wrażenie na obecnych zrobiło widowisko historyczne, ukazujące dzieje Kazimierza Dolnego od paleolitu po odbudowę miasta ze zniszczeń wojennych. Przed widzami defilowali pierwsi kazimierzacy odziani w skóry, Kazimierz Wielki w królewskiej purpurze wraz ze swą świtą, Izabela Czartoryska z pobliskich Puław, powstaniec Józef Broniewicz, Karol Siciński - architekt projektujący szkołę, artyści i Żydzi. Autorem tego niezwykłego spektaklu jest Anna Walencik, nauczycielka historii, która w ten sposób od lat wpaja dzieciom miłość do kazimierskiej ziemi.
Dyrekcja szkoły zapowiada, że to pierwsza, ale nie ostatnia uroczystość tego typu. Za serce zawsze odpowiada się sercem.