Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Dwóch policjantów chełmskiej patrolówki, oddelegowanych do pilnowania porządku podczas festiwalu filmowego w Kazimierzu nad Wisłą, wzięło udział w nocnej bójce. Byli po służbie i pod wpływem alkoholu. Twierdzą, że zostali pobici podczas interwencji. Zdaniem pozostałych uczestników zajścia, to funkcjonariusze sprowokowali bijatykę.
Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło w tym roku Kazimierz nad Wisłą w czasie X Jubileuszowego Lata Filmów. Taką liczbę podali organizatorzy Festiwalu Filmowego podczas podsumowującej imprezę konferencji, która odbyła się 8 sierpnia w Klubie Festiwalowym na Nadrzecznej.
Kazimierskie Lato Filmów to nie tylko filmy. To także imprezy artystyczne towarzyszące pokazom kinowym. Imprezy oficjalne, ale i samorodne, jak na przykład występ lubelskiej grupy Szalom.
Nocny koncert w sobotę na barce zacumowanej przy kazimierskim nabrzeżu miał wymowę ekologiczną, był magicznym odwołaniem do etnicznych źródeł muzyki, obecnych wśród inspiracji Michała Lorenca.
Kwartet karnetowy "Claribel" oraz Kwartet Mariusza Bogdanowicza koncertowali w piątek w kazimierskich restauracjach na zaproszenie miejscowych przedsiębiorców.
Kazimierski zamek w czwartkową festiwalową noc mógł znów odetchnąć atmosferą średniowiecza. A wszystko za sprawa spektaklu "Merlin. Inna historia" w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego z Warszawy.
Jednym z najbardziej znanych dzieł autorstwa siedemnastowiecznego malarza holenderskiego Johannesa Vermeera jest obraz "Dziewczyna z perłą" z 1665 roku, zwany też "Dziewczyna z kolczykiem", "Dziewczyna w turbanie", "Dziewczyna z kolczykiem z perły" czy "Dziewczyna w stroju antycznym".
Jego bohaterka to nieznana osoba w turbanie, oglądająca się za siebie, patrząca prosto na widza.
Jego bohaterka to nieznana osoba w turbanie, oglądająca się za siebie, patrząca prosto na widza.
W czasie festiwalu w Miasteczku rankiem nie widać ludzi – zda się być tu pusto i spokojnie niemalże jak w zwykły dzień w trakcie sezonu. Na skwerkach tylko pod drzewami kryją się przed słońcem ludzkie postacie – ale jest ich mało i nie rzucają się w oczy.
Brazylię mieli w zasięgu ręki ci, którzy uczestniczyli w środowej imprezie Festa Brasil w Klubie Festiwalowym na Nadrzecznej.
"Kumple", reż. Morten Tyldum
Sobota o północy, Kino Plus GSM
Bilety - cegiełki po 10 PLN do nabycia na stoisku festiwalowym przy kasach kin wspomogą budowę hali widowiskowo-sportowej.
Sobota o północy, Kino Plus GSM
Bilety - cegiełki po 10 PLN do nabycia na stoisku festiwalowym przy kasach kin wspomogą budowę hali widowiskowo-sportowej.
Cykl spotkań prowadzonych przez wybitnych fotografików polskich z Warszawskiej Szkoły Fotografii codziennie przyciąga wielu miłośników fotografowania.
We wtorek wieczorem w Klubie Festiwalowym z tyłu Dworku Michalaków wystąpił warszawski (z akcentem kazimierskim) zespół Trawnik reprezentujący – jak to określają niektórzy – folklor miejski nowego typu.
Wtorkowy występ Ani Mru Mru w ruinach zamku zgromadził rzesze fanów tej lubelskiej grupy kabaretowej. Ci, którym nie udało się wejść na imprezę - a zgromadził się spory tłumek przed zamkiem - podglądali przez kraty bramy zamkowej.
Wrażenie naprawdę niezapomniane pozostawił po sobie nocny występ grupy tanecznej Ocelot na dużym rynku. Był to spektakl ruchu, muzyki i światła fantastycznie komponujący się z nocnym Miasteczkiem, podświetlonymi kamieniczkami i mrokiem.
Codziennie między 14.30 a 16.00 redakcja Bulwaru Nadwiślańskiego podejrzanie się wyludnia. Na nic zdają się prośby, narzekania i polecenia służbowe wykrzykiwane przez Ojca Redaktora.
Jimmy. Dave. Sean. Razem dorastali w robotniczej dzielnicy Bostonu, zanim nie rozdzieliła ich straszliwa tragedia. Wiele lat później szokujące wydarzenia ponownie stykają ich ze sobą. Dziewiętnastoletnia córka Jimmy'ego zostaje zamordowana z zimną krwią.
"ZERWANY" - debiut reżyserski Jacka Filipiaka jest opartą na faktach historią chłopca pozbawionego rodzinnego domu. Mateusz wychowywany jest najpierw przez rodziny zastępcze, potem domy dziecka, by w końcu trafić do zakładu wychowawczego. Spędza w nich
w sumie 19 lat.
Przyzwyczailiśmy się, że Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w gronie kochającej rodziny, czas dawania i dostawania prezentów, możliwość odpoczynku od pogoni za sprawami dnia codziennego. Inaczej sprawy widzi Willie - zawodowy oszust.
Koncert Zion Train w Klubie Festiwalowym w poniedziałek 2 sierpnia stanowił zwieńczenie ich kolejnej już trasy koncertowej po Polsce. Muzycy twierdzą, że muzyka jest siłą magiczną - potrafi pomagać i goi wszelkie rany.
"Ocelot" to polska grupa artystów, która działa od 1998. Grupa występowała najczęściej w Niemczech i Austrii, ale także w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych. Gromadziła również komplety widzów na scenach w Las Vegas.