Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Czy zaplanowaliście już pierwszy marcowy weekend? Zapraszamy więc do Kazimierza, gdzie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowano wiele ciekawych propozycji. Przecież jak co roku ósmego marca "Kazimierz bywa Kobietą".
Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parchatki w zorganizowanej niedawno w budynku byłej szkoły Parchatce świetlicy wiejskiej odbywały się zajęcia feryjne dla dzieci i młodzieży.
Kazimierski kogut z ciasta – symbol Kazimierza Dolnego znowu wraca na pierwsze strony gazet. Jednak nie jako atrakcyjna lokalna pamiątka z Miasteczka, ale jako przedmiot sporu pomiędzy przedsiębiorcami.
Jakub Kusior ponownie wyrusza w trasę koncertową, którą promuje swój najnowszy minialbum „Far Away”.
Wypisani z pamięci. Teraz tej pamięci przywracani. Żołnierze Wyklęci zostali upamiętnieni podczas IV Ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który po raz pierwszy rozegrany został także w Kazimierzu.
„Człowiek może być w życiu tym, kim wybiera być, a nie tym - kim się urodził” – dowodzi Agnieszka Korzeniewska, autorką książek „Zabiorę Cię jesienią do Brukseli” i "W deszczu tańcz!". Spotkanie z autorką już w najbliższy czwartek w Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
Ci, którzy odwiedzili w ostatni weekend Korzeniową, mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni. Biletem w muzyczną podróż okazał się „Carnet de voyage”.
Piekarnia i Pracownia Artystyczna Sarzyński prezentowały swoje wyroby na tegorocznych Targach Expo Sweet 2016. Było wytrawnie i słodko. I jak najbardziej kazimiersko.
Dlaczego jest styl zakopiański, a nie ma stylu kazimierskiego? Na to podstawowe pytanie postara się odpowiedzieć architekt Tadeusz Michalak podczas wykładu organizowanego w ramach projektu badawczo-edukacyjnego „Zakopane w Kazimierzu”.
Każdy, kto jechał do Kazimierza od strony Bochotnicy, wie, jak wygląda wjazd do Miasteczka. Łaty ciągnące się od granicy miasta do zakrętu zapewniają dodatkowe atrakcje. Szczególnie w nocy, bo nie ma tu oświetlenia ulicznego. Wkrótce to się zmieni. I to jeszcze przed sezonem.
Co można robić w Kazimierzu Dolnym podczas najbliższego weekendu? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi, a na pewno nie będziecie się nudzić.
Przed nami długo wyczekiwany koncert trio grającego muzykę francuską „Carnet de voyage”. Świece i czarujące dźwięki głębi duszy. Kolejne korzeniowe wydarzenie kontemplujące spokojne i pełne wrażliwości i uwagi życie.
Lubisz czytać książki? A może rysować? Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum? Jeśli tak, ten artykuł na pewno Cię zainteresuje! Kazimierska Biblioteka ogłasza bowiem konkurs „Mój Kazimierz – zakładka do książki” i zachęca do projektowania.
Mimo tego, iż na kartach kalendarza wciąż zima, niesprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że ośrodki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i najbliższej okolicy zostały zamknięte.
Na początku marca w partnerskim mieście Kazimierza Dolnego Staufen odbędzie się wystawa fotografii kazimierzanina Sylwestra Doraczyńskiego. Druga wystawa w czerwcu odbędzie się w Kazimierzu.
Cały czas trwają prace przy budowie szkoły. Wzmocnienie skarpy od góry Sitarz wciąż nie jest wykonane. Miasto - jak twierdzi burmistrz - robi wszystko, aby prace te wkrótce się rozpoczęły.
Malarstwo nierozerwalnie łączy się z Kazimierzem Dolnym. Nic więc dziwnego, że w Miasteczku istnieje wiele galerii i odbywa się sporo wystaw. W Galerii Grabskich oglądać możemy wystawę „Magia akwareli”, na której prezentowane są prace Jerzego Gnatowskiego, Waldemara Wojczakowskiego, Jana Grabskiego, Piotra Fąfrowicza czy Krzysztofa Ludwina.
Zbliżający się Dzień Kobiet to doskonały pretekst, by spędzić czas w Kazimierzu Dolnym! Tym bardziej, że właściciele obiektów noclegowych przygotowali ciekawe oferty – specjalnie na dzień 8 marca.
29 rzeźb wykonanych z granitowych głazów narzutowych wyeksponowano na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym. To wystawa zatytułowana „Erraticus. Rzeźba na Zamku” autorstwa Bogdana Markowskiego.
Parafia kazimierska stara się o zwrot bezcennej figury kazimierskiej Madonny z 1420 r., której kopia stoi w Farze po lewej stronie ołtarza.