Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Obrazy łączące kazimierski klimat i elementy rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz muzyka Chopina i argentyńskie tango Carlosa Gardela. Tego można było doświadczyć podczas wernisażu Piotra Nowińskiego oraz recitalu Anetty Stawińskiej, które odbyły się w trakcie X Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.
To już 10. edycja Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Pierwszy dzień imprezy za nami. Jednym z punktów w programie była wizyta Św. Mikołaja, który w samo południe zawitał na Rynek...
Trwają prace przy budowie szkoły. Jednak gołym okiem widać, że pierwotne plany zakończenia ich z końcem tego roku czy nawet na początku przyszłego nie są możliwe do zrealizowania. Pytanie: „Kiedy nowa szkoła zostanie oddana do użytku?”, pozostaje wciąż bez konkretnej odpowiedzi.
Ten sezon turystyczny był dla Kazimierza bardzo udany. Zespół Zamkowy i Centrum Informacji Turystycznej odwiedziło dużo więcej osób niż rok temu, a starania i osiągnięcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki zostały docenione przez władze powiatu.
Czy myśleliście o tym, aby spędzić święta poza domem? Boże Narodzenie w Kazimierzu Dolnym będzie wyjątkowym przeżyciem dla całej rodziny – zadbają o to właściciele obiektów noclegowych z naszego miasteczka. Niżej przedstawiamy ich najciekawsze oferty.
Planujecie powitanie nowego roku w Kazimierzu Dolnym? To ostatni moment na znalezienie odpowiedniej oferty noclegowej – niżej przedstawiamy więc najciekawsze propozycje właścicieli kazimierskich hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych.
W okolicach Kazimierza Dolnego zatrzymano podejrzewanego o szpiegostwo porucznika rezerwy. W akcji brały udział liczne oddziały wojska i policji.
Spędzacie weekend w Kazimierzu Dolnym? Sprawdźcie, na jakie atrakcje możecie w tym czasie liczyć w naszym mieście!
Olbrzym i kurdupel (PL) & Willi Hanne (DE), free jazz w Trzecim Księżycu. Sobota 10 grudnia. 20:00.
Mawia się, że muzyka i miłość to fale tego samego oceanu i właśnie te słowa potwierdzi i udowodni Eduardo Agni. Światowej sławy muzyk, urodzony w 1966 roku w Sao Paulo, w Brazylii.
Dziady Kazimierskie nagrały swoją czwartą płytę. Jej premiera odbędzie się 10 grudnia podczas 10. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego w Kazimierzu Dolnym.
W Kazimierzu rozpoczął się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Przez najbliższe dni w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza młodzież będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, które pomogą im w podjęciu decyzji o ich przyszłości zawodowej.
Choinka już stoi na Rynku, a wkrótce nad Kazimierzem zabłyśnie jak co roku betlejemska gwiazda. Przy Zamku trwa właśnie montaż oświetlenia.
Zosia z Polski, Marilla z Wielkiej Brytanii, Zuri z Kongo i Aya z RPA. To szmaciane lalki, które powstały w bardzo konkretnym celu: by pomóc dzieciom z biednych krajów. Kazimierska szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję UNICEF-u.
Szkolnictwo zawodowe w Polsce nie cieszy się taką popularnością jak dawniej. Młodzież woli kształcić się w liceach ogólnokształcących, odkładając decyzję o podjęciu pracy na później. Warto jednak przewartościować ten sposób myślenia. Okazją ku temu może być Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, który 5 grudnia rozpocznie się także w Kazimierzu.
Prokuratura Regionalna w Katowicach z początkiem grudnia wznowiła śledztwo w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu. Poprzednie trwające trzy lata śledztwo zostało umorzone w 2010 r.
Już po raz dziesiąty w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się Kazimierski Jarmark Świąteczny. Kiermasz, koncerty, warsztaty i oczywiście wizyta Świętego Mikołaja – drugi weekend grudnia zapowiada się w Kazimierzu naprawdę ciekawie.
Tegoroczna edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi długo stała pod znakiem zapytania. Trudności zostały jednak przezwyciężone i impreza okazała się dużym sukcesem. O to, czy Festiwal odbędzie się w przyszłym roku, na szczęście nie musimy się martwić – znamy już datę 11. edycji Dwóch Brzegów!
Przed nami długo oczekiwany koncert trio grającego muzykę cudownej przeszłości. Muzykę lat 20. Usłyszymy piosenki pełne pasji, tęsknoty, energii i zaangażowania, Muzyka francuska „Carnet de voyage” wypełni Jatki na Małym Rynku. Magia, świece i doskonałe, energetyczne i kojące dźwięki. Muzyka duszy. Kolejne Księżycowe wydarzenie, kontemplujące spokojne i pełne wrażliwości i uwagi życie.