Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Wystawy, spotkania, warsztaty rozmowy prowadzone przez malarki, aktorki, dziennikarki, reżyserki, pisarki, terapeutki i inne twórcze kobiety. Zapraszamy na cykl wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”. Już po raz drugi 8 marca Kazimierz przywdzieje szaty kobiece i przez ten kobiecy – ósmomarcowy weekend - weekend będzie Kazimierą…
Mimo, że od wyboru nowego dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki minęło już prawie trzy miesiące, burmistrz dotąd nie powołał Joanny Stefańskiej, która konkurs wygrała, na to stanowisko. Zamiast tego na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o ogłoszeniu nowego konkursu na dyrektora KOKPiT-u.
„Kazimierz Dolny z lat 1934 – 1938 w fotografii Stanisława Magierskiego” to tytuł wystawy czasowej, która już niebawem zagości w Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego. To ponad czterdzieści prac ukazujących przedwojenne Miasteczko.
Od 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. W związku z tym pojawia się wiele pytań i wątpliwości. By nieco sprawę wyjaśnić w gminie Kazimierz Dolny organizowane są spotkania z mieszkańcami.
Uroczystości ku czci mjr Zapory i innych Żołnierzy Wyklętych z okazji Narodowego Dnie Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbyły się w niedzielę 3 marca w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny ogłasza konkurs na logo organizacji. Konkurs ma charakter otwarty.
Już po raz kolejny Kazimierz Dolny dość hucznie świętować będzie Dzień Kobiet. Przez trzy dni w nadwiślańskim Miasteczku odbywać się będą wystawy, spotkania oraz warsztaty. Jednym z punktów programu jest warsztat rozwoju osobistego dla kobiet – „Potęga Kobiecości”.
Gdzie powstaną nowe tereny budowlane w gminie Kazimierz? Gdzie wyrosną nowe domy, pensjonaty, nowe osiedla? To wciąż nie jest jeszcze przesądzone. Prace nad studium uwarunkowania przestrzennego trwają. Siódmy rok.
Ponad 200 ręcznie wykonanych cukrowych kwiatów, listków i… miesiąc pracy. Ale warto było. Tort weselny z Pracowni Artystycznej Sarzyński okazał się rewelacją V edycji branżowych Targów Expo Sweet 2013 w Warszawie.
Film dokumentalny „Ala z elementarza” zobaczymy w sobotę 2 marca o godz. 16.00 w Folwarku Walencja. Gościem specjalnym pokazu będzie Edyta Wróblewska, reżyser tego filmu nagrodzonego m.in. Srebrnym Feniksem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie Motywy w 2012 r.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa Dariusza Jaskólskiego z Puław.
Miłośniczki nalewek z całego kraju spotkają w Kazimierzu Dolnym 9 marca podczas X jubileuszowego Turnieju Panien Apteczkowych. Zjazd towarzyszyć będzie cyklowi wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”.
Zima w pełni. Piękna, niezbyt mroźna, puszysta i biała. Mieszkańcy kazimierskich Gór z tego tytułu więcej jednak mają powodów do zmartwień niż do radości...
Zaśnieżony szczyt Góry Trzech Krzyży zachęca do zimowej wspinaczki. Kiedy się jednak decydujemy, czeka nas niespodzianka.
Gdzie zaparkować samochód w Kazimierzu Dolnym? To pytanie zadaje sobie każdy z nas, wybierając się autem do Miasteczka. Problem z bezpłatnymi miejscami parkingowymi dotyczy nie tylko turystów, ale również mieszkańców gminy oraz innych interesantów przyjeżdżających do Urzędu Miasta.
W Galerii Mit trwają przygotowania do wystawy na Dzień Kobiet "Osiem na ósmego”. Wernisaż przewidziano na 9 marca na godz. 12.00 w Galerii Mit Piwnica na ul. Senatorskiej 1.
Bez względu na to, jacy jesteśmy – młodzi czy starsi, mniej czy też bardziej sprawni – wymagać od siebie nie jest nam łatwo, ale warto. Warto być razem, gdy znajdziemy do tego wspólny cel, codzienność nabiera nowych barw.
Największa flota rzeczna w Polsce pozostaje w Kazimierzu na dawnym miejscu. Podpisano w końcu stosowne umowy o budowie nowych urządzeń cumowniczych.
Zima w pełni. W tym roku wyjątkowo piękna. Śnieżna, koronkowo – bajkowa. Nie warto siedzieć w domu, gdy śnieg puszysty spadł… Jak spędzić czas na dworze, gdy mróz szczypie w nosy, szczypie w uszy? Może więc kulig?
Rok 2013 dla Grodziska Żmijowiska to czas wyjątkowy, bo jubileuszowy. Mija bowiem 10 lat odkąd Muzeum Nadwiślańskie rozpoczęło swoje badania oraz tworzenie skansenu na tym obszarze. Nadszedł więc czas podsumowań, ale i planów na przyszłość.