Aktualności dla "wystawy w Kazimierzu"
Fotografie pokoleń mieszkańców Kazimierza: dziadków, rodziców, dzieci, wnuków złożą się na wystawę "Kazimierzacy", którą przygotowuje – zapraszając wszystkich mieszkańców Kazimierza do współpracy – nowo powstała w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta.
W tej chwili na ptasie lotnisko jest nieczynne. Nie lądują tu ani stąd nie wylatują żadne ptasie samoloty. Tak przynajmniej pokazuje tablica przylotów i odlotów w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym. Polecamy wystawę „Tak daleko jak skrzydła poniosą... Cud ptasiej wędrówki”.
Galeria Mit Piwnica zaprasza na wernisaż wystawy prac Daniela de Tramecourta 25 maja o godz. 12.00. To już drugie wydarzenie z cyklu Ars Seniorum. Kolejny wernisaż – za dwa tygodnie.
Trwa długi weekend majowy. W Kazimierzu to oficjalne niejako rozpoczęcie sezonu. Co nas tu czeka?
Jeszcze tylko tydzień w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki trwa wystawa „Bohaterom 1863 r. w hołdzie. W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego” zorganizowana przez Stowarzyszenie Kielecki Klub Kolekcjonera. O wystawie i swojej pasji kolekcjonerskiej opowiadają Jolanta i Marek Michniewscy.
W 150 rocznicę Powstania Styczniowego w Kazimierzu Dolnym organizowane są rajdy, gry, widowiska i spotkania. Jednym z punktów programu jest wystawa pod tytułem „Bohaterom w hołdzie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”. Wernisaż będzie miał miejsce 16 marca w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.
Obrazy Stanisława Jana Łazorka – poczynając od tych z okresu studiów, poprzez okres Nowej Figuracji, na tych, z których najbardziej jest znany, kończąc – można oglądać w Galerii Łazorek w Kazimierzu na Małym Rynku. Wystawę wspomnieniową zorganizowano w 12 rocznicę śmierci Artysty.
Podróże są jedną z jego pasji i to nie tylko te dalekie, ale i całkiem bliskie. Na rowerze, pociągiem czy samochodem przemierza drogi i bezdroża Polski, zarażając tą pasją swoich podopiecznych. Marcin Pisula – radny Rady Powiatu Puławskiego, nauczyciel historii Gminnego Zespołu Szkół na wystawie w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej podzieli się wrażeniami ze swojej do Państwa Środka.
Brosze, kolczyki i pierścienie, bransolety, naszyjniki i spinki – 350 srebrnych przedmiotów biżuteryjnych z kolekcji prof. Ireny Huml oglądać możemy na wystawie ”Granice srebrnych przestrzeni" w Muzeum Sztuki Złotniczej.
Blisko sto prac złożyło się na tegoroczną wystawę na plebanii „Chleba naszego powszedniego…” Ekspozycję można było oglądać na plebanii w ostatni weekend.
Zbliża się termin otwarcia organizowanej rokrocznie od 8 lat przez księdza proboszcza Tomasza Lewniewskiego wystawy „Chleba naszego powszedniego”. Już 25 sierpnia o godzinie 21.00 na nowej plebanii odbędzie się wernisaż, podczas którego zobaczymy prace artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki: malarstwo, grafikę, fotografię, rzeźbę, instalacje i inne.
Podróżuje po całej Lubelszczyźnie. W każdym z 22 miast gości przez tydzień. Teraz jest w Kazimierzu. Wystawę promującą Port Lotniczy Lublin można zobaczyć na skwerze przy placu zabaw na Małym Rynku.
Przed nami Wielki Tydzień. Rodzajem artystycznych rekolekcji wielkopostnych może być wystawa prac znakomitego malarza, profesora Jacka Sempolińskiego noszącej tytuł „Jacek Sempoliński. Na skrzyżowaniu z Kazimierzem…”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 31 marca od godzinie 12.00 w Kamienicy Celejowskiej.
W jeden z najbliższych weekendów 10 – 11 grudnia zapraszamy do Kazimierza na kolejną edycję Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Będzie coś dla ciała, ale też i dla ducha – a to wszystko – w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza, że zwieńczeniem imprezy będzie I Kazimierska Wigilia Miejska. PROGRAM