Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2010, które 13-15 lutego odbywały się w Hali Stulecia odwiedziło ok. 12 tys. ludzi, którzy mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z turystyczną ofertą ponad 320 wystawców oraz skorzystania z szeregu dodatkowych atrakcji.
„Złoty stok narciarki Lubelszczyzny” to plebiscyt przygotowany przez Radio Lublin. W konkursie biorą również udział stoki leżące w okolicach Kazimierza Dolnego: w Rąblowie, Parchatce i Celejowie. Zachęcamy do głosowania.
Od dziś na Lubelszczyźnie - ferie. Wszystkich tych, którzy nie planują żadnych wyjazdów, zachęcamy do skorzystania z propozycji, jakie przygotowały: Kazimierski Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska oraz Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym.
Jak podaje Gazeta Wyborcza w Lublinie, Kazimierz Dolny dostanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dodatkowy milion złotych na rewaloryzację i zagospodarowanie zespołu zamkowego, stanowiącego jeden z popularnych symboli miasta.
Plan zagospodarowania przestrzennego w Kazimierzu Dolnym od zawsze budzi kontrowersje. Nic więc dziwnego, że teraz gdy opracowywany jest nowy dokument, mieszkańcy chcieliby jak najszybciej go zobaczyć i zgłosić swoje uwagi. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać.
W najbliższą niedzielę 14 lutego w Miasteczku obchodzić będziemy Dzień Pamięci Ofiar Auschwitz Birkenau. – Chcemy oddać hołd ofiarom Oświęcimia i innych obozów koncentracyjnych, do których trafili kazimierzacy, chcemy pomodlić się za dusze zmarłych - mówią członkowie Akcji Katolickiej, która te uroczystości organizuje.
To, co od ponad 50 dni dzieję się za naszymi oknami można bez wątpienia określić polską zimą dekady. Śnieg, mróz, zawieje i zamiecie, nieprzejezdne drogi a w górach lawiny – to jej główne atrybuty. Jednych taka sytuacja cieszy, drugich smuci.
Niedzielna aukcja obrazów zorganizowana przez Kazimierską Konfraternię Sztuki przerosła najśmielsze oczekiwania zarówno artystów, jak i publiczności. Licytacja trwała trzy godziny, bo prac, które wzięły w niej udział było dużo więcej niż przewidziano…
- Wydawało mi się, że jakieś UFO wrzuca mnie w coraz to inne cudze mieszkania, łóżka, lodówki, problemy... Pochodzący z Kazimierza fotografik Maks Skrzeczkowski objechał 18 polskich miast w osiem dni za 375 złotych - pisze Gazeta Wyborcza w Lublinie o zaprzyjaźnionym z naszym Portalem artyście.
Gdzie zaparkować samochód w Kazimierzu Dolnym? Na to pytanie w sezonie, ale i nie tylko odpowiedzi poszukują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Miasteczka.
Tradycyjnym polonezem rozpoczęła się studniówka Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. W ten sposób maturzyści w Kazimierzu Dolnym uruchomili zegar odmierzający czas dzielący ich od matury.
W Kazimierzu Dolnym nietrudno o korki. Zwłaszcza w sezonie. Wąskie uliczki, zaparkowane na poboczach samochody i piesi, bardzo często utrudniają kierowcom życie. Jaka jest na to recepta? Czy taka recepta w ogóle istnieje?
Za kilka miesięcy Kazimierz znów stanie się Mekką turystycznych wędrówek. Wśród gości pojawią się zapewne ludzie starsi i turyści niepełnosprawni. Czy Miasteczko okaże się dla nich przyjazne?
Tegoroczna zima wciąż zaskakuje – śniegiem, który nie znika po półgodzinie, i dającym się porządnie we znaki siarczystym mrozem, o którym wielu z nas chyba nie pamięta już, że taki w ogóle istnieje… Podczas gdy jedni na zimę narzekają, inni chwalą aurę, bo sprzyja uprawianiu sportów zimowych na stokach, których w naszej okolicy przygotowuje się coraz więcej.
W okolicy Kazimierza nad Wisłą działa niedawno powstały wyciąg w miejscowości Celejów. Aura sprzyja uprawianiu sportów zimowych. Zapraszamy więc na stok!
W ostatnim czasie organizowanych jest wiele konkursów – plebiscytów internetowych z Kazimierzem w tle. W większości z nich mimo wielkiej konkurencji nasze Miasteczko zostaje zauważone. Czy tak będzie także z konkursem „Moje Wirtualne Miasto”? Jak zwykle - wszystko zależy od Państwa!
147 lat temu 22 stycznia wybuchło powstanie styczniowe. Wieczorem tego dnia i w Kazimierzu pojawili się powstańcy. Ich przywódca – młody Leon Frankowski uroczyście ogłosił Manifest Rządu Narodowego i dekrety uwłaszczeniowe. Z budynków urzędowych zdarto carskie orły. Tak rozpoczął się czas Kazimierskiej Rzeczpospolitej Powstańczej. Kto ją tworzył?
Na zapowiadaną na 7 lutego charytatywną aukcję obrazów, wciąż napływają prace. Jest ich coraz wiecej. W ten sposób Kazimierska Konfraternia Sztuki solidaryzuje się z malarką Mieczysławą Łazorek, która niedawno w pożarze straciła dom. Jakie obrazy zobaczymy na aukcji w SARP-ie? Popatrzmy.
Pod koniec ubiegłego roku wyremontowano dworzec PKP w Nałęczowie. Czy w związku z tym słynna nałęczowska wąskotorówka będzie tego lata przewozić turystów?
Kazimierz Dolny zdobył najwięcej głosów na Lubelszczyźnie w ogólnopolskim konkursie na najpiękniej oświetlone na Święta aglomeracje miejskie. Tym samym znalazł się w grupie 16 najwyżej ocenionych miast, spośród których teraz do 27 stycznia wybieramy najpiękniejszą dekorację. Czy Kazimierz może wygrać z Krakowem czy Warszawą? Zagłosuj, a przekonasz się!