Aktualności dla "Dwa Brzegi"
Niesfilmowani to cykl spotkań autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Tym razem przed Państwem Magdalena Grzebałkowska, która opowiadała o swojej najnowszej książce zatytułowanej „Komeda. Osobiste życie jazzu”.
Wystawy są nieodłączną częścią Festiwalu Filmu i Sztuki. Wernisaż jednej z nich miał miejsce w ArtLochu – podziemiach Knajpy Artystycznej. Swoje obrazy prezentował Piotr Fąfrowicz - polski malarz, ilustrator, grafik. „Wesoły Kazimierz” można oglądać do końca festiwalu.
Na tegorocznym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi nie mogło zabraknąć pokazu „Zimnej wojny”. Seans cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród uczestników festiwalu, podobnie jak spotkanie z Joanną Kulig.
Niesamowita energia, niepowtarzalny klimat i jedyny w swoim rodzaju głos. Na kazimierskim zamku wystąpiła Katarzyna Nosowska.
W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa "Odtwarzanie minionych światów" wybitnej polskiej scenograf laureatki Oskara za scenografię do Listy Schindlera Stevena Spielberga – Ewy Braun. Jej wernisaż odbył się podczas pierwszego dnia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi z udziałem artystki.
Czy można odbyć podróż siedząc wygodnie na leżaczku w Mięćmierzu? Co za pytanie! Przekonali się o tym ci, którzy uczestniczyli w debacie filozoficznej w Galerii Klimaty w Mięćmierzu.
Projekcje filmowe, koncerty, spotkania i wystawy. W Kazimierzu trwa 12. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi – kino które łączy.
Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego tradycyjnie podczas Festiwalu Filmu i Sztuki zaprasza na cykl prelekcji poświęconych historii Miasteczka.
Już w najbliższy weekend, w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, na Zamku w Janowcu wystąpi zespół Raz Dwa Trzy w towarzystwie wyjątkowych gości...
Muzyka na Festiwalu Dwa Brzegi to już konieczność. Także w tym roku przygotowaliśmy dla naszej publiczności bogaty program, który zaprezentuje przekrojowo polską scenę muzyczną, z wielością jej gatunków, nastrojów oraz międzypokoleniową energią. Zanim ogłosimy, co w tym roku będzie koncertem otwarcia (szykujemy coś specjalnego!), zachęcamy do zapoznania się z programem koncertów w Janowcu, Kazimierzu i Mięćmierzu.
Od dwunastu lat Festiwal Dwa Brzegi prezentuje dorobek artystyczny najwybitniejszych postaci sztuki aktorskiej. Gościliśmy m.in.: Krystynę Jandę, Stanisławę Celińską, Janusza Gajosa, Marka Kondrata, Jerzego Stuhra, Bogusława Lindę. Celem tej retrospektywy jest pokazanie, że siła aktorki i aktora bierze się z siły ich osobowości, z pasji, z jaką traktują swój zawód, z różnorodnych zainteresowań, które pozwalają na głębokie budowanie kreowanych na ekranie postaci.
Dwa Brzegi to gwarancja kina na najwyższym poziomie, gorące spotkania z artystami, wyjątkowe koncerty i niezapomniane klimatyczne wieczory w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Mięćmierzu. Festiwal startuje 28 lipca, ale program tegorocznej edycji mamy już prawie zamknięty, więc z radością zaczynamy Was o nim informować.
Chociaż do Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu pozostał jeszcze ponad miesiąc, już dzisiaj wiadomo, że imprezę otworzy tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes – film „Złodziejaszki” („Shoplifters”) japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy.
Znana jest data 12. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 w Kazimierzu Dolnym. Warto pomysleć o urlopie.
Ponad 45 tysięcy widzów odwiedziło tegoroczny 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To rekord! A jak było? Popatrzmy jeszcze raz.
Zakończył się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ale filmowcy niby z Kazimierzem się pożegnali podczas gali zamknięcia, ale ... tak nie do końca.
„Między brzegami – w krajobrazie kulturowym przełomowej doliny Wisły” – taki tytuł nosił jeden z cyklicznych wykładów przygotowanych specjalnie na 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. Ich dominantą jest – w Roku Rzeki Wisły – właśnie przepływająca przez Kazimierz Wisła, która organizuje życie Miasteczka. Widać to nawet w przypadku obecnego festiwalu, który w swojej nazwie ma właśnie jej dwa brzegi.
Strona muzyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi może zaskoczyć. Różnorodność brzmień sprawia, że publiczność nie może narzekać na nudę. Tym razem na kazimierskim Rynku wystąpiła Maja Kleszcz i Kwartet Prowincjonalny.
W Mięćmierzu wieczorową porą w takt muzyki grupy Daorientacja i Przemysława Łozowskiego poszli w tany ci, którym nieobca jest ludowa nuta.
W festiwalową niedzielę na kazimierskim Rynku wystąpiła kobieca formacja folkowa Same Suki. Cóż to był za wieczór!