Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 26 kwietnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 1 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 2 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 3 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Zastanawiacie się, co robić w Kazimierzu Dolnym w najbliższy weekend? Dowiecie się tego z naszego zestawienia.

Nie mów nic (wideo)

Tuż przed andrzejkami w sieci pojawił się kolejny utwór pary kazimierskich artystów: Sławomira Głowackiego i Wojtka Bochry „Nie mów nic”. Melodyjna ciepła piosenka, która w tym zwariowanym świecie przywraca wiarę w ludzi. Bardzo kazimierska, chociaż o Kazimierzu tu ani słowa.

Pierniki większości z nas kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia. I słusznie. Malutkie i lukrowane mogą nam posłużyć jako ozdoba choinkowa, te większe jako świąteczny deser. Te korzenne ciasteczka w każdej postaci możemy spotkać w Piekarni Sarzyński. Przed nami – piernikowy weekend.

Wyczekiwany od dawna remont Grodarza właśnie się rozpoczął! Jeszcze przed Świętami jego koryto ma przestać straszyć popękanymi murami, nierównym dnem i osypującymi się skarpami. 

Zasypało, zawiało

Oczekiwaliśmy wprawdzie zmiany pogody, ale mimo wszystko nie takiej, nie takiej!

Chociaż związany był z Lubelszczyzną i często wracał do rodzinnego Biłgoraja, a w Lublinie umieścił akcję swojego najbardziej znanej powieści „Sztukmistrza z Lublina”, to w Kazimierzu… chyba raczej nie był. Nie licząc oczywiście wizyt pośrednich – dzięki swoim opowieściom. Jednym z takich pośredników w ich przekazywaniu jest Witold Dąbrowski.

Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy organizuje przedświąteczną akcję „Kresowa paczka”. Po raz drugi pomoc z gminy Kazimierz, a także innych miejsc w Polsce trafi do domów Polaków na Wołyniu. 

Choć pogoda jeszcze prawdziwie jesienna, od zimy dzieli nas już niewielki okres czasu. Znacznego ochłodzenia wyczekują zarówno miłośnicy zimowych sportów, jak i właściciele ośrodków narciarskich, które w naszym regionie działają coraz prężniej.

Mieszkańcy Kazimierza już po raz drugi zdecydowali, na jaki cel zostaną przekazane środki z Budżetu Obywatelskiego. Zwycięski projekt budzi jednak pewne kontrowersje. 

Księżycowe oświecenie i NeoKlez! O Andrzejkach nie wspominamy ani słówkiem... Duma! Cuda! Energia! Księżycowe oświecenie! Przyjaźń! Otwartość! Będzie ciasno...

Co to jest rewitalizacja i obszar zdegradowany? Jakie są etapy tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy warsztatu diagnostycznego GPR, który odbył się niedawno w Kazimierzu Dolnym.

Singer Dąbrowskiego

Siła jego woli tkwi w naturalności, w niewymuszeniu, w wyczuwanej przez publiczność radości z grania, a ta – energetyzuje spektakl – pisał o jego monodramach Grzegorz Józefczuk. O kim mowa?

To już ostatni weekend w listopadzie – i bez wątpienia będzie on wyjątkowy. Właśnie w tym czasie odbywają się imprezy andrzejkowe. Sprawdźcie więc, jak prezentuje się program imprez i wydarzeń w naszym mieście.

W ostatnią niedzielę w Kamienicy Celejowskiej odbył się wernisaż wystawy jednego z największych polskich artystów – Wojciecha Fangora. Wystawa nosząca tytuł „Niespodziewane konteksty” poświęcona jest zagadnieniu przestrzeni w sztuce.

Muzyczny sezon na kazimierskim Zamku już za nami. Jego finałem był występ Łukasza Zagrobelnego. I choć koncert miał charakter kameralny, to nie można mu odmówić wielkości w kwestii dobrej zabawy.

Ponad 100 osób represjonowanych w stanie wojennym przyjechało do Kazimierza na I Ogólnopolski Zjazd Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. To okazja nie tylko do wspomnień czy podzielenia się własnymi problemami, ale również do wypracowania wspólnego stanowiska w sprawach bieżącej polityki kraju.

To już 74 rocznica wydarzeń Krwawej Środy. Tradycyjnie, jak co roku uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia sprzed lat rozpoczęły się mszą św. w Klasztorze O.O. Franciszkanów Reformatów.

Wikarówka w roku ubiegłym trafiła w ręce Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pw. św. Anny. Na ostatniej sesji przedstawiciele stowarzyszenia zapoznali radnych z prowadzonymi działaniami dotyczącymi przyszłości obiektu.

Jeśli chcecie spędzić andrzejkowy weekend w Kazimierzu Dolnym, koniecznie sprawdźcie, jakie oferty przygotowali właściciele obiektów noclegowych z naszego miasta!

Tym razem na Księżycowej Scenie wystąpi Arek Zawiliński – hipsterska inkarnacja samego Boba Dylana – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta.

Pokaż stopkę