Aktualności dla "Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i "
Krystyna Głowniak to ceniona lubelska artystka, która od dawna jest związana z Kazimierzem. We wrześniu i październiku jej rysunki będzie można podziwiać w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.
Jestem cynikiem, bo mam dziurawy płaszcz; jestem stoikiem, bo biedę znoszę cierpliwie, a jestem perypatetykiem, bo nie posiadając lektyki chodzę piechotą od winiarza do winiarza i po drodze nauczam tych, którzy obiecują za dzban zapłacić – tak prezentowała się jedna z postaci „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Któż wystawiał o sobie takie świadectwo, wiedzą ci, którzy dotarli za Zamek, by uczestniczyć w Narodowym Czytaniu 2016.
Czy fotografia może być obiektywna? Dyskutowali o tym uczestnicy sobotniego spotkania Akademii Odkryć Fotograficznych Maksa Skrzeczkowskiego. Gościem specjalnym była Zofia Augustyńska-Maryniak, która opowiadała o życiu i twórczości jednej z najwybitniejszych postaci polskiej fotografii – Zofii Rydet.
W piątkowe popołudnie Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki wypełnił się ostrymi dźwiękami oldschoolowego rocka. Była to otwarta próba kazimierskiego zespołu Rednecks. Zaprezentowana została także pierwsza płyta grupy.
Ponad 70 uczniów wzięło udział w II Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki organizowanych przez Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki i Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym.
„Misjonarska przypowieść” to tytuł filmowej opowieści o ojcu Bonifacym, franciszkaninie z kazimierskiego Klasztoru Reformatów i zarazem misjonarzu. Projekcja filmu odbędzie się 23 kwietnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.
Zbliża się Wielkanoc. W Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki trwa kiermasz świąteczny.
Dziś ostatni dzień karnawału. O choince na rynku zdążyliśmy już zapomnieć, przebrzmiały też swojskie dźwięki kolęd. Chociaż tegoroczne kolędowe śpiewanie będzie jeszcze długo pamiętane przez kazimierskich chórzystów: podczas swoistego maratonu kolędowego, jakim był udział w wielu konkursach w okolicy, zdobyli oni najważniejsze z nagród.
Nazwa fortepian pochodzi od dwóch słów z języka włoskiego forte i piano (wł. „głośno” i „cicho”), co związane jest z możliwościami technicznymi tego instrumentu grającego i głośno, i cicho. W przypadku fortepianu, o którym chcę opowiedzieć, forte e piano odnosi się także do jego historii. Bywało o nim głośno, bywało, że pogrążał się w społecznej niepamięci.
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w trzecim roku życia. Dziś jest dojrzałą pianistką, która od 18 lat mieszka i koncertuje w Polsce. 12 grudnia wystąpi w Kazimierzu. Koncert Mamiko Ueyamy już jutro w KOKPiT!
Od „Roty” wykonanej w postawie „na baczność” rozpoczęło się trzecie kazimierskie Patriotyczne Śpiewanie. Piosenki nieodległościowe łączyły pokolenia – śpiewali je razem młodzi i starsi.
Już po raz trzeci młodzież pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Uczcijmy Święto Niepodległości śpiewająco!
Kazimierski Ośrodek Kultury promocji i Turystyki zaprasza na wystawę prac Barbary Gruszki. Wernisaż 3 października godzina 16.00.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać możemy niecodzienną wystawę rysunku zatytułowaną „Postać i portret”. Autorami prac są uczestnicy warsztatów organizowanych przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny.
Kto wdzięczniej zatańczył poloneza, krakowiaka, oberka, mazura i kujawiaka? W Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej o Puchar Dyrektora Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki rywalizowało 16 par dziecięcych z gminy Kazimierz.
I Międzynarodowa Noc Tanga Argentyńskiego „Noche de Tango” odbędzie się w Kazimierzu Dolnym w połowie czerwca. Ta trzydniowa impreza to warsztaty, pokazy i projekcje filmowe. Szczegółowy program poniżej.
Grupa X zaprasza do KOKPiT-u na wystawę malarstwa „Polski realizm kapitalistyczny”. Wernisaż 14 marca o godzinie 14.30.
Czym jest zazdrość dla kobiety? Po sztuce Esther Vilar „Zazdrość” w reżyserii Ewy Wolnej należałoby zapytać właściwie, czym jest dla kobiety sam mężczyzna?
Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!
Mamy ferie. Co prawda aura niezbyt sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu: bo to zima bez śniegu, ale warto skorzystać z oferty, jaką przygotowały dla dzieci kazimierskie instytucje kultury.