Wystawa prac Tadeusza Michalaka

Skomentuj (13)

Architekt, artysta, kazimierzanin. Twórca i redaktor naczelny „Brulionu Kazimierskiego". Człowiek wszechstronny. Tadeusz Michalak. Wystawa jego prac już w tę sobotę.

Tadeusz Michalak kojarzy nam się przede wszystkim z architekturą. Nic w tym dziwnego, bo jest autorem ponad stu większych i mniejszych realizacji architektonicznych. Znakomicie operuje nie tylko kreską, ale także plamą barwną.

W najbliższą sobotę, 27 stycznia o godzinie 13.00 w Galerii Wystaw Czasowych, w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Tadeusz Michalak. Realista czy wizjoner?”. Na wystawie poświęconej twórczości Tadeusza Michalaka zobaczymy, po raz pierwszy tak szeroko, dorobek architekta i artysty pochodzącego z Kazimierza Dolnego. Akwarele, rysunki oraz projekty architektoniczne, to tylko krótka zapowiedź tego, co przygotowali organizatorzy.

- Artysta tworzy nie tylko realistyczne pejzaże, ale także podkreślone malarsko rysunki, w których rzeczywistość łączy się z wyobraźnią – piszą organizatorzy wystawy. – Michalak w swoim szkicowniku robi malarskie notatki nie tylko ze spacerów po Kazimierzu, ale także z licznych podróży. Z bogatego dorobku artysty pokażemy prace najwcześniejsze, z okresu studiów i te, które powstały ostatnio. Artysta zaskakuje różnorodnością formy i treści, wielokrotnie wprowadzając do swoich prac element zabawy i humoru.

Kuratorem wystawy jest Dorota Seweryn-Puchalska, kierownik Kamienicy Celejowskiej, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę oglądać będzie można w Galerii Wystaw Czasowych do 8 kwietnia.

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

  • Andrzej
    Podoba mi się ta rekonstrukcja gotyckiego wyglądu fary.
  • Redakcja
    Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o przestrzegania regulaminu dyskusji.
  • zwystawy
    Wystawa ciekawa ale szatnia w muzeum to dziadostwo jakiego jeszcze nie widziałem.
    Kilka wieszaczków za szafą,ubrania dziesiątkami jedno na drugich w efekcie ludzie na wystawę wchodzili już w kurtkach,a aby swoją kurtkę odnaleźć przerzucałem czyjeś ubrania jak w jakimś szmateksie.WSTYD DYREKCJO MUZEUM !
    • Szatniarz
      Ale przeżyłeś?
    • mmi
      szatniarz w lumpeksie ?
    • pijany znad Grodarza
      Trza było kokardkę zawiązać.
      ps. powaliłeś mnie .
  • www
    Z tej okazji obejrzałam Album kazimierski Twórcy Pan Tadeusz Pałka oraz Pan Tadeusz Michalak .Serdecznie polecam ,ktoś kto mieszka lub mieszkał w Kazimierzu zrozume o czym mówię .
  • klient1191422
    Cieszę się bardzo , że będę mogła zobaczyć chociaż część prac z twórczości Tadeusza Michalaka.
    Pozdrawiam serdecznie, Jolanta
  • Wisznia
    Zdolny i mądry człowiek. Dobrze, że muzeum doceniło jego twórczość. Czekamy na wystawę.
  • karol
    Szkoda, że tak krótko będą wystawiane dzieła Pana Tadeusza Michalaka.
    Sezon "kazimierski " rozpoczynam dopiero w maju.

    Przesyłam ze Śląska pozdrowienia dla Mistrza.
  • Adam Gorgoń
    można by rzec " Człowiek renesansu"- Kazimierz ma się kim pochwalić. Jesteśmy dumni z takich ludzi, którzy są związani swoim życiem osobistym i zawodowym z Naszym miasteczkiem
  • Władysław Słoboda
    Z okresu studiów p. Tadeusza pamiętam, że często widywałem Go w kościele farnym, gdy pieczołowicie przenosił na papier detale i wzory sztukaterii i płaskorzeźb. Chciałbym się również pochwalić obrazem z 1973 roku, który nie był nigdzie prezentowany a i sam Twórca pewnie go już nie pamięta :)
    • Tadeusz Michalak
      Doskonale pamiętam ten obraz. Malowany był mało wówczas popularnymi farbami akrylowymi.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2024.
Pokaż stopkę