Archiwum - maj 2017
Zastanawiacie się, co można robić w Kazimierzu w pierwszy weekend czerwca? Tradycyjnie przygotowaliśmy zestawienie odbywających się w tym czasie imprez i wydarzeń kulturalnych.
Tematem, który zdominował wczorajszą sesję Rady Miejskiej, był temat szkoły. Pytania mieli zarówno radni, jak i rodzice, którzy wraz z nauczycielami Gminnego Zespołu Szkół zgromadzili się bardzo licznie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, gdzie odbywały się obrady.
Jak spędzić tutaj czas z dzieckiem? Po pierwsze należy pozwolić dziecku… poznać Kazimierz.
Istnieje dopiero od czterech lat, a już zbiera laury: dwa lata temu znalazł się wśród laureatów konkursu „Najpiękniejszy ogród Panoramy Lubelskiej”, a w tym roku stał się bohaterem jednego z odcinków programu telewizji TVN „Nowa Maja w ogrodzie”.
Pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Pożarniczych zajęła OSP Kazimierz Dolny.
Kazimierz Dolny kojarzony jest z wieloma arystami. Jednak Daniel de Tramecourt zapisał się w historii tego miasteczka w sposób szczególny. Kochał je i porzucał, aby ostatecznie spędzić w nim większość swego życia. I zostać na zawsze. W cyklu wspomnieniowym o artyście pisze Janusz Michalik.
Przed nami coroczne Dni Wisły. Tym razem w programie znalazły się m.in. warsztaty ornitologiczne, wycieczka na Skarpę Dobrską, spływ kajakowy i Rajd Nadwiślański.
Kazimierscy radni miejscy na jednym z posiedzeń komisji edukacji debatowali nad ochroną okolicznych wąwozów.
Któż z nas nie ma w domu jakiegoś symbolu szczęścia? Czy to porcelanowy słoń, czy podkowa na drzwiach wejściowych, wszystko po to, by szczęście nam sprzyjało. Skąd ten zwyczaj? Prawdopodobnie od zarania dziejów. Już nasi słowiańscy przodkowie składali w swych chatach ofiary zakładzinowe, dzięki którym bóstwa strzegły całych domostw.
Kazimierski Portal Internetowy poszukuje miejsca na zamontowanie kamery, która na żywo pokazywałaby obraz Rynku.
Przed nami ostatni weekend maja! Jesteście ciekawi, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście? Dowiecie się tego z poniższego zestawienia.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wraz z Gminą Janowiec i Stowarzyszeniem Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły zaprasza 27 maja na 8. edycję Święta Wina na Zamku w Janowcu.
Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich z inicjatywy Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy odsłonięto tablicę upamiętniającą spoczywających tam polskich żołnierzy.
Spokojny sobotni wieczór. Wtem z okna na Rynku rozlegaję się upiorne wrzaski. Ludzie przystają zaciekawieni. Jeszcze nikt nie dzwoni po policję. Z okna ulatują papiery. Potem spada lina. Zsuwa się po niej man in red i jak gdyby nigdy nic przystępuje do malowania rozpoczętego wcześniej napisu na płycie Rynku. Kończy i ucieka. Dokąd? Gonić artystę!
W Kazimierzu trwa VII Spotkanie z Historią. Stare wojskowe samochody można podziwiać na kazimierskim Rynku.
Jeżdżąc stale tymi samymi trasami, bardzo często przestajemy patrzeć na znaki, bo przecież znamy je już „na pamięć”. Bywa to jednak bardzo zgubne, bo co jakiś czas w organizacji ruchu wprowadzane są zmiany. Tak będzie w najbliższym czasie w Kazimierzu Dolnym. A więc kierowco, patrz na znaki!
Dla wszystkich osób, które wieczorami miały problem z powrotem do domu z Kazimierza do Puław mamy dobrą wiadomość! Wraz z początkiem maja na trasie Kazimierz Dolny – Puławy uruchomiony został dodatkowy kurs.
Przez ostatnie dwa dni samochody służb ratowniczych niepokoiły mieszkańców Kazimierza. Na pewno jednak nic złego się nie działo. To były tylko ćwiczenia.
W najbliższą niedzielę 21 maja na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich obędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci spoczywających tam Polaków.
Kazimierscy radni spotkali się na wspólnym posiedzeniu, by zapoznać się z procedurą zmiany Studium i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz omówić przedsięwzięcia rewitalizacyjne.
Nadchodzący weekend będzie naprawdę ciepły, więc pewnie wiele osób spędzi go w naszym mieście. Turystów, którzy zastanawiają się, co robić w Kazimierzu Dolnym, zachęcamy do przejrzenia naszego zestawiania. Znalazły się w nim informacje o najciekawszych wydarzeniach i imprezach.
Już dzisiaj w Kazimierzu, podobnie jak w wielu miejscach w Polsce rozpoczyna się Noc Muzeów 2017. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do wszystkich swoich oddziałów w Kazimierzu i Janowcu w godzinach od 19.00 do 1.00.
Radni wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej przygotowali wniosek w sprawie absolutorium dla burmistrza Kazimierza Dolnego z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.
Co znajdowało się w glinianym naczyniu, które przesądni budowniczowie chaty ponad tysiąc lat temu umieścili pod podłogą, a archeolodzy w Muzeum Nadwiślańskim odkopali latem ubiegłego roku? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca.
Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek - w Kazimierzu gości nierzadko. Tym razem zaprezentuje swoją najnowszą płytę „Sklejam się”.
GMC (wojskowa 3-osiowa ciężarówka) DODGE WC 51 i 52 (półciężarówki), słynne Willysy, GAZ 69, motory (m.in. wojskowe z lat 30-tych), K-750. W najbliższy weekend w Kazimierzu jak co roku w maju pojawią się stare wojskowe samochody.
Na starcie II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II stanęło ponad 550 biegaczy. Na dystansie 10 km rywalizowali także kazimierzacy.
W sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych przy zbiegu ulicy Puławskiej i biegnącej po wałodrodze alei Kazimierza Wielkiego doszło do groxnie wyglądającego wypadku. Zderzyły się dwa auta: mazda i audi.
Na listach startowych II Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II jest już 530 zawodników. Czy będzie ich więcej niż rok temu? Dziś o północy kończą się zapisy internetowe.
Gdzie można spotkać muzykę? Czy w różnych zakątkach świata będzie brzmiała inaczej? Czy podróże wpływają na brzmienie? Na te pytania będzie odpowiadał Serhij Onyszczenko, który od trzech lat prowadzi projekt „Make like a tree”.
XXII Biegi o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego za nami. Na starcie stanęło 310 młodych biegaczy.
Czy już zaplanowaliście weekend? My oczywiście zachęcamy do odwiedzenia Kazimierza, gdzie wiosną zawsze dużo się dzieje. Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym artykule.
Centrum Informacji Turystycznej informuje, że 11 i 12 maja (czwartek i piątek) Zamek będzie niedostępny dla zwiedzających.
Kazimierzacy po raz kolejny porządkowali polskie groby na Wołyniu. Tym razem znowu w Kisielinie.
W Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza trwają egzaminy maturalne. Za maturzystami już egzaminy pisemne z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ale to nie koniec zmagań.
Rekord Polski w długości węża z nakrętek został ustanowiony! Wynosi on 403,5 m i mieści w sobie 12 672 nakrętki.
Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata. I taki był właśnie weekend majowy w Kazimierzu: słońce i deszcz, burza i grad, ciut chłodniej i znów słońce.
Jerzy Gnatowski, Irena Duszacka, Jacek Jaroszewski, Krzysztof Ludwin, Waldemar Wojczakowski, Jan Grabski. Jeszcze co najmniej jeszcze przez tydzień będzie można oglądać wystawę „Akwarela królowa technik” w Galerii Grabskich.
Piątkowy koncert grupy Szalom Chełm przeniósł gości restauracji Bajgiel w klimaty przedwojennego Kazimierza. Szalom Kuzmir!
Wraz z początkiem maja na tory powróciła Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa. W każdą niedzielę wąskotorówka zabiera turystów na wycieczkę po powiecie opolskim. Odjazd z Karczmisk o godzinie 11.00.
Kochacie lasy? Lovelasy? To głosujcie na piosenkę Włodzimierza Paprodziada Dembowskiego.
Długi weekend już się skończył – czas pomyśleć o kolejnych wolnych dniach. Z naszego zestawienia dowiecie się, co robić w Kazimierzu Dolnym od 5 do 7 maja.
W Kazimierzu 3 maja jak co roku uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka” byli gośćmi niecodziennego spotkania, które odbyło się w Willi pod Wiewiórką. Było klimatycznie, wzruszająco i emocjonalnie.
W Trzecim Księżycu podróż na księżyc w towarzystwie jednorożca. Bobby The Unicorn w 3K! Znamy, lubimy, polecamy!
Na Grodzisku Żmijowiska trwają "Spotkania z archeologią". Z roku na rok, te archeologiczne eksperymenty przyciągają coraz więcej ludzi.
W Kazimierzu trwa właśnie nowe wydarzenie, które zagościło w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Miasteczka. „WpółDrogi” Festival to okazja do spotkania się różnych gatunków muzyki i osób. Pierwszy koncert poświęcono twórczości Agnieszki Osieckiej.
Archiwum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003