Aktualności dla "synagoga Kazimierz"
Synagoga w Kazimierzu Dolnym gości różnorodnych twórców. Tym razem gościem specjalnym będzie Sabina Baral, autorka książki „Zapiski z wygnania”. Spotkanie odbędzie się 5 września.
Trójka wybitnych instrumentalistów i osobowości muzycznych wystąpi w kazimierskiej synagodze w wyjątkowym programie inspirowanym muzyką Żydów aszkenazyjskich. Się Gra wystąpi w Kazimierzu 22 sierpnia w ramach Pardes Festival.
„Każdemu wolno kochać'', „Co bez miłości wart jest świat'', „Piosenka jest dobra na wszystko'', „Już nie zapomnisz mnie'' – te i inne piosenki z lat 1919 – 39 usłyszymy podczas dwóch koncertów zespołu Chmielnikers, który wystąpi w kazimierskiej Synagodze 5 czerwca o godzinie 18.00 i 20.00.
Kazimierz się zamyka. Oto zniknęło ostatnie z ogólnodostępnych przejść pomiędzy domami z Rynku na Mały Rynek.
Najsłynniejsze piosenki żydowskie z lat 30 – tych i 50 – tych ubiegłego wieku usłyszymy w wykonaniu Old Klezmer Trio 1 maja w Synagodze.
Po raz kolejny w budynku dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym posłuchać będziemy mogli wspaniałej muzyki. Tym razem będą to „Melodii hebrajskie” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert już w najbliższą sobotę, 20 września.
W najbliższą sobotę, w budynku Synagogi w Kazimierzu Dolnym będziemy mogli posłuchać „Melodii hebrajskich” w wykonaniu Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.
Kazimierska Synagoga gości różnorodnych artystów, za każdym razem są to jednak wspaniali muzycy. Tym razem na maleńkiej scenie wystąpi Teresa Mirga, która zaprezentuje pieśni cygańskie.
Pomimo tego, że lubi duże przestrzenie, a Kazimierz ze swoimi wąskimi uliczkami jest dość klaustrofobiczny uważa, że Miasteczko jest specyficznie piękne. Piękne są również jej piosenki, w tym ta o Kazimierzu w słońcu. W niedzielny wieczór Grażyna Łobaszewska wystąpiła z recitalem w kazimierskiej Synagodze.
- Postaramy się, by dać Wam to, co mamy najcenniejsze w tym momencie, i wierzymy, że Wy będziecie nam dawać również to, co macie najcenniejsze. Witamy Was bardzo serdecznie. „Zol zajn” – tak zaczął się rzeczywiście wyjątkowy koncert Beaty Czerneckiej i artystów Piwnicy pod Baranami.
Jej cechą charakterystyczną jest niezwykła, mocna, emocjonalna barwa jej głosu oraz głęboki, sceniczny przekaz osobowościowy – kazimierska synagoga zaprasza na recital Zol zajn w wykonaniu Beaty Czerneckiej. Artystce towarzyszyć będą muzycy z krakowskiej Piwnicy pod Baranami.
Pierwszy polski wykonawca słynnej „Diany” Paula Anki, znany także z wykonania „Konika na biegunach”, którego wyprowadził z kabaretu na estradę - Michał Hochman wystąpi 31 sierpnia w Kazimierzu Dolnym z koncertem „Tych miasteczek nie ma już”.
Koncert gdańskiego zespołu Meadow Quartet z udziałem Tomasa Dobrovolskisa był dominantą piątkowego wieczoru Pardes Festiwal.
Puławianin z pochodzenia, krakowianin z wyboru, spadkobierca kultury śródziemnomorskiej – z zamiłowania. Krzysztof Gryko, którego pamiętamy z ubiegłorocznego koncertu zespołu Los Mar Sentimentales w Knajpie u Fryzjera, wystąpi znowu w Kazimierzu, tym razem solo z gitarą flamenco.
Najpiękniejsze arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistki zespołu Chmielnikers usłyszymy w koncercie „Zaśpiewajmy o miłości”, na który 27 lipca o godzinie 18.00 zapraszamy do Synagogi.
W kazimierskiej synagodze co jakiś czas rozbrzmiewa muzyka. Tak będzie również w najbliższą sobotę, 13 lipca podczas koncertu zatytułowanego „Muzyczne spotkanie kultur”. Gośćmi specjalnymi tego wieczoru będą: Lidiya Futorska oraz Sergiusz Chorowiec.
Kazimierska publiczność w piątek bawiła się w synagodze na spektaklu kabaretowym „Spod igły krawca Nitmana”. Klasyce tekstów kabaretowych towarzyszyła muzyka klezmerska.
Piosenka i humor żydowski to propozycja dla wszystkich, którzy zechcą 31 maja o godzinie 18.00 zajrzeć do kazimierskiej Synagogi. W programie „Spod igły krawca Nitmana” wystąpi kabaret Hola Hola i zespół Chmielnikers.
W kazimierskiej Synagodze po raz kolejny zabrzmiała żydowska muzyka, poruszająca nawet najbardziej opornych słuchaczy…Przed kazimierską publicznością 3 maja wystąpili klezmerzy z Chmielnika.
Ludzki głos. Niby nic wielkiego, jednak przy odpowiednich ćwiczeniach, możemy nie tylko lepiej z niego korzystać, ale również sprawimy, że sami będziemy czuć się lepiej. Jak to zrobić? Tego nauczy nas Marek Ravski podczas warsztatów, które rozpoczęły się dziś w kazimierskiej synagodze w ramach 7 Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej.