Kwaskowa Góra w 3D

Skomentuj (10)

Zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie przedstawia symulację komputerową, czyli trójwymiarowe obrazy możliwych sposobów zagospodarowania przestrzennego (zabudowy) fragmentu Kazimierza Dolnego nad Wisłą: rejonu ulicy Kwaskowa Góra, którą zaprezentowano podczas spotkania 21 grudnia w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu.

Na teren ten wywierana jest presja inwestycyjna. Jego sposób zabudowy nie jest dotąd przesądzony w planach zagospodarowania przestrzennego.

Który z przedstawionych tutaj wariantów zabudowy uważają Państwo za najlepszy? A może mają Państwo inne propozycje?
   
Prosimy o wypowiedzi na adres Kazimierz3D@igpim.pl . Dziękujemy


Zespół Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

  • Obserwator
    Kazia, jasne tylko juz mowmy racjonalnie, nie ma zadnej spojnosci w tym co sie dzieje. Budowac mozna sie tylko na aktualnie budowlanychdzialkach, jak chcesz cos przeksztalcic nawet na miejskich polach to odzywa sie komitet o obrony. Zmiany w planie trwaja juz z 6 lat, bo sie nie da szybciej. Ja np zrezygnowalem, wole mieszkanie w wawie kupic niz tu sie szrpac z systemem i wariatami
  • KAZIA
    A dlaczego koło pruszkowskiego nie pozwalać, jak sad plebanii można zabudować aż do jezdni i nawet na miejscu chodnika nie respektując odległości od drogi przewidzianej w planie, a teraz przewidzieć w sadzie "usługi komunikacyjne" co oznacza parking, a nawez "stację benzynową to czyim oczom i wykształceniu artystycznemu widok domków na górce przeszkadza ? Psom ogrodnika ?
  • wyborca
    Luce ile osób wierzy Kowalskiemu dowiodły ostatnie wybory więc znajdz sobie inną zabawę .
  • obserwator
    Zgadzam sie z kazia, a szczyt obludy to zakaz budowy na miejskich polach. tam juz nie ma zadnych logicznych argumentow tylko lobbing kilku tubylcow ktorzy nie chca sobie psucwidoku na pola i laki. z reszta podobnie jest w innych gminach - w wilkowie czy okolicy tez niepozwalaja budowac na wzgorzach tylko najlepiej w dolinie wisly, pamietamy jak to sie skonczylo. no ok jeszcze rozumiem ze w samym kaziku nie pozwalac na zabudowe obok pruszkowskiego ;) ale w takim mecmierzu czy podgorzu jak ktos chce postawic dom z widokiem na wisle to tez nie realne
  • KAZIA
    A MOZE DYSKUSJA ?
    Nasrane tych domków w tym wąwozie a na nasłonecznionych zboczach pustka. Gdzie tu rozum. Cała życie było wiadomo, że najbardziej niezdrowym miejscem do życia w Kazimierzu jest dolina Grodarza wilgotna , nieprzewiewna ze mgłami retencejnymi i dymem. To pokazuje karykaturę propagandowego dotychczasowego myślenia, żeby zabraniać zabudowy na wzgórzach i zboczach "ze względów widokowych". że co ? Że zabudowa musi być brzydka to można ją upchać jak śmieci za zielenią i w dołach , bo niewidoczna. To lepiej żyć wszyscy w takich kibelkach w gnoju doliny Grodarza jak XIX-XX wieczna biedota w kazimierskich "malowniczych budach". . A jeden szczęśliwiec to postawił se domek na górce w powietrzu i nie ma kłopotu. Czyli ta symulacja wykazuje że nie trzeba już dzisłek 1500n m2 i można zatrzymać zielanią cały przewiew doliny Grodarza. Czy to dobrze czy nie dobrze ? jaką operację chcą przeprowadzić. Co ma warszawski zespół do Kazimierza . To inicjatywa urzędowa czy prywatna ? Ile zrobienie tej symulacji kosztuje, bo też bym chciała pokazać inne możliwości ? kto na to daje kasę i jaki ma w tym interes ?
  • XYZ
    luce-Możesz Nam napisać na czym polegają manipulacje Kowalskiego i jak brzmią trudne pytania na które Kowalski nie chce ,bądź nie może odpowiedzieć i czego dotyczą?.Czy mam rozumieć ,że to co napisał jest kłamstwem?-do zobaczenia po 16,chętnie się dowiem o co w tym wszystkim chodzi.
  • luce
    Czy ktoś naprawdę wierzy temu manipulatorowi Kowalskiemu? Niech najpierw opowie o swoich planach inwestycyjnych i odpowie na trudne pytania, które zadano mu na puławskim portalu.
  • XYZ
    Fragment z blogu Kowalskiego,i wszystko jasne....
    "A jakie są ustalenia szczegółowe dotyczące terenu sąsiadującego ze wspomnianym budynkiem, czyli terenu obecnych łąk, o powierzchni łącznej14847 m2? Cały ten obszar - uwaga !!! - jest terenem budowlanym. Zmienione zapisy w Planie (obecnie oznaczone jako UT, tzn. tereny usług turystycznych i inne) dopuszczają możliwość zabudowy kubaturowej o powierzchni 55% terenu budowlanego(sic!).Nie jestem biegły w matematyce, ale to są proste rachunki, z których wyraźnie wynika, że powierzchnia budynku może wynosić 8166 m2. Dla porównania dodam, że kazimierski Rynek ma powierzchnię około 3000 m2."
  • Misio Rysio
    No , to fajne. Oczywiście (jeśli to prawda) wszyscy obrońcy terenu przed obiektami sportowymi na pewno będą zachwyceni. Tak się kończą głupie protesty: budową prywatnego hotelu. Z prywatnym basenem, prywatną siłownią, prywatną sauną i prywatnym kortem. :((((((((
    I tak się pewnie skończy w kamieniołomach: powstanie Gołębiewski czy inny Hilton, ogrodzi teren a obrońcy "unikalnej przyrody obecnego wyrobiska" bedą sobie mogli obejrzeć teren ze zdjęć z motolotni :)))
    A na kąpielisko będziemy jeździć na pojezierze Łęczyńsko - Wlodawskie, 2 godziny w jedną stronę......
  • mirka
    Te propozycje już nie aktualne,w miejscu obiektów sportowych ma powstać gigantyczny hotel,przeczytałam to na Blogu radnego Kowalskiego.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2025! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę