Komentarze
Muzeum Przyrodnicze zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty w ramach projektu „Ochrona ptaków i edukacja w Małopolskim Przełomie Wisły”. Zajęcia już od 15 stycznia.
Małopolski Przełom Wisły to 82 kilometrowy odcinek królowej polskich rzek od Zawichostu po Puławy. Wisła przebija się tu przez pas Wyżyn Środkowopolskich stosunkowo wąską doliną, której szerokość w niektórych miejscach wynosi 1, 5 km, a głębokość – mierzona wysokością zboczy wznoszących się nad poziom rzeki – 90 m. Przełom osiąga swój najwęższy i najgłębszy, a zarazem najbardziej malowniczy punkt w okolicach Kazimierza Dolnego.
Projekt „Ochrona ptaków i edukacja w Małopolskim Przełomie Wisły” obejmuje uzupełnienie ekspozycji stałej I piętra Muzeum Przyrodniczego "W przełomowej dolinie środkowej Wisły" - ukazującej w formie panoramy bogactwo przyrody jednego z najpiękniejszych odcinków tej ostatniej dużej dzikiej rzeki Europy. Pojawi się tu nowa wystawa wielkoformatowych fotografii ptaków występujących na kazimierskim odcinku Wisły z możliwością prezentacji zdjęć w postaci diaporamy – czyli z podkładem muzycznym. Warsztaty ornitologiczne będą dopełnieniem całości. W ramach trzygodzinnych zajęć dzieci i młodzież wysłuchają prezentacji multimedialnej na temat ptaków oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły, a potem w części praktycznej złożą budki lęgowe, które potem wspólnie z ornitologiem powieszą w najbliższej okolicy. W trakcie wycieczki w pobliżu specjalnie urządzonego do tego celu karmnika, będą obserwować i uczyć się rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków. Przewidziano 20 takich bezpłatnych spotkań, które odbywać się będą w okresie od 15 stycznia do 27 marca. Dwa z nich zaplanowano na ferie i te są adresowane do uczestników indywidualnych. Na pozostałe warsztaty Muzeum Przyrodnicze zaprasza szkolne grupy zorganizowane.
Zgłoszenia i informacje: Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym, ul. Puławska 54, tel. 081 8810326, e-mail: przyrodnicze@kazimierz-muzeum.pl
Organizatorzy: Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym, oddział Muzeum Nadwiślańskiego, Centrum Badań Ekologicznych PAN w Dziekanowie Leśnym.
Projekt jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Fot. Z archiwum Muzeum Przyrodniczego
Małopolski Przełom Wisły w okolicach Kazimierza
Anna Ewa Soria,Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.
Dodane komentarze (3)
-
Przybysztak to jest z tą znajomością ojczystej przyrody, pseudointelektualiści uznają za kompromitację brak podstawowej wiedzy o o literaturze klasycznej, ci sami zaś będą tolerować nieumiejętność nazwania kilku pospolitych gatunków ptaków czy roślin,
dzięki muzeum za edukację dzieci, niesądziłem że w kazimierzu tak to się rozwija -
AnkaGratuluję pomysłów, piękny start w nowym roku.
Muzeum Przyrodnicze jest the best!
dzięki muzeum za edukację dzieci, niesądziłem że w kazimierzu tak to się rozwija
Muzeum Przyrodnicze jest the best!