Kazimierzacy na horyzoncie?

Do 31 maja przedłużono rekrutację do projektu „Obywatele na horyzoncie”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze Stowarzyszeniem HOMO FABER. Poszukiwani są ludzie aktywni, nieobojętni na sprawy swojego otoczenia.

Do 31 maja trwa nabór do nowego projektu „Obywatele na horyzoncie” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy ze Stowarzyszeniem HOMO FABER. Partnerem projektu jest stowarzyszenie Sieć obywatelska - Watchdog Polska.

- Dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty projekt z zakresu działań obywatelskich to kolejny, bardzo ważny, krok w kierunku pracy z filmem jako narzędziem do integracji i pobudzania dyskusji – mówi Karolina Śmigiel, koordynator projektu. - Razem z uczestnikami, ekspertami i reporterami chcemy rozwijać sieć kontaktów, promować pozytywne działania i postawy, wspierać edukację obywatelską na poziomie lokalnym i poznać ciekawych ludzi, miejsca i ich problemy.

„Obywatele na horyzoncie” to cykl  bezpłatnych szkoleń stacjonarno - wyjazdowych, dzięki którym zaangażowani liderzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie działań obywatelskich, ale przede wszystkim nauczyć się, jak stworzyć profesjonalny reportaż filmowy. Czasu zostało niewiele, gdyż rekrutacja trwa do 31 maja. Warto wiedzieć również o tym, że liczba miejsc jest ograniczona.
 
- Szukamy aktywnych i nieobojętnych na sprawy swojego otoczenia dorosłych mieszkańców kilku województw Polski: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego – mówi Karolina Śmigiel. - Jest to pierwsza edycja tego typu przedsięwzięcia, stąd mogliśmy wybrać tylko kilka pilotażowych regionów.
 
Do projektu zaproszonych zostanie piętnaście zespołów, składających się z dwóch dorosłych osób mieszkających i działających na terenie jednego z wyżej wymienionych województw. Osoby te muszą być zaangażowane społecznie i mieć konkretny pomysł na działania w swojej społeczności.

Na czym polega projekt? Przez pół roku (od czerwca do listopada 2013) wybrane zespoły odbędą internetowo-stacjonarny kurs wspierający ich umiejętności obywatelskie oraz reporterskie.

- Wszystkie poznane przez uczestników narzędzia mają pomóc w zainicjowaniu pozytywnej zmiany na rzecz społeczności, w której mieszkają i integracji tej społeczności do działania – mówi Karolina Śmigiel. - Oprócz kursu i konsultacji on-line z ekspertami z zakresu działań obywatelskich i doświadczonymi reporterami, uczestnicy spotkają się ze sobą w Warszawie w czasie pięciu weekendowych zjazdów. Całość kursu opierać się będzie na konkretnych zagadnieniach i problemach, które uczestnicy zaobserwowali w swoich społecznościach i które chcieliby zmienić.

Aby dostać się do projektu, trzeba do 31 maja przesłać wypełniony formularz prezentujący wybrany problem lub zjawisko na adres: karolina@nowehoryzonty.pl. O wynikach rekrutacji wszyscy zainteresowani projektem zostaną poinformowani 24 maja drogą mailową.

 

Skomentuj



Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2024.
Pokaż stopkę