Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Dziś startuje festiwal Kazimiernikejszyn. Jak wyglądają przygotowania do serii wielkich koncertów kamieniołomach? Popatrzcie sami. Do czwartku zdążą. Bez spinki.
W czwartek, 18 lipca w godzinach przedpołudniowych ulica Lubelska zostanie wyłączona z ruchu!
Tegoroczna 13. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi tuż tuż. Dostępny jest już program filmowy festiwalu, a niebawem pojawi się także program spotkań i wydarzeń. Dzisiaj rusza także internetowa sprzedaż biletów.
Retro piknik w Muzeum Nadwiślańskim upłynął pod znakiem literatury z czasów autorki Cudzoziemki. Nie mogło więc na nim zabraknąć tytułowej Cudzoziemki – odtwórczyni roli Róży Żabczyńskiej w filmie Ryszarda Bera z 1986 r. – Ewy Wiśniewskiej.
Jak spędzić weekend w Kazimierzu Dolnym? Na pewno gorącym wydarzeniem jest festiwal Kazimiernikejszyn – z naszego zestawienia dowiecie się, co jeszcze będzie się działo w naszym mieście.
Program szóstej edycji Festiwalu Kazimiernikejszyn jest już dostępny! Przed nami cała moc atrakcji. Jesteście gotowi?
Świat pod namiotem to nazwa największej na Dwóch Brzegach sekcji filmowej, w której prezentujemy produkcje z ostatnich dwóch lat (2018/2019), czyli najnowsze filmy, jakie pojawiły się na festiwalach w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Sundance, Rotterdamie i innych. Filmy, które są poruszające, odważne w formie, które portretują współczesny świat i nas w tym świecie w sposób niebanalny i zaskakujący, na poważnie i z przymrużeniem oka.
Ulica Szkolna, jedna z najładniejszych tras spacerowych w Miasteczku. Droga niemalże polna, dużo zieleni, zabytki architektury, które wyszły spod ołówka ikony kazimierskich architektów – Karola Sicińskiego, a także te niepozorne, ale pamiętające najstarszą historię Kazimierza. Jej walory doceniają turyści. Co tu jest więc nie tak?
Jak powstaje gobelin? Od czego trzeba zacząć, by się przygotować do pracy? Czy trzeba mieć anielską cierpliwość, by wykonywać zawód tkacza? Na te i wiele innych pytań odpowiadała Lucyna Batko w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu.
Retro-potańcówka, koncert „...jak za dawnych lat”, kurs tanga oraz projekcja filmu „Cudzoziemka” - tak wyglądała pierwsza część Retro-Pikniku zorganizowanego przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.
W krużgankach klasztoru franciszkanów odsłonięto tablicę poświęconą pamięci kazimierskich peowiaków. Granit upamiętnia nazwiska 39 osób, które udało się ustalić na podstawie pamiątek rodzinnych kazimierzaków i kwerendy archiwalnej.
Kiedy idę, zwykle bardziej patrzę pod nogi, niż rozglądam się dookoła. Ludzie myślą: smutna? Nieobecna? Izoluje się? Nie widzę tych ludzi, choć to właśnie od nich można oczekiwać wszystkiego najlepszego w sytuacji przygnębienia codziennością, do której myśli ciążą nawet wtedy, kiedy przemierza się kazimierskie bruki szybkim krokiem. Ale dziś udało mi się znaleźć powód do uśmiechu właśnie pod nogami. Gdzie? Na Krakowskiej.
Od 12 lat na Dwóch Brzegach prezentujemy retrospektywę aktorską, w której goszczą wybitne polskie aktorki i wybitni aktorzy. Byli wśród nich: Krystyna Janda, Stanisława Celińska, Janusz Gajos, Marek Kondrat, Jerzy Stuhr, Andrzej Chyra. To silne osobowości, które oprócz sztuki aktorskiej mają jeszcze inne pasje i zainteresowania, co czyni je tak niebanalnymi i nietuzinkowymi postaciami polskiego życia kulturalnego.
W Kazimierzu powstało muzeum klocków. Raj dla dzieci i dorosłych, także dla miłośników Kazimierza.
Od dziś, tj. 12 lipca trwa nabór uzupełniający do szkół średnich. W Kazimierzu Dolnym również. Wolne miejsca czekają na młodzież w Gminnym Zespole Szkół oraz Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.
Dwa Brzegi zapraszają na otwarcie retrospektywy reżyserskiej Marco Bellocchio - wiek XXI w niedzielę 28 lipca godz. 17:30 do Kina Lubelskie w Kazimierzu Dolnym.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Retro-Piknik. Jego bohaterką będzie aktorka Ewa Wiśniewska, niezapomniana odtwórczyni roli Róży w filmie „Cudzoziemka” (1986) w reżyserii Ryszarda Bera.
Znasz przedstawiciela ginącego zawodu, kolekcjonera lub kogoś, kto wykonuje swoje hobby lub pracę z pasją? Zgłoś go do udziału w projekcie. W najbliższy weekend w Kazimierzu pojawi się grupa filmowców z internetowego kanału YouTube – PasjonaciTv.
Fundacja Zielony Kazimierz zaprasza na warsztaty zielarskie w Kazimierzu Dolnym. To okazja, by poznać zioła, ich zastosowanie i działanie, a przy tym odpocząć na łonie natury wśród pól i łąk.
Autor muzyki do takich przebojów jak „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Bal wszystkich świętych”, „Aleja gwiazd”, „Takie tango” czy „Nic nie może wiecznie trwać”, współtwórca zespołu Budka Suflera, kazimierzanin wielokrotnie występujący w Miasteczku Romuald Lipko zmaga się z chorobą nowotworową.