Kuncewiczówka poszukuje aktorów

Skomentuj (6)

Ze skromnego budżetu przeznaczonego w roku 2007 na działalność Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów udało się wygospodarować pieniądze na realizację filmu pod roboczym tytułem "Kaukaski dywanik", który opowie o życiu twórców "Willi pod Wiewiórką".

Wiadomo już, jacy twórcy wejdą w skład profesjonalnej ekipy filmowej. Ich nazwiska podajemy poniżej. Obecnie trwa nabór do zespołu aktorskiego. Aktorzy będą jednocześnie asystentami reżysera i operatora, a także scenografa. Zakosztują więc atmosfery planu filmowego, poznając w ten sposób podstawy rzemiosła. Głóswną bohaterką filmu będzie jednak, poza Kuncewiczami, kazimierzanka pani Zofia Siedlecka. O niej, wieloletniej gospodyni swoich rodziców, napisał kiedyś Witold Kuncewicz, że jest osobą bardzo mądrą i wiarygodną: ..." jeśli cokolwiek powie, można jej wierzyć bez zastrzeżeń."

Natomiast zajęcia warsztatowe rozpocznie wykład prof. Tadeusza Pałki.
Jego twórczość tak oto charakteryzuje Studio Filmowe Everest: "Artysta, producent filmowy, reżyser, nauczyciel akademicki (wykłada reżyserię w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi). Urodził się 10 lutego 1942 r. w Kazimierzu Dolnym. Ukończył Uniwersytet Warszawski Wydział Psychologii w 1969 oraz PWSFTViT w Łodzi, wydział reżyserii w 1974. Zrealizował 37 filmów dokumentalnych (między innymi: "Nadzieja", "I tylko dym", "Życie w Łodzi"), teatr telewizji "Śnieg" wg Przybyszewskiego oraz 12 programów autorskich "REDUTA" dla Programu II TVP, prezentujących filmy dokumentalne i ich twórców. W latach 1993-1994 kierował Działem Filmu Dokumentalnego Programu I TVP. W tym okresie filmy dokumentalne TVP zdobyły kilkanaście znaczących nagród na festiwalach zagranicznych i krajowych".

Harmonogram "Warsztatów Filmowych Kazimierz Dolny 2007" podajemy poniżej.

• Maj - czerwiec 2007 roku: przygotowanie scenariusza filmu pod roboczym tytułem "Kaukaski dywanik" - realizacja Wanda Konopińska - Michalak, kier. Domu Kuncewiczów;
• Sobota, 7 lipca 2007 roku, godz. 17 - wykład inauguracyjny prof. Tadeusza Pałki pt. "Film dokumentalny: dzieło sztuki a produkt użytkowy";
• Sobota, 7 lipca 2007 roku, po zakończeniu wykładu prof. Tadeusza Pałki: spotkanie organizacyjne młodzieży, chcącej uczestniczyć w Warsztatach. Obecność Rodziców - mile widziana. Uczestnicy otrzymają dokument (informujący o zasadach organizacyjnych imprezy) do podpisania przez Rodziców, który stanowił będzie jednocześnie wyrażenie przez Rodziców zgody na udział młodych ludzi w zajęciach i realizacji filmu;
• 9-13 lipca 2007 roku: w wybrane dni (do ustalenia z zespołem) - próby do programu artystycznego pt. "W ogrodzie pani Marii" prowadzone przez konsultantkę literacką Domu Kuncewiczów Ewę Wolną;
• Sobota, 14 lipca 2007 roku, godz. 10 - próba kostiumowa zespołu aktorskiego w strojach z okresu Międzywojnia (szczegóły do omówienia na spotkaniu organizacyjnym 7 lipca 2007 roku);
• Niedziela, 15 lipca 2007 roku, godz. 10 - próba aktorska pod opieką Ewy Wolnej i realizacja scen kostiumowych;
• Niedziela, 15 lipca 2007 roku, godz. 10 - godz. 17 program artystyczny pt. "W ogrodzie pani Marii" z udziałem Ewy Wolnej i młodych aktorów;
• 16-20 lipca 2007 roku, w wybrane dni i godziny, realizacja filmu;

Z prof. Tadeuszem Pałką warsztaty prowadzić będą:

Piotr Kielar to reżyser ur. u Warszawie w r. 1968. Ma na swoim koncie 27 filmów, w tym 3 nagrodzone na festiwalach w Polsce i zagranicą – „Podwójne życie Kieratówny” i „Tata z Ameryki” 1997r. (reżyseria, scenariusz) oraz „Na końcu świata” z 1994r (reżyseria).
Michał Pałka – to operator, muzyk, instrumentalista ur. w Warszawie w 19977 r. Ma na swoim koncie 14 filmów (zdjęcia, współpraca operatorska, współpraca realizatorska)

Warto podkreślić, że zarówno prof. Tadeusz Pałka (rodowity kazimierzanin), jak i Michał Pałka i Piotr Kielar są silnie związani z naszym miasteczkiem.

źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

  • Kuncewiczówka (gość)
    W sobotę, 7 maja 2007 roku, w związku z wykładem prof. Tadeusza Pałki, Dom Kuncewiczów udostępnia swoje wnętrza od godziny 10 do 15. Po póltoragodzinnej przerwie, od 16.30 zapraszamy wszystkich chętnych do Kuncewiczówki.
  • Paj (gość)
    Realizacja tego filmu to fantastyczny pomysł. Jestem pełna entuzjazmu dla tego przedsięwzięcia. To naprawdę pozytywne zjawisko, że w naszym najbiedniejszym regionie Europy wreszcie zaczyna wyrastać scena kulturalna, która otwiera horyzonty młodym amatorom. Uważam, że warsztaty powinny zostać bardziej nagłośnione, ponieważ chętnych do realizacji może być wiele, aczkolwiek nie każdy zainteresowany, jest aprobatorem elektronicznej formy przekazu (ja na to ogłoszenie trafiłam przypadkiem- moja siostra oglądała stronę:))
  • Dom Kuncewiczów (gość)
    Uwaga! Na stronie Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym www.muzeumnadwislanskie.pl jest plik do pobrania "Oświadczenie Rodziców dziecka, chcącego wziąć udział w Warsztatach Filmowych 2007".
  • Wanda Michalak (gość)
    Jeszcze jedno wyjaśnienie w związku napływającymi zapytaniami:za wystąpienie w filmie aktorzy nie uzyskają honorarium! Proszę o tym pamiętać decydując sie na ewentualny udział. Korzyścią jest jedynie poznanie podstaw filmowego rzemiosła.
  • Pracownicy Domu Kuncewiczów (g
    W związku z pytaniami zainteresowanych wyjaśniamy: kręcenie filmu pod roboczym tytułem "Kaukaski dywanik" stanowi treść i cel Warsztatów Filmowych 2007.
  • Kuncewiczówka (gość)
    Zapraszamy do wspólpracy wszystkich, którzy mogliby nam pożyczyć autentyczne stroje i zabawki z lat międzywojennych. Jesteśm pod numerem tel. 081 8810102.

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2024.
Pokaż stopkę