Podobne
-
II Pardes Festival. Spotkania z Kulturą Żydowską
-
Pardes Festival - co było i będzie
-
I Pardes Festival na fotografiach
-
Pardes Festival - do zobaczenia za rok!
-
Pardes Festival: Łąka w Ogrodzie (video)
-
Pardes Festival - Szlakiem Chasydzkim
-
O przewodniku „Śladami Żydów. Lubelszczyzna”
-
Pardes Festival - gawęda o Żydach polskich
-
Pardes Festival tuż tuż...
-
Pardes Festival - program
Komentarze
-
Poddaję się!
-
@Tadek. No dobra. Nie meczu, a MECZUJYTIUSU.
-
Jakim meczu?
Zapraszamy na koncert Meadow Quartet, niezwykłe misterium muzyczne w ramach Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską!
Zapraszamy na koncert Meadow Quartet, niezwykłe misterium muzyczne w ramach Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską!
W kazimierskiej Synagodze 23 sierpnia, w piątek, o godz. 19.00 wystąpi zespół Meadow Quartet.
Meadow Quartet powstał w 2009 r. w Gdańsku. Muzyka komponowana przez lidera zespołu, Marcina Malinowskiego i wykonywana przez czwórkę muzyków (Marcin Malinowski, klarnet; Michał Piwowarczyk, altówka; Piotr Skowroński, akordeon; Jarosław Stokowski, kontrabas) to tygiel ścierających się nurtów: współczesnej kameralistyki, jazzu, muzyki improwizowanej, muzyki ilustracyjnej oraz nawiązań do skal stosowanych w muzyce aszkenazyjskiej, ale rozwijanych dość swobodnie. To przede wszystkim próba podążania ścieżką, która wymyka się prostym klasyfikacjom stylistycznym. Każdy z członków zespołu eksponuje swoją indywidualność, ale bez nadmiernej dominacji, w sposób naturalny, wsłuchując się w siebie nawzajem i pozostawiając przestrzeń na odczucia publiczności.
W lutym 2012 r. ukazała się m.in. pod patronatem radiowej Dwójki debiutancka płyta zespołu – „Unexpected”. A kilka dni temu wszedł na rynek kolejny album Meadow Quartet „The Erstwhile Heros” z udziałem gościa specjalnego z Litwy, Tomasa Dobrovolskisa.
Tomas Dobrovolskis z Wilna to perkusjonista, multiinstrumentalista, performer i kompozytor. Wynalazca i konstruktor nowych instrumentów (the glass oraz the brass globe), który potrafi łączyć w jedno różnego rodzaju techniki gry na instrumentach perkusyjnych z całego świata (m.in. djembe, tabla, darabuka). Artysta bierze udział w różnorodnych stylistycznie projektach muzycznych: jazzowych, eksperymentalnych, muzyki świata. W ciągu kilku ostatnich lat współtworzył takie projekty m.in. na Litwie, w Polsce, Danii, Szwecji, Anglii, Belgii, Francji, na Wyspach Alandzkich, w Islandii, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.
Meadow Quartet, jedna z najbardziej obiecujących formacji nowej muzyki żydowskiej, zaprezentuje w Kazimierzu Dolnym utwory z drugiego studyjnego albumu. Laureaci II Nagrody na XVI Festiwalu „Nowa Tradycja 2013”, organizowanym przez radiową Dwójkę, wprowadzą słuchaczy w niezwykłe misterium muzyczne. Dzięki udziałowi znakomitego litewskiego perkusjonisty brzmienie kwartetu nabrało nowego, niepowtarzalnego blasku - to ponadczasowa muzyka na miarę początków XXI wieku.
Patronat honorowy nad koncertem objęła Pani Ambasador Republiki Litwy w Polsce, Loreta Zakarevičienė. W liście Pani Ambasador do Fundacji Spichlerz Kultury, organizatora Pardes Festival, możemy m.in. przeczytać: „Mam nadzieję, że kontakty pomiędzy instytucjami kulturalnymi Litwy i Polski jak również artystami naszych krajów będę nie tylko się rozwijać, ale też przyniosą wiele pomysłów na temat przyszłych wspólnych projektów kulturalnych.“
Patronat honorowy Pani Ambasador Lorety Zakarevičienė nabiera szczególnego wymiaru w kontekście właśnie rozpoczętej Prezydencji Republiki Litwy w Radzie UE.
Telefoniczna rezerwacja biletόw w godz. 10.00 –18.00 – tel. 81881 08 94 lub 692 578 677)
Tekst: Aleksandra Markiewicz
Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.
Dodane komentarze (10)
-
pijany znad GrodarzaTadek napisał:"Pijanus znad Grodarzus, zostaw Szoka w spokoju!"
To co?. Byłeś na TYM meczu?. -
UlkaNie można. chciałby Pan, żeby Litwini narzucali nam pisownię: Adamus Mickieviczius? ;-)
-
szokTo nie można napisac po prostu Tomasz Dobrowolski?Przecież to nazwisko przybierane przez żydów oznaczało (z dobrej woli).Tu nie Litwa nikt nie zakazuje polskiej pisowni nazwisk.
-
weselnySuper grupa! Byłem na ich koncercie u fryzjera na festiwalu klezmerskim. Koleżka grający na klarnecie występował wiele razy w składzie Rzeszów Klezmer właśnie w nieodżałowanym Fryzjerze. Tak więc zespół tu znany a klarnecista nawet bardzo. Czego się tu wstygzić Marcin?