Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym
Aktualności Kazimierz Dolny
Kolejna sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu za nami. Tym razem decyzje zapadały szybko i sprawnie, choć głosowano aż nad pięcioma projektami uchwał.
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak uczcić 8 marca, zapraszamy do Kazimierza Dolnego. Właściciele hoteli i pensjonatów przygotowali ciekawe oferty na ten wyjątkowe chwile.
Kazimierz oddał hołd Żołnierzom Wyklętym. Ponad setka osób uczestniczyła w Biegu Pamięci „Tropem Wilczym” i pokonała trasę, która przebiegała przez kazimierskie uliczki i wąwozy.
Czy patrząc na obraz, można poczuć chłód, mróz lub padający deszcz? Wydawać by się mogło, że nie. A jednak przeczyć się temu zdaje „Żywy portret zimy” – poplenerowa wystawa prac Jacka Kośmińskiego, którą oglądać możemy w Galerii Grabskich.
Powstaje sieć muzeów związanych z Wisłą „Muzea Szlaku Wisły”. W ten sposób polscy – w tym także kazimierscy – muzealnicy włączają się w obchody Roku Rzeki Wisły. Jakich wydarzeń kulturalnych możemy się spodziewać w Kazimierzu?
Na ostatnim wspólnym posiedzeniu Komisji Budżetu, Edukacji i Zdrowia radni opiniowali uchwały dotyczące m.in. dostosowania szkół do nowego ustroju oraz uzgodnienia projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.
„Powiedział nam Bartek, ze dziś tłusty czwartek, myśmy uwierzyli paczków nasmażyli”. Kalendarz pokazuje wprawdzie, że dzisiaj świętują Izabela, Polikarp i Romana, ale tłusty czwartek też tam wypisano stosownym „tłustym” drukiem. Nie da się nie wierzyć drukowanemu, więc pozostaje… pączków nasmażyć czy może nakupić?
Nasza gmina ma szansę dostać w tym roku dotacje na zmodernizowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. W projekcie przygotowanym przez Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu Dolnym są pozycje, które mają rozwiązać bardzo istotne problemy.
Jak spędzić ostatni weekend lutego w naszym mieście? Dowiecie się tego z poniższego zestawienia, w którym znajdziecie informacje o najciekawszych wydarzeniach.
Zawsze czekamy na ich przyjazd. Jadą setki kilometrów, by nakarmić nasze dusze i zaspokoić nasze muzyczne pragnienia. Trzeci Księżyc zaprasza na koncert.
Wraz z początkiem 2017 roku rozpisany został konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Swoje kandydatury zgłosiło pięć osób. Jaką decyzję podjęła komisja? Kto będzie władał kazimierskim muzeum przez najbliższych kilka lat. Decyzję już podjęto.
W najbliższą niedzielę odbędzie się V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Kazimierz będzie jednym z 240 miast w Polsce, które w ten sposób uczczą Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Wydawać by się mogło, że o rewitalizacji i wyznaczaniu obszarów zdegradowanych w naszej gminie było już tyle rozmów i konsultacji, że cała sprawa powinna być jasna. Jednak na ostatniej sesji Rady Miejskiej okazało się inaczej.
Przy wierszach autorstwa Edwarda Piwowarka, ludowej muzyce oraz wyjątkowym towarzystwie upłynęło spotkanie zorganizowane przez Koło Emerytów i Rencistów w Bochotnicy. "Artyści są wśród nas" to recital kończący jubileusz 700-lecia Bochotnicy.
„Moje cztery pory roku” to książka, która zabiera czytelników w niezwykłą podróż do magicznego świata wypieków. Znajdziemy w niej piękne fotografie unikalnych tortów, babeczek i pierników oraz oczywiście przepisy. Autorką publikacji jest kazimierzanka Iga Sarzyńska.
O tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej na Wołyniu opowiadał dziś w Kazimierzu historyk, archiwista IPN dr Leon Popek. W trakcie drugiej części spotkania odbywającego się w ramach III Otwartej Konferencji Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy zaprezentowana została działalność Stowarzyszenia „Wołyński Rajd Motocyklowy”.
Konia, siedem psów, dwanaście królików i jałówkę odebrali właścicielom powodu wieloletnich zaniedbań inspektorzy Fundacji Viva! Interwencje. Interwencja w asyście policji miała miejsce w jednym z gospodarstw w Kazimierzu Dolnym.
Zima w Kazimierzu zachęca do białego szaleństwa nie tylko najmłodszych.
Podczas dzisiejszej sesji z porządku obrad zniesiono cztery punkty. Powód? Złe przygotowanie pod względem proceduralnym. Odbyła się także gorąca dyskusja na temat obszarów zdegradowanych i rewitalizacji.