Brzechwa małych artystów

Skomentuj (1)

W Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbył się już po raz dziesiąty Przegląd Teatrzyków Szkolnych. W tym roku scenariusze przedstawień oparte były na twórczości poety niezwykłego – Jana Brzechwy.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym już od dziesięciu lat co roku organizuje Przeglądy Teatrzyków Szkolnych. W przeglądzie biorą udział dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Forma przedstawień zawsze jest dowolna, natomiast scenariusz musi być oparty na twórczości wskazanego w konkursie artysty. Tym razem jest nim Jan Brzechwa, a wszystko to z okazji 110 rocznicy urodzin pisarza.

Na tegoroczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się dziewięć grup teatralnych z Kazimierza Dolnego, Bochotnicy, Skowieszynka i Rzeczycy.

Jakie utwory Jana Brzechwy zostały zaprezentowane? Było ich naprawdę mnóstwo. „Żuk”,  „Kaczka Dziwaczka”,  „Natka - Szczerbatka”, „Brudas”, „Grzebień i szczotka”, „Żołądek”,  „Hipopotam”, „Wrona i ser” i wiele innych.

Młodzi artyści na scenie tryskali energią i humorem, którym zarażali całą publikę. Chyba każdy z nas większość wierszy Jana Brzechwy doskonale zna i lubi, pamiętając je jeszcze z dzieciństwa. Teraz promuje je kolejne pokolenie. I oby tak dalej.

Gromkimi brawami młodych artystów nagradzały dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym. A po zakończeniu występów wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. W końcu każdy z młodych aktorów włożył w swój występ wiele pracy i wysiłku, a by miał dalsze chęci do uprawiania aktorstwa, trzeba go dobrze zmotywować…

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2025! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę