Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Chcesz sprzedać nieruchomość w Kazimierzu? A może działkę niedaleko morza? W serwisie Nocowanie.pl ruszył właśnie nowy dział z ogłoszeniami.
Przed nami pierwszy lutowy weekend. Dla wszystkich, którzy zamierzają spędzić go w Kazimierzu Dolnym, przygotowaliśmy zestawienie imprez i atrakcji.
Tradycja buduje i scala. To już po raz trzeci, świętując urodziny mistrza Boba Marleya, zagra w Korzeniowej inny mistrz – Xsiądz Maken.
Ruszyły zapisy na Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku „Tropem Wilczym” pobiegniemy także po kazimierskich ścieżkach. Bieg już 28 lutego.
Stulecie zawsze jest okazją do świętowania i uroczystości. Nie inaczej będzie w Zespole Szkół Im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który za trzy lata obchodzić będzie jubileusz stu lat istnienia szkoły. Razem zresztą z całą Polską. Bo szkoła powstała w roku odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.
Poławiacze Pereł Improv Teatr po raz drugi wystąpią w Przystanku Korzeniowa. Można powiedzieć, że zakorzenili się w tym miejscu i będą bawić publiczność nie po raz ostatni!
Kazimierz Dolny od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach najbardziej romantycznych miast w Polsce. Warto więc w tym roku sprawdzić magię naszego miasteczka i spędzić tu zbliżające się walentynki. Właściciele obiektów noclegowych już przygotowali oferty dla zakochanych!
W miniony weekend w Bochotnicy zatrzymano dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy nie przyznawali się do kierowania pojazdem. W zasadzie zatrzymali się sami – dachując na posesji. Który z nich siedział za kółkiem – ustali policja.
Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym wywalczyło mistrzostwo powiatu puławskiego w tenisie stołowym i awansowało do rozgrywek rejonowych.
Na Stacji Narciarskiej Kazimierz niespodziewanie w środku zimy pojawiły się małpy, żyrafy, krwiożercze owady, marchewki i drzewa. Te ostatnie w zasadzie nie dziwiłyby, bo przecież drzew wokół stoku dostatek, gdyby nie fakt, że były… z kartonu i w dodatku na nartach! Cóż to za dziwna fauna i flora?
Dziś – w sobotę – drugi – pełen atrakcji – dzień Zimiernikejszyn. Jedną z nich jest wąwozowa włóczęga Marcina Pisuli „Dawne kazimierskie trasy saneczkowe”.
Zimiernikejszyn 2016 już trwa w najlepsze! Trzydniowa, zimowa impreza w Kazimierzu Dolnym rozpoczęła się w piątek na Rynku, gdzie rozpalono ogniska otwarcia. Przed nami cała moc atrakcji!
Leniwe czwartkowe popołudnie w Kazimierzu. Rynek raczej pustawy, jak zwykle o tej porze roku poza weekendem. Nikt się nie spodziewał, że w tym miejscu zawładniętym w zasadzie przez pieszych może dojść do groźnego wypadku drogowego. A jednak doszło.
„Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków” autorstwa Hanny i Pawła Lisów została nagrodzona w konkursie „Książki Roku 2015” organizowanym przez Magazyn Literacki Książki. Uzyskała tytuł „Książki Sierpnia 2015” w kategorii „Kultura kulinarna”.
Zastanawiacie się, jak spędzić czas w Kazimierzu Dolnym podczas nadchodzącego weekendu? Niżej przedstawiamy zestawienie wydarzeń, imprez oraz atrakcji. Nie możecie ich przegapić!
Choć na Lubelszczyźnie w tym roku ferie zimowe rozpoczynają się dopiero w połowie lutego, w kilku województwach przerwa międzysemestralna dobiega już końca. W Kazimierzu Dolnym przewidziano atrakcje dla dzieci i młodzieży, zarówno w styczniu, jak i w lutym.
Dziś mija dokładnie rok od śmierci Daniela Tramecourta – malarza, grafika, rysownika i rzeźbiarza przez wiele lat związanego artystycznie i duchowo z Kazimierzem Dolnym.
W rocznicę wybuchu powstania styczniowego w Kazimierzu Dolnym uczczono pamięć poległych. Odsłonięta została także tablica poświęcona księdzu Mateuszowi Serwińskiemu, a młodzi strzelcy z Nadwiślańskiego Legionu Strzeleckiego złożyli swoje przysięgi.
Czy w pracach współczesnych artystów, architektów, projektantów czy złotników można doszukać się elementów sztuki ludowej, folkloru? Przekonaj się o tym sam, oglądając wystawę „Od/kodowanie” prezentowaną w Galerii Wystaw Czasowym w Muzeum Nadwiślańskim.
W najbliższą niedzielę 24 stycznia w kazimierskiej Farze odbedą się uroczystości poświęcone 153. rocznicy wybuchu powstania styczniowego połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej postać ks. Mateusza Serwińskiego (1816 – 1920).