Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 10 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
U schyłku lata ukazał się kolejny jedenasty numer Brulionu Kazimierskiego. Jego głównym bohaterem jest Danuta Wierzbicka.
Były słowiańskie potrawy, wypał garnków w piecu, niecenie i krzesanie ognia, ale także pokaz sokolnictwa. Słowiańskie Babie Lato zakończyło sezon na Grodzisku Żmijowiska.
Sobotni koncert Leszka Długosza w Kuncewiczówce przyciągnął tłumy. Nie dla wszystkich starczyło miejsca nie tylko w głównym salonie, ale nawet w samym domu.
Wszystkich miłośników piłki nożnej czeka nie lada gratka. Do Kazimierza przyjeżdża były reprezentant Polski w piłce nożnej a obecnie menager Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium – Cezary Kucharski. Spotkanie już 15 września.
Już po raz piąty w Puławach odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Tradycyjnie koncerty festiwalowe zorganizowano także – jak w piosence Haliny Kunickiej – pod balkonami kazimierskich kamienic.
173 tomy kronik strażackich wzięło udział w XXII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, który miał miejsce w ostatni weekend w Kazimierzu Dolnym.
„Owad – przyjaciel czy wróg” to tytuł nowej wystawy czasowej prezentowanej w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.
Wrześniowy weekend warto spędzić w Kazimierzu. Tym bardziej, że w miasto nadam ma do zaoferowania mieszkańcom i przyjezdnym wiele atrakcji.
"Dzieci brudnej ulicy"? Jest wiele zbyt mało piosenek wytatuowanych na naszych mózgach. TZN Xenna jest w naszej głowie od prawie zawsze i będzie zawsze. Po raz kolejny marzenia się spełniają. Zapraszamy na wspólne świętowanie marzeń i prawdziwego grania. Lata osiemdziesiąte obecne są i zawsze będą. TZN Xenna w Kaziu. To prawda!
Ikona polskiej poezji śpiewanej, poeta. Koncert Leszka Długosza już w sobotę 12 września.
Pokazy walk, prelekcje o historii Janowca i prezentacje dawnego uzbrojenia oraz atrakcyjny mapping Zamku. Muzeum Nadwiślańskie oddział Zamek w Janowcu zaprasza na inscenizacje historyczne grupy rekonstrukcyjnej Kocka Chorągiew Firlejów już w ten weekend.
Owady jednych fascynują, innych zaś przerażają. Jednak czy jest się czego bać? Całą prawdę o tych malutkich stworzeniach poznamy w najbliższą niedzielę 13 września podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.
Najbliższy weekend upłynie w Kazimierzu i okolicach pod znakiem orkiestr dętych. Już w piątek 11 września rozpoczyna się w Puławach V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, którego uczestnicy koncertować będą także w Nałęczowie, Baranowie, Janowcu i oczywiście Kazimierzu Dolnym.
Kolejny sezon na Grodzisku Żmijowiska dobiega końca. Tradycyjnie już, w drugą sobotę września w ośrodku archeologii doświadczalnej odbędzie się impreza zwana Babim Latem. Będą pokazy wypału naczyń ceramicznych, średniowiecznej kuchni, rzemiosła oraz przelotów ptaków łownych.
O znaczeniu i konstrukcji Kamienic braci Przybyłów, o życiu na ich zapleczu oraz poszczególnych elementach dekoracji opowiadali Trzej Tenorzy podczas obchodów 400. urodzin Kamienic Przybyłowskich.
W niedzielę mieliśmy w ogólnokrajowym referendum zdecydować o jednomandatowych okręgach wyborczych, dalszym finansowaniu partii z budżetu państwa i rozstrzyganiu wątpliwości podatkowych na korzyść podatnika. Jednak lokale wyborcze nie tylko w Kazimierzu świeciły pustkami.
Na Zamku w Kazimierzu w naprawdę pięknej oprawie historycznej czytano w niedzielę „Lalkę” Bolesława Prusa. W ramach Narodowego Czytania 2015.
Niełatwo jest przełożyć trudne i głębokie dzieło na język zrozumiały dla każdego odbiorcy. Sztuka ta udała się jednak znanemu aktorowi, Arturowi Dziurmanowi, którego adaptację dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” przedstawiono w sobotę na kazimierskim Zamku.
Prosta suknia panny młodej i wianek świtezianki oraz lniana koszula i takież spodnie pana młodego. A na ślubny kobierzec… na bosaka! W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej odbył się ślub Magdy Kielar i Włodka Dembowskiego, lidera Dziadów Kazimierskich.
Czytana na Zamku w Janowcu „Lalka” Bolesława Prusa była okazją do wspomnień o realizowanych tutaj 38 lat temu zdjęciach do 9 – odcinkowego serialu telewizyjnego w reżyserii Ryszarda Bera będącego ekranizacją Prusowego arcydzieła.