Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
W miejscu, gdzie Korzeniowy Dół spotyka się z innym wąwozem łączącym kazimierskie Góry i Doły, z niesamowitym koncertem wystąpił zespół „Słoma i Przedwietrze”. Rytmiczna muzyka osiadała nad Kazimierzem razem z mrokiem i mgłami wieczoru...
Cała Polska żyje teraz Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012. Poczynania piłkarzy większość z nas będzie śledzić przed telewizorami, w domu bądź też w specjalnie przygotowanych strefach kibica. W Kazimierzu Dolnym również są takie strefy.
Dziś pierwszy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Polska na Stadionie Narodowym już o 18.00 zagra z Grecją. Kibicujmy naszym z Koko Euro Fono!
Kazimierz na czas procesji Bożego Ciała – zda się – zastyga w bezruchu. Liczy się tylko ukryta pod baldachimem monstrancja. Sypią się płatki kwiatów, płyną feretrony i pieśni. Centrum Miasteczka przesuwa się wraz z procesją od ołtarza do ołtarza. Fotoreportaż Mateusza Stachyry.
Odnowiony budynek to nie jedyna zmiana, jaka czeka Kazimierski Ośrodek Kultury. Będzie też nowa nazwa, statut, struktura oraz zakres działań. Czego dokładnie możemy się spodziewać?
W dzień Dziecka kazimierskie dzieci otrzymały najlepszy z możliwych prezentów – nową szkołę. Oficjalne otwarcie i poświęcenie placówki odbyło się niemal równo rok po katastrofie budowlanej.
Kazimierskie dzieci od pięciu lat pomagają swoim ukraińskim rówieśnikom, wspierając działania ks. Wojciecha Stasiewicza - byłego wikariusza kazimierskiej parafii – obecnego proboszcza parafii w Sumach.
Blisko tysiąc dzieci z Kazimierza i wielu miejsc Polski wzięło udział w Wielkim Kazimierskim Rysowaniu. Nie wystraszyły się deszczowej pogody i na kartonach stworzyły obrazki o łącznej długości prawie pół kilometra!
Uwielbiam wędrówki w nieznane. Okoliczne lasy, drogi i bezdroża, tudzież wądoły różnej maści nie wyglądają na nieprzebyte, więc zgubić się tu – raczej – niepodobna. Zawsze się człowiek gdzieś znajdzie. Może do domu będzie tylko dalej niż zwykle… Ale za to – jaka przygoda!
Wisła jest obecnie uznawana, za ostatnią „dziką” rzekę w Europie. Dla nas, jest to po prostu – Wisła. Jednak co o niej wiemy naprawdę? Pewnie niewiele. Chcąc dowiedzieć się więcej, zapraszamy na Dni Wisły!
Prośby o połączenie chodnikiem Kazimierza Dolnego i Bochotnicy płyną do Urzędu Miasta od lat. Teraz jest realna szansa na to, by ten niewielki odcinek chodnika powstał.
Jan Cybis odrzucał wszystko, co mogło się z „łukaszowcami” kojarzyć. Kazimierz Dolny, gdzie stworzyli kolonię artystyczną uważał za terytorium wroga. A mimo to był tutaj, i to dwukrotnie. O związkach Cybisa z Miasteczkiem opowie wystawa „Jan Cybis. Kapista na terytorium wroga”, której otwarcie odbędzie się w Kamienicy Celejowskiej 3 czerwca o godzinie 12.00.
Wał wiślany to jedno z najbardziej ulubionych miejsc spacerowych w Kazimierzu. Teraz – dzięki realizacji tzw. „projektu wiślanego” – ma tu być jeszcze piękniej, co będzie można podziwiać bezpiecznie nawet nocą…
Z wizytą partnerską gościła w Kazimierzu w ostatni weekend delegacja niemiecka. Za dwa lata w naszym Miasteczku będziemy uroczyście obchodzić 20 - lecie współpracy między Kazimierzem i Staufen.
W Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym zorganizowano specjalną pokonkursową dyskusję na temat koncepcji architektonicznych nowego budynku Gminnego Zespołu Szkół. Była to okazja do zadawania pytań i zgłaszania uwag. Kto z tej możliwości skorzystał?
Co tak naprawdę wiemy o naszych przodkach? Jak wyglądały ich codzienne czynności? Czym się żywili? Jakie wartości cenili najbardziej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, można było uzyskać podczas „Chodlikowskiego Spotkania Archeologicznego”, które w ostatnich dniach odbyło się w Chodliku.
Dla tych, którzy na Kazimierz patrzą jedynie z perspektywy rynku, to może byćzaskoczenie: Sieć wąwozów lessowych w okolicach Miasteczka osiąga rekordową w skali europejskiej gęstość 11km/km2. Może warto więc wybrać się na wędrówkę, a posiadówkę pod parasolem zostawić sobie dopiero na podsumowanie spaceru? Dziś obieramy kierunek: Na Wiktora.
Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy przodują w akcji „Drzewko za butelkę”. Zebrali najwięcej opakowań przypadających średnio na jednego ucznia. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że uczniem tej klasy jest Kamil Skocz, który sam zebrał ponad 27 tysięcy butelek, zajmując tym samym drugie miejsce w tejże akcji.
Już po raz trzynasty w Kazimierzu Dolnym organizowane są „Dni Wisły”. W roku bieżącym odbędą się one w dniach 27 maja – 9 czerwca, będąc jednocześnie jednym ze sztandarowych wydarzeń organizowanych w ramach projektu „Aktywna edukacja przyrodnicza w dolinie Wisły”.
Ponad 330 gimnazjalistów w terenu powiatu puławskiego wzięło udział w IX Gwiaździstym Rajdzie Gimnazjalnym „Wszystkie szlaki prowadzą do Koszczyca”. Młodzież wędrowała po trasach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego opisanych na naszym portalu.