Aktualności dla "festiwal filmowy"
Przed nami niezwykły fimowy weekend w Kazimierzu Dolnym. Gdzie,co i kiedy warto zobaczyć? Sprawdźcie sami, w naszym "mini przewodniku" na weekend.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się nie tylko w Kazimierzu Dolnym czy Janowcu. Spotkania oraz wystawy organizowane są też m.in. w Mięćmierzu czy Uściążu. Oto lista atrakcji…
Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi oprócz różnorodnych atrakcji planowana jest również kwesta na rzecz odbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym.
Gwiazdą koncertu otwarcia tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie argentyński muzyk, który w Polsce gościć będzie po raz pierwszy – Daniel Melingo.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi tuż tuż. Właśnie rozpoczyna się sprzedaż biletów. W tym celu na stronie www.dwabrzegi.pl otwarto e-sklep.
Już w tym miesiącu 30 lipca zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego na jubileuszowy V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co usłyszymy pod gwiazdami nad Wisłą? O tym poniżej.
Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zbliża się coraz większymi krokami. Powoli wszystko dopinane jest na przysłowiowy „ostatni guzik”, zarówno przez Urząd Miasta, jak i Stowarzyszenie Dwa Brzegi.
Oto plakat tegorocznej piątej już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku symbolem imprezy będzie kobieta. Muza, westalka i kurtyzana?
Znamy już zarys programu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011. 4 maja w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, promująca piątą już edycję Festiwalu.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi czeka na filmy fabularne, dokumentalne, animowane i eksperymentalne. Zobaczymy je w Kazimierzu w ramach sekcji „Świat pod namiotem”, „Na krótką metę” oraz jako propozycje Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Termin zgłoszeń mija 27 maja.
W sobotę, 31 lipca rozpocznie się IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. A w związku z tym, w Kazimierzu Dolnym będzie mnóstwo atrakcji. Projekcje filmowe, koncerty i spotkania z wybitnymi twórcami. Nie możecie tego przegapić.
Trwa montaż hal kinowych IV Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Początek imprezy już 31 lica.
Wciąż jest możliwość zgłaszania swoich filmów na czwartą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Z powodu dużego zainteresowania Dział Programowy postanowił przedłużyć termin przyjmowania filmów fabularnych, animowanych i eksperymentalnych do 10 czerwca. Co zaskoczy miłośników kina na Dwóch Brzegach? O tym - poniżej.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w tym roku rozpocznie się już pod koniec lipca i przez 9 dni w Kazimierzu nad Wisłą gościć będzie fanów polskiego i światowego kina. Co nas czeka podczas czwartej odsłony festiwalu?
Kazimierskim Grodarzem kiedyś płynęła woda. Podczas tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, kanał po wyschniętej rzece wypełniła sztuka. Oto znaleziony w sieci film, który pokazuje jak stworzyć galerię nawet w najbardziej nietypowym miejscu. Bo najważniejszy jest pomysł...
Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Czy był udany? Czy spełnił oczekiwania tych, którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć? Zobaczcie sami i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.
Ponad 120 tys. kinomanów pojawiło się nad Wisłą w czasie trzeciej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Za najciekawszy - z prawie 200 zaprezentowanych tu filmów - publiczność uznała „Będzie głośno" w reżyserii Davisa Guggenheima. Jaki był tegoroczny festiwal? Mówi o tym dyrektor artystyczny Dwóch Brzegów – Grażyna Torbicka.
„Tatarak” był ostatnim z prezentowanych filmów w ramach spotkań z kreacjami artystycznymi Krystyny Jandy. Mimo tego, że film był już wcześniej prezentowany w polskich kinach, podczas festiwalowej projekcji nie było wolnych miejsc.
Któż z nas nie doświadczył magii ognia w takiej czy innej postaci? Nic więc dziwnego, że taniec ognia i nocy - pokaz grupy „Sigillum Ignis” – „Fireshow free style” zgromadził na rynku wielu ciekawych. Popatrzmy.
Wydawałoby się, że świat bardzo się zmienił w stosunku do początku lat osiemdziesiątych XX w. I to, co reżyser miał do powiedzenia prawie trzydzieści lat temu, mogło stracić na wartości. Nic bardziej mylnego. „Gabriela” Bruna Barrety z 1983 r. okazuje się jednak ponadczasowa.