Komentarze
Urlop w Kazimierzu? Super. Nie będzie to czas zmarnowany. Prezentujemy kilka propozycji, które pomogą Państwu wypełnić wolny czas. Nieważne, czy jesteś studentem, pracownikiem wielkiej korporacji czy seniorem – te propozycje są dla Ciebie.
Filmowy Kazimierz
Dla kochających kino 1 sierpnia rusza kolejny już Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2009. Świat Zwariował to hasło tegorocznej edycji festiwalu. Przy niepowtarzalnym klimacie miasteczka nad Wisłą kinomaniacy będą mieli w tym roku sporo okazji do zastanowienia się, dlaczego świat wariuje a my razem z nim, niezależnie od tego, czy się z tym zgadzamy, czy też nie.
Dla poszukujących inspiracji
Jeśli potrzebujesz odciąć się od spraw przyziemnych, jeśli chcesz, choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego ta impreza została powołana właśnie dla Ciebie. Festiwal Kazimierskie Inspiracje to przedsięwzięcie autorstwa Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie. Jest ono cyklem organizowanym przez lipiec i sierpień spotkań, warsztatów i koncertów, w których występują artyści z różnych zakątków świata. W tym roku wystąpi m.in. nowojorski muzyk nowojorski muzyk Don Conreaux z Opus Magnum Gongu na zamku w Janowcu, wybitna sopranistka Olga Szwajgier oraz magiczny, prezentowany na międzynarodowych festiwalach Teatr Bruno Schulza oraz wielu innych artystów z nieprzeciętnym międzynarodowym dorobkiem. Jak zapewniają organizatorzy, tematyka spotkań, warsztatów oraz koncertów i spektakli plenerowych Festiwalu jest bardzo zróżnicowana, podporządkowana osiągnięciu przez uczestników wewnętrznej harmonii, a Kazimierz jest do tego najlepszym miejscem.
Niezapomniane widoki o zachodzie Słońca
Rozmowy we dwoje o kulturze i sztuce o zachodzie słońca? A może oglądanie przez lornetkę flory i fauny rzeki Wisły? W Kazimierzu jest to możliwe. Przy przystani – hotel na wodzie „Dziunia” – cumują „baty”. Są to duże łodzie drewniane popularne niegdyś tylko w Kazimierzu Dolnym i okolicach Warszawy. Mają płaskie kadłuby, wygięte na długości dno, smukłe linie burt, zakończone ostrym dziobem i szeroką, płaską rufą. W sezonie turystycznym służyły do transportu turystów do Janowca, Męćmierza, Puław oraz na plażę, poza sezonem turystycznym – do transportu rzeką Wisłą owoców do Warszawy. Obecnie przewoźnik wraca do tradycyjnych przewozów turystów. Jeśli skrzykniesz więcej osób (min. 8), przy cenie 25 zł/osoba organizator zapewni niezapomniane chwile, kierując łódź na dwugodzinny rejs w górę rzeki Wisły. Spotkanie po latach, imieniny a może ślub? Nie szukaj urokliwego lokalu na lądzie. Statek jest lepszy. Po wcześniejszym zamówieniu istnieje również możliwość rejsu do Puław - 15 zł / osoba.
Dla kolekcjonerów mocnych wrażeń
Jeśli lubisz adrenalinę i nie boisz się wyzwań, a do tego potrafisz zorganizować grupę ludzi o cechach podobnych do Twoich, to na pewno skorzystasz z tej oferty. Nie ma lepszej w okolicy. W Kazimierzu możesz uczestniczyć w imprezach integracyjnych, wieczorach tematycznych i piknikach firmowych. Gry terenowe, gry miejskie, paintball? A może kręci Cię jazda na quadach? – żaden problem. Dla gości, którym zabawa na lądzie wydaje się nudna – oferta specjalna: TOTAL EXTREME.
Wysoka kultura
Interesujesz się kulturą i sztuką na najwyższym poziomie? Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów przygotował coś specjalnego. 15 sierpnia odbędzie się premiera dramatu Anny Bocian-Czyż pod enigmatycznym tytułem „Zdradliwy kwiecień – lipiec – sierpień”. Inscenizacja stanowi podsumowanie warsztatów teatralnych 2009, jakie mają obecnie miejsce w Domu Kuncewiczów.
Turystka rowerowa
Dla lubiących turystykę aktywną Kazimierz przygotował dobrze oznakowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności wytyczone przez najciekawsze przyrodniczo i historycznie tereny. Amatorzy dwóch kółek mogą jeździć na szlakach od wczesnej wiosny do późnej jesieni. I tak, rowerzyści mają do wyboru kilka tras:
Szlak rowerowy Kazimierz Dolny – Kraśnik (czerwony)
Kazimierz Dolny – Męćmierz – Podgórz – Wilków – Kępa Chotecka – Głodno – Janiszów – Wojciechów – Góry Kluczkowickie – Niesiłowice – Józefów nad Wisłą – Prawno – Chruścianki – Bęczyn – Kraśnik
Szlak rowerowy Kazimierz Dolny – Lublin (czerwony)
Kazimierz Dolny – Rzeczyca – Rąblów – Stanisławka – Kębło – Wąwolnica – Nałęczów – Wojciechów – Miłocin – Motycz – Dąbrowica – Lublin
Szlak rowerowy Kazimierz Dolny – Bęczyn (żółty)
Kazimierz Dolny – Cholewianka – Zagajdzie – Rogów – Polanówka – Bielsko – Pomorze – Opole Lubelskie – Grabówka – Dębiny – Sewerynówka – Ruda Godowska – Budzyń – Wólka Komaszycka – Puszno Godowskie – Dąbrowa Godowska – Świdno – Majdan Bobowski – Kolonia Boby – Mikołajówka – Bęczyn
Na spacer
Obok jazdy na rowerze równie atrakcyjna jest turystyka piesza. Na turystów lubiących długie spacery czeka kilkanaście oznakowanych ścieżek i szlaków. Do najatrakcyjniejszych należą te opracowane przez Nadleśnictwo Puławy i Kraśnik oraz Muzeum Nadwiślańskie.
Barłomiej Cięszczyk
Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.
Dodane komentarze (4)
-
mieszkanka"Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi". Kto to powiedział?
Ale cieszy, że zwracamy uwagę na poprawność pisowni...a dla Redakcji plusy, że zawsze przyznaje się do chochlików i " byczków".
Pozdrawiam również:) -
MegiDroga Redakcjo, albo piszemy łącznie "nieważne" albo "nie jest ważne".
Pozdrawiam.
Ale cieszy, że zwracamy uwagę na poprawność pisowni...a dla Redakcji plusy, że zawsze przyznaje się do chochlików i " byczków".
Pozdrawiam również:)