Komentarze
-
garatuluję, a gdzie my ich wszystkich pomieścimy jak zrobią najazd na Kazimierz
-
Celej, a czegoś ty się najadł? Albo co cię je?
-
tylko czy sznapsy nie zaszkodza Panu doktorowi
Wystawa ta jest rezultatem współpracy nawiązanej przez Muzeum ze Stowarzyszeniem Niemiecko – Polskim w Berlinie; nie bez znaczenia jest również to, że Kazimierz Dolny należy do miast partnerskich dzielnicy Berlina – Steglitz – Zehlendorf, w której znajduje się pałacyk Gusthaus. Po raz pierwszy dorobek twórczy kazimierskiej kolonii artystycznej pokazany będzie za granicą, nie przypadkiem w Niemczech – kraju, w którym takich kolonii powstało najwięcej.
Na wystawę składa się 100 obrazów, grafik i rysunków autorstwa 58 twórców wybranych tak, by oddać możliwie reprezentatywnie artystyczne oblicze kazimierskiej kolonii.
Do wystawy wydany został obszerny katalog w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Posłuży on promocji kolonii artystycznej w Kazimierzu poza granicami kraju, także poprzez członków Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych z siedziba w Brukseli, do której Muzeum Nadwiślańskie należy od 2000 r.
Wystawa potrwa do 15 grudnia.
Kuratorem wystawy i autorem katalogu jest dr Waldemar Odorowski.
W związku z wyjazdem większości kolekcji malarstwa do Berlina sale wystawowe pierwszego piętra będą zamknięte. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Kamienicy Celejowskiej na parterze.
Źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl
Zachód Teresy Roszkowskiej
Skomentuj
Dodawanie komentarza
Trwa dodawanie komentarza. Nie odświeżaj strony.