Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
O bezpieczeństwie w sezonie turystycznym dyskutowali w Kazimierzu Dolnym mieszkańcy z przedstawicielami policji. Tego rodzaju debaty społeczne mają odbywać się cykliczne dwa razy w roku.
Każdy uczestnik coś złowił. Wszyscy w nagrodę dostali wędki i spławiki, za udział - dyplomy. Miejsca na podium - dodatkowo uhonorowane zostały statuetkami i medalami. Tak dzieci świętowały Dzień Dziecka z PZW Koło w Kazimierzu Dolnym.
Kazimierz powoli przygotowuje się do udziału w Pucharze Lubelszczyzny w Nordic Walking „Lubelskie też chodzi” na swoim terenie. Zanim jednak Miasteczko zaprosi miłośników nordic walking do siebie, bierze udział w kolejnych zawodach.
W sobotnie przedpołudnie na kazimierskim Rynku pojawił się wóz transmisyjny RMF FM. Słuchacze tej stacji radiowej przez cały dzień co godzinę słuchali zaś „Faktów” nadawanych z Kazimierza Dolnego.
- Słowo „niezdatne” jest tu często używane, w rożnych konfiguracjach. W Warszawie nigdy go nie słyszałam. Coś jest „zdatne” albo „niezdatne”, czyli nadaje się do czegoś lub nie nadaje. – W swojej książce „Dwa brzegi ponad tęczą” Ewa Pisula Dąbrowska rozważa nad znaczeniem słowa „niezdatny”.
Przez najpiękniejsze zakątki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego poprowadzi trasa szóstego etapu największej w Polsce imprezy MTB dla amatorów organizowanej przez legendę polskich sportów rowerowych – Cezarego Zamanę. Impreza startuje 7 czerwca w Puławach.
Trwa nabór do Niezależnego Jury Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. I Ty możesz mieć wpływ na wybór najlepszych produkcji filmowych na Dwóch Brzegach! Do 7 czerwca możesz zgłosić swój akces.
W Kazimierzu Dolnym odbędzie się IV Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników. Organizatorami zlotu jest Komisja Ochrony Przyrody ZG PTTK oraz Oddział Miejski PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie.
To portrety niezwykłe, czarujące, nastrojowe, hipnotyzujące. Ujmujące naturalnym pięknem jednocześnie odrealnione, tajemnicze, milczące i emanujące dużą gamą emocji. „Szklane Twarze” to wystawa, którą już niebawem będziemy mogli zobaczyć w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.
Kazimierska Fara co roku latem zamienia się w prawdziwą filharmonię. W każdą sobotę lipca i sierpnia odbywają się tutaj Letnie Koncerty Organowe. Nie inaczej będzie w tym roku. Pierwszy koncert już 5 lipca o godzinie 19.30.
Kartuzy, Elbląg, Stalowa Wola, Pruszcz Gdański, Czaplinek, Gorlice, a może jednak Kazimierz Dolny? To Państwo zdecydujecie, czy z naszego Miasteczka stacja RMF FM nada sobotni program "Fakty z Twojego Miasta". Głosowanie kończy się w czwartek o godzinie 12.00.
Jest bardzo łagodny, ufny, wesoły i niezbyt rozsądny. Wabi się Bubi. Poszukują go jego właściciele.
„Wprowadzam z dniem 1 czerwca 2014 zakaz stawiania złych ocen uczniom na terenie Gminy Kazimierz Dolny. Zakazuję zadawania prac domowych. Nakazuję Nauczycielom i Rodzicom być szczególnie wyrozumiałymi i miłymi dla dzieci.” Zarządzenie o takiej treści 2 czerwca podpisało kolejno czterech kazimierskich burmistrzów.
Do Kazimierza zawitała wystawa „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)”. Zdjęcia i teksty przybliżające sylwetkę franciszkanina, który zginął śmiercią męczeńską za współwięźnia w Auschwitz i w 1982 r. uznany został przez Kościół Katolicki za świętego, oglądać możemy na terenie wokół Kościoła Farnego.
Już w najbliższy piątek 6 czerwca w Klubojadalni „Korzeniowa” wystąpi grupa z Krakowa – „Świetliki”. Start o godzinie 19.00.
Wykładem o kazimierskim szkutnictwie i rejsem po Wiśle rozpoczęły się XV dni Wisły w Kazimierzu Dolnym. Przed nami dwa tygodnie atrakcji związanych z królową polskich rzek.
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym może nieodpłatnie korzystać z należącej do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie infrastruktury turystyczno – edukacyjnej na terenie rezerwatu Skarpa Dobrska w Podgórzu. Stylizowana na wczesnośredniowieczne słowiańskie domostwo chata służyć będzie celom dydaktycznym i krajoznawczym.
"Ludzie tak mają, że gdy po nierozumieniu spotykają zrozumienie, są jak ćmy kochające światło. I to światło ludzie rożnie nazywają" - pisze w swojej książce "Dwa brzegi ponad tęczą" Ewa Pisula - Dąbrowska. Jedną z tych nazw jest na pewno: "Kazimierz Dolny".
Gra miejska „Wiślanym szlakiem”, warsztaty poświęcone awifaunie Wisły, nadwiślańskie wycieczki i rajdy. W niedzielę 1 czerwca o godz. 12.00 wykładem „Szkutnictwo w dziejach Kazimierza, czyli od szkuty do bata – spostrzeżeń luźnych kilka” zainaugurowane zostaną „Dni Wisły 2014”.
Trwają rozgrywki „Pucharu Lubelszczyzny w Nordic Walking
pod hasłem „Lubelskie też chodzi 2014”. W sobotę 31 maja kolejne zawody w Nałęczowie. Na starcie nie zabraknie kazimierzaków.