Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego zaprasza na cykl wykładów organizowanych w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tematem przewodnim będzie w tym roku Wisła i jej związki z historią Miasteczka.
„Kazimierz rozkochuje w sobie i uzależnia. Ma niewytłumaczalną siłę przyciągania, której mało komu udaje się oprzeć – pisze Monika A. Oleksa w swojej ostatniej książce poświęconej Miasteczku „Spacer nad rzeką”. A o tym, jaką moc ma spacer nadwiślańskim bulwarem – piszą nasi czytelnicy, którzy wzięli udział w konkursie. Kto zwyciężył?
W Roku Rzeki Wisły na kazimierskim Zamku w cyklu Muzyczny Zamek odbędzie się niezwykły koncert muzyki z okresu późnego baroku wykonywanej na świeżym powietrzu.
Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy – pełen emocji, wzruszeń i zachwytów. To oczywiście zasługa festiwalu Dwa Brzegi, na który zawsze czekamy z niecierpliwością. Ale oprócz festiwalowych wydarzeń nadchodzące wolne dni pełne będą także innych propozycji, niżej dowiecie się jakich.
Tradycyjnie na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym, nazywanym Kinem pod Srebrną Gwiazdą, od niedzieli 30 lipca do soboty 5 sierpnia odbywać się będą seanse plenerowe pod gołym niebem. Widzowie zobaczą wybrane filmy minionego sezonu, które reprezentują różne style i różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny.
W kazimierskiej bibliotece zagości nowa wystawa. Tym razem będzie to malarstwo Ewy Bartoszek pod tytułem „W Kazimierzu nad Wisłą”.
"Bursztyn w świetle dwóch księżyców" to tytuł nowej wystawy, którą od dziś oglądać można w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zobaczymy tam obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr Lucjana Gazdy.
Wtorkowa gratka w Trzecim Księżycu. Latynowski Księżyc zaprasza!
Pod koniec czerwca zginął w wypadku samochodowym w Sosnowcu Piotr Bikont. Tego reżysera, dziennikarza, publicystę i krytyka kulinarnego, który nierzadko pojawiał się w Kazimierzu Dolnym wspomina właściciel legendarnej Knajpy u Fryzjera Robert Sulkiewicz.
Ruszyła sprzedaż biletów na występ Kabaretu Hrabi oraz koncert Dziadów Kazimierskich. Już w sierpniu artyści zagoszczą na dziedzińcu Zamku. Dokonujcie rezerwacji!
Czy czytali już Państwo książkę Moniki Oleksy „Spacer nad rzeką”? Jej głównym bohaterem zdaje się być… Kazimierz nad Wisłą. Losy ludzi: Zosi i Pawła, Bożenki i Mikołaja, Joanny i Jana czy Kingi stają się tu okazją do pokazania ozdrowieńczych sił Miasteczka. Dla tych, którzy książki jeszcze nie czytali, mamy konkurs, który pozwoli postawić Kazimierz w wersji książkowej na swojej półce.
Na Dwóch Brzegach będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Gośćmi festiwalu będą: Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski, Maciej Płaza i Grzegorz Uzdański.
Prezentujemy kolejny rozdział książki Ewy Pisuli - Dąbrowskiej "Dwa brzegi ponad tęczą": Pradziadek Walerian. "Co zasiejesz, to zbierzesz" - pisze autorka. Co siejemy w życiu? Co zbieramy?
Kolejny koncert z księżycowego cyklu. Tym razem ponowna petarda z Tuwimem. Znamy, lubimy, czekamy!
W Kazimierzu trwają zdjęcia do nowego teledysku Dziadów Kazimierskich. Premiera jesienią.
Na teren Zespołu Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej wczoraj wjechały ekipy techniczne. Rozpoczął się montaż namiotów kinowych na XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Mogłoby się wydawać, że w świecie komputerów i Internetu, gdy cały świat jest właściwie na wyciągniecie ręki – przedstawienie objazdowego cyrku nie wzbudzi specjalnych emocji. Widowisko w cyrku Zalewski pokazało, że jest inaczej.
Kiedy mówimy o barierach w odbiorze kultury, myślimy najczęściej o barierach architektonicznych: na przykład o schodach, które utrudniają wejście do muzeum czy kościoła. A przecież niepełnosprawność ruchowa to nie jedyna niepełnosprawność, która utrudnia dostęp do kultury. Niesłyszący czy niewidomi też chcą korzystać z piękna, które wytworzył człowiek i… też nie jest im łatwo.
Słoneczny lipcowy weekend warto spędzić właśnie w naszym mieście. Sprawdźcie, co będzie się działo w tym czasie – dowiecie się tego z naszego cotygodniowego zestawienia.