Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Dziewięćdziesiąt lat temu w Kazimierzu powstało Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza nad Wisłą. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy wydany został okolicznościowy kalendarz.
Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu radni jednogłośnie zadecydowali o sprzedaży Wikarówki na rzecz Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem świętej Anny.
Za nami kolejny wieczór z cyklu Kazimierskiego Klubu Komedii. Tym razem przed korzeniową publicznością wystąpił Teatr Improwizacji Poławiacze Pereł.
„Panienko Śliczna Kazimierska, krucha figurko z Fary. Ty stałaś wtedy blisko, widziałaś na własne oczy tych chłopaków” – modli się na kartach swojej powieści „Dwa brzegi ponad tęczą” Ewa Pisula – Dąbrowska w rozdziale „Ktoś”. O kogo tu chodzi? O co tu chodzi? Zapraszamy do cotygodniowej lektury.
Rok 2015 powoli zsuwa się z kart kalendarza. Nadchodzi więc czas pewnych podsumowań i planów na przyszłość. Również w sferze kultury. Co czeka nas w kolejnym sezonie? Jakich atrakcji turystycznych w Kazimierzu możemy się spodziewać w roku 2016?
Nazwijmy to pierwszym ze świąt. Świąt korzeni kazimierskiej kuchni. Póki co w Korzeniowej i Przystanku Dobra. Wkrótce szerzej. Korzeniowe zaproszenie.
Będzie to szczególne kulturalne wydarzenie. Pierwszy raz w Kazimierzu. Uśmiech i inspiracja. Zapraszamy do Korzeniowej w najbliższą sobotę 28 listopada.
„Słowotworne wygibasy, prawo – lewo, każda strona, skarby kazimierskiej rasy – palindromy pana Johna!” – śpiewają Dziady Kazimierskie o palindromach Edmunda Johna. Piosenka jest na ósmym miejscu „Listy przebojów z charakterem” Radia RDC i pnie się do góry.
Spędzacie andrzejkowy weekend w Kazimierzu Dolnym? Zobaczcie więc, co będzie działo się w tym czasie w naszym mieście!
Osoby, które chcą spędzić Boże Narodzenie poza domem, z pewnością powinny wziąć pod uwagę Kazimierz Dolny. W naszym mieście święta zawsze są wyjątkowe – również za sprawą właścicieli obiektów noclegowych, kuszących przyjezdnych ciekawymi ofertami.
Dziś od rana w stacji Dzień Dobry TVN usłyszymy „Dzień dobry!” na żywo z Kazimierza. Pozdrowieniu towarzyszyć będzie prognoza najlepszej kazimierskiej pogody.
W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa monograficzna Władysława Skoczylasa. Towarzyszy ciekawy program edukacyjny, w tym warsztaty z zakresu grafiki wypukłej, najstarszej techniki graficznej, do której zalicza się drzeworyt i linoryt.
Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców podało do publicznej wiadomości, że uzyskało prawa ochronne na znak towarowy kazimierskiego koguta.
„Ten jest łagodny, kto umie znosić bliźnich i siebie samego” - cytuje św. Jana od Krzyża Ewa Pisula - Dąbrowska w kolejnym rozdziale "Dwóch brzegów ponad tęczą" - „Lubię deszcz" . Dlaczego?
Do końca listopada na Dołach powstanie nowy chodnik. Spacer tą ulicą będzie na pewno dużo wygodniejszy i bezpieczniejszy.
Jak spędzić nadchodzący weekend w naszym mieście? W zaplanowaniu czasu na pewno pomoże poniższe zestawienie imprez.
Krwawa Środa to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń zapisanych na kartach historii naszego regionu. W tym roku po raz kolejny uczczono pamięć tych, którzy wtedy zginęli. Jednym z ważniejszych punktów tegorocznych uroczystości było nadanie rondu w Bochotnicy imienia Ofiar Krwawej Środy 1942r.
Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce powinna być tam, gdzie ludzie potrzebujący pomocy. Pytanie: komu pomagać? O tym podczas Kazimierskich Wykładów Otwartych w najbliższy piątek rozmawiać będą: Marta Titaniec i Paweł Kęska z Caritas Polska.
Jakie wiersze pisze przyrodnik? I jakim przyrodnikiem jest poeta? Jak umiejętnie połączyć ze sobą te dwie pasje, by ze sobą współgrały zamiast rywalizować? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą sobotę 21 listopada w Kuncewiczówce.