Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Wycieczka z przewodnikiem i humorem
Data: 26 kwietnia
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 1 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 2 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem
Data: 3 maja
Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.
Aktualności Kazimierz Dolny
Czy warto marnować czas na kryminały? Dlaczego warto poświęcać czas kryminałom? Te pytania przewijają się podczas spotkań literackich klubu czytelniczego pod kierunkiem prof. Zofii Mitosek, która od czasu do czasu pochyla się i nad tego rodzaju literaturą. To także rodzaj zaproszenia na klubowe spotkania skierowane do tych, którzy czytają, ale niekoniecznie książki z najwyższej półki.
W wyborowym towarzystwie i niepowtarzalnym klimacie minęło sobotnie popołudnie wszystkim uczestnikom „Kazimierskiego wierszobrania”. Taras Kuncewiczów znów tętnił życiem.
Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza od 16 do 20 sierpnia 2017 na 5. edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym.
Problem agresywnych psów w okolicy znowu powraca. Czy to jednak na pewno wina tych zwierząt? Jakie zwierzę zagryzło małego jelonka w jednym z kazimierskich wąwozów?
Coraz bliżej do długiego weekendu – tym razem czerwcowego. Zamierzacie spędzić go właśnie w naszym mieście? Niżej znajdziecie zestawienie ofert pobytowych przygotowanych przez kazimierskich hotelarzy i właścicieli obiektów noclegowych.
Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca w Kamienicy Celejowskiej otwarta zostanie wystawa rzeźb jednego z najciekawszych współczesnych artystów polskich, Sylwestra Ambroziaka. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 13.00.
Wzgórze Zamkowe w Kazimierzu Dolnym to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Miasteczku. Nic dziwnego, w końcu blisko stąd do Rynku, a widok, zarówno ruin, jak i roztaczających się wokół krajobrazów zapiera dech w piersiach. Wszystko jest odnowione i zadbane.
Kazimierski Zamek objęły dziś we władanie ... dzieci! końcu 1 czerwca to ich dzień. Były tańce, przedstawienia i konkursy. Nuda? W żadnym razie!
Osiemnaste Dni Wisły trwają w najlepsze. Rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo spływem kajakowym po Chodelce i Wiśle. Czym nas jeszcze zaskoczy tegoroczne wydarzenie?
Przed nami święto wszystkich dzieci. Jak zaplanować Dzień Dziecka, by świętujący był naprawdę zadowolony? W Kazimierzu Dolnym przygotowano kilka propozycji.
W najbliższą sobotę Trzeci Księżyc na Małym Rynku zaprasza na koncert grupy Jazz in Duo. Zapowiada się wieczór smaku, wieczór doskonałych dźwięków i emocji.
Zastanawiacie się, co można robić w Kazimierzu w pierwszy weekend czerwca? Tradycyjnie przygotowaliśmy zestawienie odbywających się w tym czasie imprez i wydarzeń kulturalnych.
Tematem, który zdominował wczorajszą sesję Rady Miejskiej, był temat szkoły. Pytania mieli zarówno radni, jak i rodzice, którzy wraz z nauczycielami Gminnego Zespołu Szkół zgromadzili się bardzo licznie w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki, gdzie odbywały się obrady.
Jak spędzić tutaj czas z dzieckiem? Po pierwsze należy pozwolić dziecku… poznać Kazimierz.
Istnieje dopiero od czterech lat, a już zbiera laury: dwa lata temu znalazł się wśród laureatów konkursu „Najpiękniejszy ogród Panoramy Lubelskiej”, a w tym roku stał się bohaterem jednego z odcinków programu telewizji TVN „Nowa Maja w ogrodzie”.
Pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Pożarniczych zajęła OSP Kazimierz Dolny.
Kazimierz Dolny kojarzony jest z wieloma arystami. Jednak Daniel de Tramecourt zapisał się w historii tego miasteczka w sposób szczególny. Kochał je i porzucał, aby ostatecznie spędzić w nim większość swego życia. I zostać na zawsze. W cyklu wspomnieniowym o artyście pisze Janusz Michalik.
Przed nami coroczne Dni Wisły. Tym razem w programie znalazły się m.in. warsztaty ornitologiczne, wycieczka na Skarpę Dobrską, spływ kajakowy i Rajd Nadwiślański.
Kazimierscy radni miejscy na jednym z posiedzeń komisji edukacji debatowali nad ochroną okolicznych wąwozów.
Któż z nas nie ma w domu jakiegoś symbolu szczęścia? Czy to porcelanowy słoń, czy podkowa na drzwiach wejściowych, wszystko po to, by szczęście nam sprzyjało. Skąd ten zwyczaj? Prawdopodobnie od zarania dziejów. Już nasi słowiańscy przodkowie składali w swych chatach ofiary zakładzinowe, dzięki którym bóstwa strzegły całych domostw.