Aktualności dla "Muzeum Nadwiślańskie"
„Kazimierz dwóch księżyców” to nowy szlak turystyczny obejmujący miejsca związane z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Pierwsza prezentacja już za nami.
Obrazy Witkacego, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera – Gospodarza z Wesela przypomnianego w tym roku podczas Narodowego Czytania – Józefa Mehoffera, Władysława Ślewińskiego, Leona Chwistka i wielu innych artystów związanych z zakopiańską kolonią artystyczną od połowy XIX w. do wybuchu drugiej wojny światowej zobaczymy na wystawie, której otwarcie już wkrótce w Muzeum Nadwiślańskim.
19. Święto Jesieni za nami. Ci ciekawego można było zobaczyć na stoiskach? Jakie smakołyki serwowali wystawcy? Kto tym razem pojawił się na scenie?
W Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego oglądać możemy nową wystawę. Tym razem wystawiane są tam prace złotnika Cezarego Łutowicza.
Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.
"Bursztyn w świetle dwóch księżyców" to tytuł nowej wystawy, którą od dziś oglądać można w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zobaczymy tam obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr Lucjana Gazdy.
Jak wyglądała kultura materialna we wczesnym średniowieczu? Odpowiedzi na to i inne pytania można było znaleźć podczas „Spotkań z Archeologią”, które odbyły się na terenie Grodziska Żmijowiska.
Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca w Kamienicy Celejowskiej otwarta zostanie wystawa rzeźb jednego z najciekawszych współczesnych artystów polskich, Sylwestra Ambroziaka. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 13.00.
Osiemnaste Dni Wisły trwają w najlepsze. Rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo spływem kajakowym po Chodelce i Wiśle. Czym nas jeszcze zaskoczy tegoroczne wydarzenie?
Jak spędzić tutaj czas z dzieckiem? Po pierwsze należy pozwolić dziecku… poznać Kazimierz.
Przed nami coroczne Dni Wisły. Tym razem w programie znalazły się m.in. warsztaty ornitologiczne, wycieczka na Skarpę Dobrską, spływ kajakowy i Rajd Nadwiślański.
W Muzeum Nadwiślańskim otwarto wystawę fotografii Szymona Brodziaka "Uchwycić Piękno". Wernisażowi towarzyszył koncert Grabek feat. Maja Koman, z oprawą artystyczną Pani Pawlosky. Visual Artist.
Po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się muzealna wystawa fotografii Szymona Brodziaka. Prace uznanego na całym świecie artysty będzie można oglądać już w tę sobotę w Galerii Wystaw Czasowych. Wernisażowi będzie towarzyszyć koncert Grabka i Mai Koman, z wizualizacjami Pani Pawlowsky.
Konkurs na pamiątkę z Kazimierza Dolnego został już rozstrzygnięty! Zwycięzców poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu podczas wystawy prezentującej wszystkie zgłoszone projekty.
Spotkanie w Domu Kuncewiczów z pisarką Mają Wolny, poświęcone było jej najnowszej książce pt. „Księgobójca”. Autorka, która jeszcze niedawno mieszkała w Belgii, a od niedawna mieszka w Kazimierzu Dolnym, przedstawia w swojej powieści kryminalnej historię o miłości, starości i zbrodni.
Przez cały marzec w Domu Kuncewiczów będzie można oglądać wystawę fotografii Ewy Hartwig-Fijałkowskiej, córki słynnego fotografa Edwarda Hartwiga. Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporamy.
Wraz z początkiem 2017 roku rozpisany został konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Swoje kandydatury zgłosiło pięć osób. Jaką decyzję podjęła komisja? Kto będzie władał kazimierskim muzeum przez najbliższych kilka lat. Decyzję już podjęto.
Wraz z początkiem lutego Muzeum Czartoryskich w Puwałach przestało być oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Teraz jest to samodzielna instytucja. Skąd te zmiany?
Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie na utwór sławiący uroki Kazimierza w formie… limeryku.
W Muzeum Nadwiślańskim otworzono wystawę sztuki Janusza Towpika. Wśród bogatej kolekcji znajdziemy obrazy, rysunki, znaczki pocztowe, ekslibrisy, karty do gry oraz wiele innych dzieł artysty. Obejrzeć można także pamiątki po Januszu Towpiku, zdjęcia, książki, atlasy i artykuły ozdobione jego ilustracjami.