Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Czołowi fascynaci jamajskiego ska-jazzu w kraju, wychwalani za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki” odwiedzą Kazmierz Dolny!
Podczas wczorajszego spotkania dotyczącego budowy szkoły w Kazimierzu przy przygotowanym długim stole dla przedstawicieli projektanta i wykonawcy oraz władz miasta zasiadły... tylko trzy osoby.
Zagłosuj na kazimierską bibliotekę i tym samym pomóż wygrać zestaw 250 książek dla dzieci. Konkurs „Przerwa na wspólne czytanie” trwa do końca października. Głosować można codziennie.
Jak spędzić zbliżający się weekend? W zaplanowaniu czasu pomoże nasze najnowsze zestawienie wydarzeń oraz imprez odbywających się w Kazimierzu Dolnym.
Do 20 października w KOKPiT oglądać można wystawę malarstwa "Słoneczkiem malowane". Autorami prac są m.in.: Mieczysława Izdebska – Łazorek, Roman Gruszecki, Jacek Kośmiński, Janusz Olszewski czy Dorota Otulska.
Kolejne kultowe miejsce w Kazimierzu… czekają zmiany. Od poniedziałku 2 października Kawiarnia Rynkowa zamyka swoje podwoje. Na szczęście tylko na czas remontu.
Emocjonujące zmagania drużyn piłkarskich, koncerty, pokazy taekwondo licytacje koszulek z podpisami sportowców, regionalne smaki na stoiskach z produktami. V Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej im. Kazimierza Górskiego już w najbliższą sobotę 7 października na boisku nad Wisłą.
Za nami już ostatnia wrześniowa sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. O czym tym razem rozmawiali radni? Jakie podjęli uchwały? O tym poniżej.
W Kazimierzu Dolnym trwa IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego. Gościem specjalnym jest Sir Roger Penrose, gwiazda światowej fizyki, matematyki i filozofii.
Andrzej Pągowski to kolejny bohater rozmowy przeprowadzonej przez Monikę Januszek Surdacką - kierownik Domu Kuncewiczów oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, której towarzyszy Maria Kuncewiczowa.
Przyjeżdżasz na weekend do Kazimierza i zastanawiasz się, jaką ofertę kulturalną ma nasze miasto? Wszystkie informacje znajdziesz w poniższym zestawieniu.
W ostatnich dniach na Lubelszczyźnie realizowano zdjęcia do jednego z odcinków nowej serii „Ugotowanych”. Tym razem ekipa filmowców zawitała do Puław oraz do… Żmijowisk.
Kamień upamiętniający rozbicie posterunku Milicji Obywatelskiej przez oddział Delegatury Sił Zbrojnych dowodzony przez mjr cichociemnego Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora 19 maja 1945 r. został odsłonięty. Stanął naprzeciwko dawnego posterunku MO w Kazimierzu.
19. Święto Jesieni za nami. Ci ciekawego można było zobaczyć na stoiskach? Jakie smakołyki serwowali wystawcy? Kto tym razem pojawił się na scenie?
Tytułem Honorowego Obywatela Kazimierza Dolnego uhonorowano dr nauk medycznych Stanisława Franciszka Leszczyńskiego, który w latach 1941 - 62 pełnił tu funkcję lekarza. Kazimierzacy pamiętają go jako niestrudzonego doktora niosącego pomoc bez względu na porę dnia i nocy.
"Bądź bezpieczny na szlaku" to hasło tegorocznej Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod hasłem "Turystyka łączy pokolenia". W tym roku w rajdzie zorganizowanym w sobotę 23 września przez Oddział PTTK im. K. Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym oraz Zarząd Główny PTTK uczestniczyło ponad 50 osób.
Spektakl „Zmysł i wrażliwość”, który odbył się w sobotni wieczór na terenie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza daleki był od tradycyjnego teatru. Nie było sceny. Nie było aktorów. Nie było widzów. Wszyscy byli uczestnikami. Jednostkowymi.
Jak w rzeczywistości wyglądała Irena Lorentowicz? Jakie pozostawiła po sobie wspomnienia? Na spotkaniu w Domu Kuncewiczów Maja Raszewska maluje nowy portret swojej nauczycielki i przyjaciółki. Tym razem jednak zamiast pędzla wybrała słowa. Najpiękniejsze.
Miasto przygotowuje się do remontu Dzwonnicy przy Farze. Na ostatniej Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki radni mieli okazję spotkać się z projektantem opracowującym projekt adaptacji tego budynku.
Są pieniądze na realizację szlaku literacko – turystycznego prowadzącego po Kazimierzu śladami Kuncewiczów. Projekt Muzeum Nadwiślańskiego jest jednym z trzech w Polsce objętych dofinansowaniem przez grupę Adamed.