Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Piękna pogoda, niehandlowe niedziele i wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych przyczyniły się do tego, że w tym roku Kazimierz odwiedziła rekordowa liczba turystów. Pierwsze podsumowania kończącego się sezonu już za nami.
4000 białych i czerwonych zniczy zebranych przez 32 szkoły z całej Polski, w tym z Kazimierza, Dąbrówki i Bochotnicy oraz szkoły podstawowe nr 3 i 11 z Puław zapłonęło na polskich cmentarzach na Wołyniu tuż przed dniem Wszystkich Świętych. To wynik akcji Wołyńskie światełko pamięci organizowanej po raz XI przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy.
Dzień Wszystkich Świętych był wyjątkowo ciepły. Na kazimierskim cmentarzu błyszczał słońcem w żółtych klonowych liściach i szkłach zniczy konkurując z płomykami świec.
„Dzwoneczki, dzwony, dzwonnice. Bram do nieba okiennice. Ten ich niebiańsko - kryształowy ton jakoś wyrywa ze smutku przygnębienia. Delikatnie upomina, że to zwyczajna, utarta droga losu. – pisze w rozdziale "Dzwonnica i dzwoneczki” swojej książki "Dwa brzegi ponad tęczą” Ewa Pisula – Dąbrowska.
Już od środy w związku z listopadowymi świętami zmianie ulegnie organizacja ruchu. Nie wjedziemy bezpośrednio pod cmentarz, ale zaparkujemy na rynku. Poniżej plan uroczystości kościelnych.
Nadchodzący długi weekend będzie wyjątkowy pod wieloma względami – uroczystość Wszystkich Świętych, druga tura wyborów a do tego jeszcze zapowiedź wspaniałej pogody. Warto wykorzystać szczególnie tę ostatnią okoliczność i przyjechać do Kazimierza Dolnego. Na gości czeka wiele ciekawych propozycji.
Jesień to czas, kiedy remontujemy najwięcej dróg. Tak jest również w Kazimierzu Dolnym. Obecnie prace trwają nie tylko na ulicy Nadwiślańskiej, ale także na Kwaskowej Górze.
W Kazimierzu walczą jak koguty - tak o kampanii w drugiej turze wyborów samorządowych 2018 pisze Dziennik Wschodni. W tle atak na naszą redakcję.
Dziękujemy za udział w przedwyborczej sondzie. Prezentujemy wyniki bez uwzględnienia głosów z kont rosyjskojęzycznych. Tym samym głosowanie kończymy wcześnie niż pierwotnie planowaliśmy.
Kazimierzanka Maja Wolny została laureatką belgijskiej nagrody literackiej Herkulesa Poirota.
W ostatnich minutach staliśmy się celem ataku ze strony sympatyków jednego z kadydatów na Burmistrza Kazimierza Dolnego. Poza manipulacjami przy ankiecie na profilu FB nasza redakcja dostaje telefony z obelgami i pomówieniami.
Kształcą się tu przyszli technicy hotelarze i logistycy, technicy obsługi ruchu turystycznego, ale także mechanicy samochodowi czy kucharze. Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza świętuje swoje stulecie.
Już za tydzień II tura wyborów samorządowych. W Kazimierzu Dolnym o fotel burmistrza ubiegają się: Andrzej Pisula i Artur Pomianowski. Kto wygra? Już dziś można oddać głos na swojego faworyta, w naszej sondzie.
Za nami już XVIII Przegląd Teatrzyków Szkolnych, w którym wzięli udział najmłodsi uczniowie z gminy Kazimierz. Tematem tegorocznej edycji były scenki z historii Polski.
W końcu października na rynku wydawniczym ukaże się kolejna powieść Mai Wolny "Powrót z Północy". Za zgodą kazimierskiej Pisarki przedstawiamy Państwu pierwszy rozdział tej niezwykłej powieści.
Choć wydawać by się mogło, że sezon turystyczny dobiegł już końca, nie jest to prawdą. W połowie listopada na dziedzińcu kazimierskiego zamku odbędzie się koncert pt. „Polskie piosenki. W hołdzie wolności”.
Jest jednym z jurorów programu Śpiewajmy razem – All Together Now w telewizji Polsat. W najbliższą środę 24 października o godzinie 20.30 zobaczymy go w odcinku finałowym. Kazimierzanin – Wojtek Bochra.
Piękna, słoneczna niedziela 21 października upłynęła w Kazimierzu jak i całej Polsce pod znakiem wyborów samorządowych.
Warsztat złotniczy zakupiony przez Muzeum Nadwiślańskie 14 lat temu doczekał się wreszcie właściwej ekspozycji i oprawy. W Muzeum Sztuki Złotniczej oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarto właśnie wystawę „Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej”.
Bajkowe, magiczne, niepowtarzalne... Takie właśnie są prace Leny Suboty. W Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa prac artystki „Spacer z flamingami”.