Aktualności dla "Muzeum Nadwiślańskie"
Muzeum Nadwiślańskie dopiero w przyszłym roku otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Pierwsze muzealne budynki zostaną oddane do użytku w pierwszym kwartale roku 2020. Cały projekt zakończy się w sierpniu. Co teraz widać i słychać na placu budowy?
Publikacje Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym zdobyły główną nagrodę w kategorii przewodniki i wydawnictwa turystyczne w konkursie na najpiękniejsze książki, wydane w powiecie puławskim! Nagrodzonych instytucji z terenu gminy Kazimierz jest jednak więcej!
Kazik ma czerwoną koszulkę i zielone spodnie. Ma też psa, który towarzyszy mu w podróży po Miasteczku. Dołączcie do nich. Taka wycieczka może okazać się wspaniała przygodą!
Jak Kazimierz Dolny wygląda oczami dziecka? Jakie zabytki są dla najmłodszych turystów interesujące? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend, kiedy po Kazimierzu oprowadzać nas będą uczniowie miejscowej szkoły podstawowej!
„Mały Przewodnik po Kazimierzu Dolnym” oraz „Szlak Dwóch Księżyców”. Te dwa projekty literackie Muzeum Nadwiślańskiego znalazły się w finale Ogólnopolskiej Giełdy Projektów.
Początek września to taki wyjątkowy czas, kiedy nawet powietrze zdaje się pachnieć jakoś inaczej. Pachnie ono zarówno końcem lata, jak i początkiem jesieni. Soczystymi śliwkami, jabłkami i wrzosem. Szczególnie w niektórych miejscach, tych oderwanych nieco od wielkich miast. Takich, jak na przykład Grodzisko Żmijowiska. Tak, tam ten zapach jest doskonale wyczuwalny. Szczególnie teraz.
Jak wynika z doniesień medialnych w minionych dniach wyłoniony został nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kto obejmie stanowisko?
W najbliższą niedzielę 28 lipca w Muzeum Nadwiślańskim otwarta zostanie wystawa pt. „Światło i mrok. Leszek Mądzik. 50 lat Sceny Plastycznej KUL" poświęcona twórczości profesora Leszka Mądzika.
Retro piknik w Muzeum Nadwiślańskim upłynął pod znakiem literatury z czasów autorki Cudzoziemki. Nie mogło więc na nim zabraknąć tytułowej Cudzoziemki – odtwórczyni roli Róży Żabczyńskiej w filmie Ryszarda Bera z 1986 r. – Ewy Wiśniewskiej.
Jak powstaje gobelin? Od czego trzeba zacząć, by się przygotować do pracy? Czy trzeba mieć anielską cierpliwość, by wykonywać zawód tkacza? Na te i wiele innych pytań odpowiadała Lucyna Batko w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu.
Retro-potańcówka, koncert „...jak za dawnych lat”, kurs tanga oraz projekcja filmu „Cudzoziemka” - tak wyglądała pierwsza część Retro-Pikniku zorganizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Retro-Piknik. Jego bohaterką będzie aktorka Ewa Wiśniewska, niezapomniana odtwórczyni roli Róży w filmie „Cudzoziemka” (1986) w reżyserii Ryszarda Bera.
Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Wnioski można składać do 10 lipca.
Warsztaty archeologiczne, artystyczne, przyrodnicze oraz literackie dla dzieci i młodzieży znalazły się w specjalnej ofercie przygotowanej przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym na okres wakacji. Pierwsze zajęcia odbędą się już w przyszłym tygodniu.
Przedstawiciele kilku ministerstw, reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz koordynator projektu z ramienia Muzeum Nadwiślańskiego odbyli wyjątkowy spacer po remontowanych oddziałach muzeum w Kazimierzu Dolnym.
Wisiorek czy obrączka? A może miniaturowy talerz? Przed takimi dylematami między innymi stawali uczestnicy warsztatów złotniczych w Muzeum Sztuki Złotniczej Nadwiślańskiej Nocy Muzeów.
Na ostatniej sesji Rada Miejska złożyła oficjalne podziękowania dla byłej dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego za jej działalność na rzecz Kazimierza.
Wyczółkowski, Mehoffer, Malczewski, Fałat, Hoffman Weiss – prace czołowych artystów malarstwa polskiego z XIX i XX wieku można oglądać w Muzeum Nadwiślańskim. Wystawa „Oddychać powietrzem prawdziwej sztuki” trwać będzie do połowy lipca.
Dzieła czołowych artystów, takich jak Wyczółkowski, Mehoffer, Malczewski, Fałat, Hofman, Weiss, nigdy wcześniej nie prezentowane publicznie zobaczymy na najnowszej wystawie w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym. Wernisaż zaplanowano na najbliższą sobotę.
O tym mówiło się od dawna: na stanowisku dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego szykuje się zmiana. Taką decyzję podjął Marszałek województwa jeszcze pod koniec stycznia. 4 marca dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego Agnieszka Zadura złożyła rezygnację.