Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Zapraszamy do fascynującej podróży w czasie i przestrzeni, ale nie zwykłym szlakiem, lecz drogą znaczoną opowieściami o dziejach, obyczajach i życiu społeczności żydowskiej. W sierpniu rusza Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską.
„Ciągle tu przyjeżdżam – podkarmić się. Każdemu co innego tu smakuje. Mnie zwyczajność tutejszego dnia. Ciągle jestem łakoma tej codzienności, ciągle głodna.” – O niedzieli w Kazimierzu w cieniu Fary – traktuje kolejny rozdział książki Ewy Pisuli Dąbrowskiej „Dwa brzegi ponad tęczą”.
Lato tuż, tuż, a Ty nie masz jeszcze zaplanowanych wakacji? Chcesz wziąć udział w ciekawym biegu, a jednocześnie spędzić czas z rodziną? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Już 3 sierpnia zapraszamy wszystkich pasjonatów biegania i miłośników przyrody wraz z rodzinami na pierwszą edycję imprezy „Bieg Szlak Trafi”.
Lato w Kazimierzu nie może się obejść bez muzyki słynnych organów Liliusza. W tym roku koncerty odbywać się będą pod nazwą „Wieczory organowe w kazimierskiej Farze”.
My jesteśmy nie tylko niezadowoleni. My jesteśmy i zmęczeni, i sfrustrowani. I wściekli – mówią mieszkańcy ulicy Krakowskiej, na której od półtora roku prowadzone są prace remontowe.
Fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków złożą się na wystawę "Kazimierzacy", którą przygotowuje – zapraszając wszystkich mieszkańców Kazimierza do współpracy – nowo powstała w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.
Jeszcze tylko dwa tygodnie i kazimierski Rynek znów rozbrzmi ludową muzyką i rozbłyśnie barwnymi strojami z różnych zakątków Polski. XLVII Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych zaczyna się już 27 czerwca. Gwiazdą imprezy będzie Kapela ze Wsi Warszawa.
Od tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dzieli nas nieco ponad miesiąc. Choć szczegółowego programu tegorocznej imprezy jeszcze nie ma, znamy już zarys najważniejszych wydarzeń. Wiemy też, kto będzie gościem specjalnym w ramach cyklu „I Bóg stworzył aktorkę…”
Wysoka woda na Wiśle nie stanowi zagrożenia dla Kazimierza, zwłaszcza że jej poziom stale opada.
Festiwalowe atrakcje, wystawy, koncerty, a później spacery po okolicy i wieczory na nadwiślańskim bulwarze. Tak mogą wyglądać tegoroczne wakacje w Kazimierzu Dolnym! Wystarczy zarezerwować odpowiednie miejsce w hotelu, pensjonacie albo prywatnej kwaterze.
Osiem godzin w zmiennej, ale urokliwej aurze fotogenicznego Kazimierza - zakończyły się niedzielne warsztaty fotograficzne dla maturzystów. A oto fotografie podopiecznych Daniela Mroza i Maksa Skrzeczkowskiego.
„KlejNuty” CeZika zachwyciły kazimierską publiczność. Koncert w Folwarku Walencja był przedostatnim występem artysty przed wakacjami.
W tej chwili na ptasie lotnisko jest nieczynne. Nie lądują tu ani stąd nie wylatują żadne ptasie samoloty. Tak przynajmniej pokazuje tablica przylotów i odlotów w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Polecamy wystawę „Tak daleko jak skrzydła poniosą... Cud ptasiej wędrówki”.
Po janowieckiej stronie Wisły w niedzielę rano wyłowiono ciało niezidentyfikowanego mężczyzny. Zwłoki zauważył jeden z wędkarzy w miejscu, gdzie do Wisły wpada niewielka rzeczka Plewka.
Wizytacji stanu wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Kazimierz oraz w innych miejscowościach lubelskiego odcinka Wisły dokonała wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc. Stan wałów okazał się zadowalający.
Tym razem nie wybierzemy się zbyt daleko. Polecamy Państwu wędrówkę po najważniejszych i najbardziej popularnych miejscach w Kazimierzu z questem „Szlakiem kazimierskich zabytków”. Dla najwytrwalszych – nagroda. Jaka? Najpierw trzeba przejść trasę questu… IMPREZY NA WEEKEND.
Koncertuje po całej Polsce. Jego utwory w Internecie biją rekordy oglądalności. Rzec by się chciało za Mickiewiczem – „śmieszy, tumani, przestrasza”. CeZik i jego KlejNuty w Kazimierzu! Już w najbliższą niedzielę 9 czerwca.
Prowadzący program „Nie ma jak Polska” Anna Karna i Maciej Orłoś zapraszają tym razem na Lubelszczyznę. Na szlaku renesansu lubelskiego nie zabrakło też przystanku w Kazimierzu. W sumie 5 minut czasu „ekranowego”. Warto tu jednak zatrzymać się na dłużej.
Wierząc, że znak logo ułatwi zaistnienie w społecznej świadomości w jakże medialnym dziś świecie, członkowie Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny ponawiają swą prośbę do ludzi dobrej woli o pomoc i nieodpłatne zaprojektowanie znaku logo dla organizacji.
W Kazimierzu Dolnym Dzień Dziecka świętowano przez cały weekend. Zwieńczeniem obchodów był Szkolny Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. NOWE ZDJĘCIA.