Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 11 stycznia

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 11 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 11 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 18 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy – pełen emocji, wzruszeń i zachwytów. To oczywiście zasługa festiwalu Dwa Brzegi, na który zawsze czekamy z niecierpliwością. Ale oprócz festiwalowych wydarzeń nadchodzące wolne dni pełne będą także innych propozycji, niżej dowiecie się jakich.

Tradycyjnie na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym, nazywanym Kinem pod Srebrną Gwiazdą, od niedzieli 30 lipca do soboty 5 sierpnia odbywać się będą seanse plenerowe pod gołym niebem. Widzowie zobaczą wybrane filmy minionego sezonu, które reprezentują różne style i różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny.

W kazimierskiej bibliotece zagości nowa wystawa. Tym razem będzie to malarstwo Ewy Bartoszek pod tytułem „W Kazimierzu nad Wisłą”.

"Bursztyn w świetle dwóch księżyców" to tytuł nowej wystawy, którą od dziś oglądać można w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zobaczymy tam obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr Lucjana Gazdy.

Wtorkowa gratka w Trzecim Księżycu. Latynowski Księżyc zaprasza!

Pod koniec czerwca zginął w wypadku samochodowym w Sosnowcu Piotr Bikont. Tego reżysera, dziennikarza, publicystę i krytyka kulinarnego, który nierzadko pojawiał się w Kazimierzu Dolnym wspomina właściciel legendarnej Knajpy u Fryzjera Robert Sulkiewicz.

Ruszyła sprzedaż biletów na występ Kabaretu Hrabi oraz koncert Dziadów Kazimierskich. Już w sierpniu artyści zagoszczą na dziedzińcu Zamku. Dokonujcie rezerwacji!

Czy czytali już Państwo książkę Moniki Oleksy „Spacer nad rzeką”? Jej  głównym bohaterem zdaje się być… Kazimierz nad Wisłą. Losy ludzi: Zosi i Pawła, Bożenki i Mikołaja, Joanny i Jana czy Kingi stają się tu  okazją do pokazania ozdrowieńczych sił Miasteczka. Dla tych, którzy książki jeszcze nie czytali, mamy konkurs, który pozwoli postawić Kazimierz w wersji książkowej na swojej półce.

Na Dwóch Brzegach będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Gośćmi festiwalu będą: Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski, Maciej Płaza i Grzegorz Uzdański.

Prezentujemy kolejny rozdział książki Ewy Pisuli - Dąbrowskiej "Dwa brzegi ponad tęczą": Pradziadek Walerian. "Co zasiejesz, to zbierzesz" - pisze autorka. Co siejemy w życiu? Co zbieramy?

Kolejny koncert z księżycowego cyklu. Tym razem ponowna petarda z Tuwimem. Znamy, lubimy, czekamy!

W Kazimierzu trwają zdjęcia do nowego teledysku Dziadów Kazimierskich. Premiera jesienią.

Na teren Zespołu Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej wczoraj wjechały ekipy techniczne. Rozpoczął się montaż namiotów kinowych na XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W cyrku (wideo)

Mogłoby się wydawać, że w świecie komputerów i Internetu, gdy cały świat jest właściwie na wyciągniecie ręki – przedstawienie objazdowego cyrku nie wzbudzi specjalnych emocji. Widowisko w cyrku Zalewski pokazało, że jest inaczej.

Kultura bez barier

Kiedy mówimy o barierach w odbiorze kultury, myślimy najczęściej o barierach architektonicznych: na przykład o schodach, które utrudniają wejście do muzeum czy kościoła. A przecież niepełnosprawność ruchowa to nie jedyna niepełnosprawność, która utrudnia dostęp do kultury. Niesłyszący czy niewidomi też chcą korzystać z piękna, które wytworzył człowiek i… też nie jest im łatwo.

Słoneczny lipcowy weekend warto spędzić właśnie w naszym mieście. Sprawdźcie, co będzie się działo w tym czasie – dowiecie się tego z naszego cotygodniowego zestawienia.

Muzyczne ekspedycje w czasie i przestrzeni – tak w skrócie opisać można tegoroczny muzyczny program Pardes Festival (16 - 20 sierpnia). W bogatym wielokulturowym programie piątej edycji Pardes Festival cztery wyjątkowe wydarzenia muzyczne.

Z miłości do kolei

Mundury kolejowe, wskaźniki i inne przedmioty z wyposażenia kolejarzy można było obejrzeć na wystawie "PRL-u czar" w Karczmiskach. Do tego jeszcze przejazd nadwiślańską wąskotorówką...

Tresowane konie, wielbłądy, lisy, papugi, psy, a także pokazy napowietrzne, akrobatykę na krzesłach, wirujące talerze, laser man show, a motory w kuli śmierci – te i inne atrakcje czekają na tych, którzy zechcą się wybrać do cyrku Zalewski. We wtorek 18 lipca w Kazimierzu odbędzie się jeden jedyny seans. Początek o godzinie 18.00. Kto wygrał wejściówkę?

Sztuka cyrkowa fascynuje od wieków. Przede wszystkim – najmłodszych. Staje się jak gdyby potwierdzeniem, że świat fantazji istnieje gdzieś za magiczną zasłoną i właśnie cyrk pozwala go dotknąć. Ten świat fantazji będzie na wyciagnięcie ręki także w Kazimierzu.

Pokaż stopkę