Aktualności dla "wystawa malarstwa"

W ostatnią niedzielę w Kamienicy Celejowskiej odbył się wernisaż wystawy jednego z największych polskich artystów – Wojciecha Fangora. Wystawa nosząca tytuł „Niespodziewane konteksty” poświęcona jest zagadnieniu przestrzeni w sztuce.

Duszacka, Potworowa, Dawidiuk, Olszewski, Owczarski, Kośmiński, Gruszecki, Szutter,  Grabski – obrazy tych dziewięciu artystów oglądać możemy w Galerii Grabskich.  Wszystko za sprawą nowo otwartej wystawy poplenerowej pt. „Dziewięciu wspaniałych”.


Prace dziewięciu artystów będziemy mogli oglądać podczas jednej z ciekawszych wystaw poplenerowych tego roku. Już w najbliższą sobotę w Galerii Grabskich odbędzie się wernisaż wystawy zatytułowanej „Dziewięciu wspaniałych”.

Muzeum Nadwiślańskie organizuje w sobotę 16 lipca spotkanie z prof. Dorotą Kudelską z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wybitną badaczką życia i twórczości Jacka Malczewskiego. 

"Miejsce osobne" to tytuł wystawy malarstwa Magdaleny Limbach. Jej prace opowiadają o człowieku, jego materialnej i duchowej naturze oraz o miejscu, gdzie każdy z nas staje sam na sam ze swoim prawdziwym ja. Wystawę można oglądać do 3 sierpnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. 

Już jutro w Muzeum Nadwiślańskim zaprezentowany zostanie katalog wystawy „Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich”. Podczas spotkania promocyjnego wykład wygłosi dr Krzysztof Przylicki – opiekun zbiorów muzealnych KUL oraz autor i współkurator wystawy.

Czwórka artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki zaprezentowała swoje obrazy, dla których inspiracją była pielgrzymka-plener do Ziemi Świętej oraz tematyka sakralna. Wystawę "Kwartet jerozolimski" otwartą w sobotę można oglądać do  7 lipca.

Malarstwo nierozerwalnie łączy się z Kazimierzem Dolnym. Nic więc dziwnego, że w Miasteczku istnieje wiele galerii i odbywa się sporo wystaw. W Galerii Grabskich oglądać możemy wystawę „Magia akwareli”, na której prezentowane są prace Jerzego Gnatowskiego, Waldemara Wojczakowskiego, Jana Grabskiego, Piotra Fąfrowicza czy Krzysztofa Ludwina.

W Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się monograficzna wystawa Władysława Skoczylasa. Wiele prac zaprezentowanych na wystawie poświęconych jest Kazimierzowi Dolnemu, do którego artysta często i chętnie przyjeżdżał.

Malarstwo Piotra Sujki

W Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki otwarta zostanie wystawa malarstwa Piotra Sujki. Artysta pochodzi z Puław, a obecnie tworzy w Albanii sakralne freski.

W Kamienicy Celejowskiej oglądać możemy wystawę malarstwa Stanisława Szczepańskiego. Jak postrzegał on nadwiślańskie Miasteczko?

W niedzielę w Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym otwarta zostanie wystawa poświęcona twórczości Stanisława Szczepańskiego – malarza, którego obecność w Kazimierzu wpisała się mocno w dzieje artystyczne Miasteczka.

W sobotnie popołudnie galeria Domu Michalaków pękała w szwach. Tłumy miłośników sztuki przybyły na otwarcie wystawy, która jest owocem pielgrzymki-pleneru Kazimierskiej Konfraterni Sztuki do Ziemi Świętej.

Pejzaże, które powstają w Kazimierzu Dolnym przedstawiają najczęściej ścisłe centrum Miasteczka bądź też kolorowe łąki czy Wisłę. W kazimierskiej bibliotece oglądać można wystawę malarstwa Ewy Gierasimiuk „Pejzaż nie tylko z krowami”. Co Wy na to? Otwarcie już 13 czerwca.

Święto akwareli

Blisko 150 prac akwarelowych z Polski, Włoch, Niemiec, Ukrainy i Hiszpanii oglądać można na wystawie „Akwarela – aquarell – acquerello” w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego. Wystawa potrwa do 14 czerwca.

Miejsce dla obrazów

Ewa Gierasimiuk, absolwentka Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym szuka kazimierskiego miejsca dla swoich kazimierskich prac.

Blisko 40 różnych wydarzeń artystycznych – wystaw, prelekcji, pokazów filmów o sztuce. Kazimierskie środowisko artystyczne wespół z kolegami z Worpswede (Niemcy), Krzemieńca (Ukraina), Szklarskiej Poręby i Zakopanego celebruje w ten weekend w Kazimierzu swoje wielkie święto.

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wystawę malarstwa Dariusza Jaskólskiego z Puław.

Pamięci Artysty

Obrazy Stanisława Jana Łazorka – poczynając od tych z okresu studiów, poprzez okres Nowej Figuracji, na tych, z których najbardziej jest znany, kończąc – można oglądać w Galerii Łazorek w Kazimierzu na Małym Rynku. Wystawę wspomnieniową zorganizowano w 12 rocznicę śmierci Artysty.

Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w wyschniętym kanale rzeki Grodarz odbyła się trzecia już wystawa Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Jej otwarciu towarzyszył koncert Dziadów Kazimierskich.

Pokaż stopkę