Archiwum - styczeń 2011
Ubiegłoroczna powódź uświadomiła zarówno mieszkańcom, jak i władzom Kazimierza Dolnego, że pomimo zmodernizowanych wałów wiślanych, miasto nie jest w pełni bezpieczne. Zagrożenie może stanowić rzeka Grodarz, którą podczas powodzi woda z Wisły wlewa się do miasta.
Hotel Dwa Księżyce zwyciężył w konkursie Urzędu Miasta "Najpiękniejsze iluminacje zimowe w Kazimierzu Dolnym 2010/2011”. Oprócz niego nagrodzono także Knajpę U Fryzjera i Pub Mars.
Rąblów, Celejów, Parchatka i wreszcie długo oczekiwany Kazimierz. W najbliższej okolicy nadwiślańskiego Miasteczka działają obecnie 4 stacje narciarskie. Miłośnicy białego szaleństwa mają więc w czym wybierać, a zima im sprzyja. Fotoreportaż Mateusza Stachyry.
Czy w Kazimierzu potrzebna jest straż miejska? Jakie zadania mogłaby wykonywać w sezonie i poza nim? Czy to się będzie miastu opłacać? Okazuje się, że temat wraca w Miasteczku jak bumerang. Jednak podczas, gdy inni sprawdzają, jak to działa, Kazimierz wciąż się zastanawia.
To ostatni weekend ferii na Lubelszczyźnie. I jednocześnie pierwsze dni wolnego w kolejnych 5 województwach, m.in. w małopolskim i świętokrzyskim. Tak czy inaczej Kazimierz z dala od zgiełku wielkich miast czeka na miłośników ciszy i spacerów nad Wisłą czy wśród pól i wąwozów.
Dzięki sprzyjającej pogodzie otwarty został długo oczekiwany stok narciarski w Kazimierzu Dolnym. Dla dzieci i młodzieży z gminy Kazimierz Dolny, mamy dobrą informację: do końca ferii mogą korzystać ze stoku za darmo, codziennie do godz. 15.00!
Spotkanie z „Leśnikiem” Marii Kuncewiczowej 23 stycznia rozpoczęło trzeci rok istnienia „Niedziel Literackich”. Kolejna „Niedziela” w lutym dotyczyć będzie poezji Wisławy Szymborskiej.
Który wyciąg narciarski jest najlepszy, najbardziej profesjonalny i przyjazny dla odwiedzających go gości? Stok w Celejowie, Parchatce czy też w Rąblowie? Po raz kolejny ogłoszony został plebiscyt na najlepszy stok Lubelszczyzny. Nie czekaj więc i wybierz swój ulubiony!
Niedługo w Kazimierzu zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Miasto pozyskało na ten cel środki zewnętrzne, a radni podczas wspólnego posiedzenia komisji poparli ten pomysł. Po blisko dwuipółgodzinnej dyskusji.
W powstaniu styczniowym 1863 r. wielu Polaków straciło życie, wielu zostało zesłanych na Syberię. Wśród nich byli też mieszkańcy Kazimierza Dolnego. Dziś uczciliśmy ich pamięć, oddaliśmy im cześć.
Walentynki to wyjątkowy dzień, dlatego też każdy chciałby go spędzić jakoś inaczej, niż pozostałe dni w roku. My zapraszamy do Kazimierza Dolnego, gdzie Dzień Zakochanych upłynie pod znakiem magii i romantyczności.
W tegorocznym XVI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika udział wzięło 812 wykonawców z ponad 30 miejscowości Lubelszczyzny, w tym z miasta i gminy Kazimierz. W koncercie galowym, którego ozdobą była zwyciężczyni III edycji „Mam Talent” Magda Welc, nie zabrakło również kazimierzaków.
W Kazimierzu spadł śnieg, Termometry pokazują temperaturę bliską zeru. Z każdym dniem jest chłodniej. I będzie chłodniej – jak zapowiadają meteorolodzy. To dobra wiadomość dla tych, którym Kazimierz kojarzy się z wypadem na narty.
Dyplomy i pamiątkowe medale zostały wręczone 18 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury członkom drużyny nr 2 WOPR za szczególne zaangażowanie w ubiegłorocznej akcji na Powiślu. WOPR-owców doceniły zarówno władze wojewódzkie WOPR jak i władze miasta.
Na Szkolnej na budynek gospodarczy w wyniku osunięcia się skarpy runęła kępa rosłych dębów. Budynek został uszkodzony. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale zagrożone są znajdujące się w sąsiedztwie dwa budynki mieszkalne.
Mamy połowę stycznia. Na Lubelszczyźnie ferie. Tylko zima się gdzieś zapodziała. Pozostały za to ślady po niej. Jakie? Znaków wiosny szukamy zwykle z przyjemną niecierpliwością. Znaki mijającej zimy znajdują się same. A przyjemne – nie są…
Zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie przedstawia symulację komputerową, czyli trójwymiarowe obrazy możliwych sposobów zagospodarowania przestrzennego (zabudowy) fragmentu Kazimierza Dolnego nad Wisłą: rejonu ulicy Kwaskowa Góra, którą zaprezentowano podczas spotkania 21 grudnia w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu.
Tematem jej obrazów są przede wszystkim ludzie, ich wzajemne relacje. Preferuje mocne kontrasty światłocieniowe, zdecydowany kolor. Ewa Gierasimiuk – studentka III roku malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu. Wernisaż wystawy jej malarstwa – 21 stycznia o godz. 16.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Lubelskiej.
Przed nami ferie zimowe! Jak je spędzić, by ten wolny czas nie był stracony? Odpowiedź jest prosta – wykorzystać go jak najlepiej. W Kazimierzu Dolnym na pewno nie będziesz się nudził, sam zobacz…
Początek roku, choć ciepły, nie do końca sprzyja naszym oczekiwanim pogodowym. Skoro więc na nartach raczej nie pojeździmy, zapraszamy do Kazimierza. Tu w każdą pogodę można miło spędzić czas.
- Może kolędę dziś dostaniemy, jak nam nie dadzą, to odejdziemy. I będziemy rozgłaszali, że tu skąpcy, nic nie dali.– śpiewali mali kolędnicy ze szkolnego Koła Caritas działającego przy Gminnym Zespole Szkół, odwiedzając kazimierskich gospodarzy na Górach. Po skończonej kolędzie, gdy zeszli do miasteczka, nie mieli powodów, by rozgłaszać historie o skąpcach. Wręcz przeciwnie.
Kolejne spotkanie dotyczące strategii marki Kazimierz Dolny poświęcone prezentacji założeń przedstawionych w opracowaniu „Plan promocji zawierający Strategię Marki Kazimierz Dolny” odbyło się 11 stycznia w sali kolnferencyjnej SARP-u w obecności władz miasta i Urzędu Marszałkowskiego.
Ponad 15 tys. zł zebrali członkowie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kazimierzu Dolnym podczas wielkiego finału 9 stycznia. Wydawałoby się, że po 19 latach istnienia tej akcji nie można spodziewać się już żadnego rekordu. A jednak!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 9 stycznia zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia wolontariusze WOŚP będą kwestować - także na ulicach Kazimierza - na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Tym razem pomoc przeznaczona będzie dla urologii i nefrologii dziecięcej.
Święto Trzech Króli w Kazimierzu miało w tym roku w Kazimierzu wyjątkowy charakter. Nie tylko dlatego, że po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat był to dzień wolny od pracy. Tego wieczoru w dwóch kazimierskich świątyniach miały miejsce wydarzenia kulturalne kończące okres Świąt Bożego Narodzenia: koncert kolęd „Affabre Concinui” i „Pastorałka” Leona Schillera w wykonaniu miejscowego środowiska artystycznego.
Po Nowym Roku otwarty zostanie nowy wyciąg narciarski! Jest on długo oczekiwaną w Miasteczku inwestycją. Jego największą zaletą jest położenie – stok znajduje się na granicy Kazimierza Dolnego z Bochotnicą.
Krzysztof Kolberger znany aktor i reżyser teatralny zmarł dziś 7 stycznia w Warszawie. Miał 60 lat. W Kazimierzu bywał ostatnio często, prezentując programy poetyckie w ramach Letnich Wieczorów Muzycznych.
Przed nami pierwszy w tym roku długi weekend. Po latach nieobecności powraca, jako dzień wolny od pracy Święto Trzech Króli. Zapraszamy więc Państwa do Kazimierza Dolnego. Tu znajdziecie spokój i ciszę, której po sylwestrowych szaleństwach tak bardzo nam potrzeba...
Długie weekendy lubimy chyba wszyscy. Jest to przecież czas wolny od pracy, pełen odpoczynku i spokoju. Jednak w ostatnich latach długich weekendów było niewiele, gdyż święta często wypadały w niedzielę. Jak to wygląda w tym roku? Zobaczcie sami...
Nowy Rok 2011. Przyszedł. Powitany na kazimierskim Rynku. Nie ma odwrotu. 2010 to już przeszłość.
Archiwum
-
2025
-
2024
-
2023
-
2022
-
2021
-
2020
-
2019
-
2018
-
2017
-
2016
-
2015
-
2014
-
2013
-
2012
-
2011
-
2010
-
2009
-
2008
-
2007
-
2006
-
2005
-
2004
-
2003