Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 30 listopada

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W strugach deszczu, jak i w męczącym upale. Wyposażeni w mapki i ogromny zapał aktywnych turystów jeździli od miejsca do miejsca, kosztując przy okazji lokalnych produktów. Gubiąc drogę, łapiąc kapcia w oponie czy padając ze zmęczenia, niestrudzenie zbierali pieczątki z oznaczonych miejsc. Rajd po Produkt Lokalny zorganizowany przez LGD Zielony Pierścień dobiegł końca.

Szarość nuda? Niech je szlag! Wkładaj buty! Bieg na szlak! Ponad 300 osób zastosowało się w tym roku do tej rady i stanęło na starcie II Biegu Szlak Trafi w Parchatce. Najwięcej – ponad 200 osób – wystartowało na dystansie 14 km.

Sierpniowy blues

Na Wakacyjnej Scenie Bluesa w Hotelu „Zajazd Piastowski” w sobotę 16 sierpnia usłyszymy dwie propozycje muzyczne. Tego wieczoru wystąpią Łukasz Jemioła oraz zespół Levi.

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską, 19-23 sierpnia 2014 w Kazimierzu Dolnym.

Film Jana Komasy "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Swoją prapremierę miał 1 sierpnia – zaprezentowano go wielotysięcznej widowni na Stadionie Narodowym z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie wciąż budzi emocje, prowokuje do skrajnych ocen. Jaki jest film o nim opowiadający?

Na rynku księgarskim pojawiło się nowe wydawnictwo związane z Kazimierzem Dolnym. To album fotografii „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”. Jego promocja odbyła się w kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki w czasie Dwóch Brzegów.

Jeżeli chcecie poczuć choć namiastkę prawdziwie lokalnych smaków i zobaczyć piękno ludowego rzemiosła, polecamy V Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie.

 

Do niedzieli – o ile aura pozwoli – oglądać będzie można niezwykłą podniebną galerię nad rzeką Grodarz – V Kanał Sztuki. Wystawa organizowana jest co roku przy okazji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przez miejscowe środowisko artystyczne.

Ósma edycja festiwalu dobiega końca. Podczas uroczystego zamknięcia zobaczymy premierowo „Kapitał ludzki”.

Skrzydła. Odwieczne marzenie ludzkości. Wolność i radość. Z takiej perspektywy zobaczyć Kazimierz? Czemuż by nie?

„Zrywa się wiatr”,  „Bellę i Sebastiana” oraz „Pojmani” to weekendowe propozycje z repertuaru Monolith Films, które znalazły się w programie Dwóch Brzegów.

Piątek na Dwóch Brzegach wypełnią spotkania. W Kazimierzu Dolnym pojawią się m.in. Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska i Janusz Zaorski.

Rozpoczęły się dokładnie rok temu, w wakacje właśnie. Przyciągają stałe grono osób chcących poznawać nowe techniki i… nowych ludzi. Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki zaprasza na warsztaty manualne, które odbywają się co dwa tygodnie we wtorki.

W plenerowym Empiku codziennie odbywają się spotkania z ciekawymi gośćmi. Dziś do Kazimierza Dolnego zawitała Małgorzata Potocka, która promuje swoją książkę pt. „Obywatel i Małgorzata”.

Kubrick, Pawluśkiewicz, Kucia – na Dwóch Brzegach nie zabraknie dziś wielkich nazwisk.

 

Nie tak dawno obchodziliśmy okrągłą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zainteresowanie tymi wydarzeniami w mediach odzwierciedla ogólną tendencję fascynacji historiami z czasów II wojny światowej. Podczas spotkania w salonie Empik fenomen tego zjawiska objaśniał Jarosław Sokół, autor scenariusza do serialu „Czas honoru” oraz trylogii o tym samym tytule.

 

Język daje nam radość. Język daje nam przyjemność. Rozmawiamy nie po to, żeby coś budować, nie dlatego, żeby walczyć z kimś, nie dlatego, żeby spełniać rytuały, tylko żeby było nam ze sobą dobrze. I właśnie tak było podczas godziny z Bralczykiem w kazimierskim salonie Empik.

 

Jedną z głównych sekcji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest retrospektywa aktorska „I Bóg stworzył aktora…”.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu jest Andrzej Chyra.

Pod unijną ochroną

Wyrabia się go ręcznie z pszennej mąki z dodatkiem masła i mleka. Przed pieczeniem pokrywa się go pokrojoną w grubą kostkę cebulą z makiem. Taki placek – cebularz lubelski – jako 37. produkt z Polski zyskał w końcu oczekiwaną unijną ochronę.

 

Szarość nuda, niech je szlag! Wkładaj buty, bieg na szlak! – A jeśli już nie bieg, to przynajmniej kibicowanie. W sobotę 9 sierpnia wystartuje druga edycja Biegu Szlak Trafi.

Pokaż stopkę