Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 11 stycznia

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 11 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 11 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 18 stycznia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

W niedzielne popołudnie na placu za Nową Plebanią w cieniu orzechowych drzew zgromadzili się kazimierzacy na VI Parafialnym Festynie Rodzinnym św. Anny.

To kolejny poważny wypadek drogowy na skrzyżowaniu dróg w Uściąźu. Niedawno niedaleko tego miejsca zginął młody kierowca.

Wakacje i opuszczone zwierzęta. Temat znany. Jednak coraz częściej los tych naszych braci mniejszych nie jest nam obcy.

Kazimierz Dolny stał się prawdziwym filmowym Miasteczkiem. W miniony weekend oprócz kolejnej edycji Dwóch Brzegów, gościliśmy także ekipę TVN, która właśnie z Kazimierza prowadziła transmisje na żywo programu Dzień Dobry Wakacje.

W Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego oglądać możemy nową wystawę. Tym razem wystawiane są tam prace złotnika Cezarego Łutowicza.

W niedzielne południe otwarta została retrospektywa "I Bóg stworzył aktora", której tegorocznym bohaterem jest Andrzej Seweryn...

Mnóstwo obrazów, mnóstwo gości - prawdziwy "las rzeczy". Wystawa Jana Michalaka we dworze n Nadrzecznej potrwa do połowy września.

W Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego otwarto wystawę malarstwa Tadeusza Chyły. Jest to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości malarskiej Chyły w kraju. Wystawa zorganizowana w ramach 11. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" zawiera nie tylko obrazy, ale także dokumenty i pamiątki po artyście.

Rozpoczął się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Klucze do miasta otrzymali filmowcy. Władzę w Kazimierzu sprawowac będą przez cały okres trwania festiwalu.

Czworo malarzy, cztery różne spojrzenia, różne techniki, podobne tematy. Sto obrazów. Jeden adres: Lubelska 10.

„Historia powinna mieć początek, rozwinięcie i zakończenie, ale niekoniecznie w tej kolejności”. To słynna fraza, którą wypowiedział jeden z najbardziej oryginalnych i szokujących twórców kina Jean-Luc Godard, bohater filmu otwarcia tegorocznej edycji Dwóch Brzegów.

Kazimierzacy gościli w partnerskim mieście Staufen w południowo – zachodnich Niemczech. Czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jaki i do zwiedzenia miasta. Z koncertem przed ratuszem wystąpiła kazimierska kapela Zgoda.

Upalny sierpniowy dzień rozleniwiał słońcem i czasem wakacyjnego nicnierobienia. Stary kazimierski Rynek tętnił gwarem młodzieży przyjeżdżającej tu od kilku już lat na festiwal filmowy i artystyczny - tak zaczyna się opowiadanie Moniki A. Oleksy "Uśmiech mima", którego akcja toczy się w Kazimierzu w czasie ... festiwalu filmowego.

Synagoga zaprasza na wystawę prac artystycznych Marthy Mulawy zatytułowaną „Arka Noego”. Na swoich batikach artystka sportretowała sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę, jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza.

Już w najbliższą niedzielę w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Cezarego Łutowicza - artysty, który wprowadził krzemień pasiasty do polskiej i światowej biżuterii artystycznej.

Kuncewiczówkę odwiedził niezwykły gość – aktorka Ewa Wiśniewska odtwórczyni roli Róży z „Cudzoziemki”. W rozmowie z Moniką Januszek – Surdacką wspomina kazimierskie spotkania z Marią Kuncewiczową.

Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego zaprasza na cykl wykładów organizowanych w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tematem przewodnim będzie w tym roku Wisła i jej związki z historią Miasteczka.

„Kazimierz rozkochuje w sobie i uzależnia. Ma niewytłumaczalną siłę przyciągania, której mało komu udaje się oprzeć – pisze Monika A. Oleksa w swojej ostatniej książce poświęconej Miasteczku „Spacer nad rzeką”. A o tym, jaką moc ma spacer nadwiślańskim bulwarem – piszą nasi czytelnicy, którzy wzięli udział w konkursie. Kto zwyciężył?

W Roku Rzeki Wisły na kazimierskim Zamku w cyklu Muzyczny Zamek odbędzie się niezwykły koncert muzyki z okresu późnego baroku wykonywanej na świeżym powietrzu.

Pokaż stopkę