Gośćmi pierwszego koncertu, który odbył się w Kazimierzu Dolnym w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena była grupa Penderecki Piano Trio oraz Sławomir Holland.
W tym roku po raz pierwszy w Kazimierzu Dolnym odbył się koncert w ramach 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W miniony weekend przed kazimierską publicznością wystąpili trzej muzycy tworzący Penderecki Piano Trio a towarzyszył im Sławomir Holland.
- Jest to dla nas debiut w Kazimierzu Dolnym – mówi Elżbieta Chojnowska, kierownik impresariatu Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena. - Kazimierz Dolny to miejsce, o którym festiwal marzył od dawna. Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, kojarzące się z takimi hasłami, jak kultura i sztuka. Dziękujemy, że zechcieliście nas tutaj przyjąć.
W sali Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym zabrzmiały takie utwory jak, m.in.: Ludwig van Beethoven – Trio fortepianowe c-moll, op. 1 nr 3; Sergiusz Rachmaninow – Trio fortepianowe g-moll, nr 1 „Elegijne”; Claude Debussy – Trio fortepianowe G-dur
W skład Penderecki Piano Trio wchodzą: Konrad Skolarski – fortepian, Jarosław Nadrzycki – skrzypce oraz Karol Marianowski – wiolonczela. Wybrane bajki Ignacego Krasickiego z „Setnika bajek” czytał Sławomir Holland.
- Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu jak jeden z koncertów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. - Kazimierz to miasto kultury i sztuki, ale także miasto z tradycjami muzycznymi. Jak wiemy organizowane są u nas różne koncerty i wydarzenia muzyczne, które przyciągają znaczną rzesze mieszkańców i turystów. Tym bardziej cieszymy się, że jako miasto Kazimierz Dolny mogliśmy dołączyć do grona miast współorganizatorów 23. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i będzie się dobrze rozwijać.
Warto dodać, że Dyrektorem Generalnym i Artystycznym wydarzenia jest Elżbieta Penderecka. Kazimierski koncert odbył się pod honorowym patronatem Księżnej Iriny zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, która osobiście wzięła w nim udział.
Fragment koncertu można obejrzeć na Facebooku.
Skomentuj
Dodane komentarze (5)
-
Jestem uprzedzony do nowego burmistrza, ale muszę mu przyznać: miło, że wydobył herb miasta, zamiast wszystkich tych ponowoczesnych logotypów-wynalazków.
-
Wspaniale,ze bez wyjezdzania z Kazimierza moglismy uczestniczyc w super wydarzeniu.Podziekowania dla organizatorow.
-
Cudny, kameralny, nie absorbujący pół miasta koncert.
-
Miło, że także muzyka klasyczna może gościć w Kazimierzu. Wszystko kosztuje, ale oby więcej takich wydarzeń.
-
Wspaniałe wydarzenia!!! Pozostaję pod ogromnym wrażeniem.