Uliczkami Kazimierza przeszła procesja z palmami.
Tradycyjnym bukietom z suchych traw i kwiatów w Miasteczku od kilku lat towarzyszą wielkie palmowe liście i gałązki oliwne. Polska tradycja ludowa łączy się z tradycją biblijną – tak bowiem witano według ewangelistów wjeżdżającego do Jerozolimy Jezusa. Opis Jego męki był centralnym punktem każdej mszy, także tej po procesji palmowej, w czasie której wierni złożyli uroczyste wyznanie wiary.
Relacja wideo na Facebooku >>>
Niedziela Palmowa otwiera uroczystości Wielkiego Tygodnia.
Porządek Triduum Paschalnego w farze:
Wielki Czwartek
17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z rytem obmycia nóg, przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji -ciemnicy; wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym modlitewników
21.00 Ciemna Jutrznia.
Wielki Piątek
9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji - ciemnicy. Jest to dzień postu ścisłego, dzień ciszy, zadumy i modlitwy.
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
16.30 Droga krzyżowa
17.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego w kościele św. Anny i rozpoczęcie adoracji.
24.00 Ciemna Jutrznia, która zakończy nocną adorację przy Grobie Pańskim.
Wielka Sobota
9.00 - 18.00 adoracja przy Grobie Pańskim w kościele św. Anny.
9.00 - 16.00. Poświęcenie pokarmów w kościele farnym co pół godziny.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
22.00 najważniejsza liturgia w roku kościelnym – Liturgia Wigilii Paschalnej (błogosławieństwo ognia i paschału, Orędzie Paschalne, Liturgia Słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego, liturgia eucharystyczna, procesja rezurekcyjna. Prośba o przyniesienie świec)
Następne msze sw. o 6.00, 10.30, 12.00, 18.00.
17.00 uroczyste nieszpory kończące Triduum Paschalne