Kazimierska kolonia w Berlinie

Skomentuj (4)
Do 15 grudnia br. w berlińskim pałacyku Gusthaus nasi sąsiedzi z partnerskiej dzielnicy Berlina – Steglitz – Zehlendorf będą mogli podziwiać obrazy twórców Kazimierskiej Kolonii Artystycznej. Patronat nad wystawą objął ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Niemczech dr Marek Pawda.

Wystawa ta jest rezultatem współpracy nawiązanej przez Muzeum ze Stowarzyszeniem Niemiecko – Polskim w Berlinie; nie bez znaczenia jest również to, że Kazimierz Dolny należy do miast partnerskich dzielnicy Berlina – Steglitz – Zehlendorf, w której znajduje się pałacyk Gusthaus. Po raz pierwszy dorobek twórczy kazimierskiej kolonii artystycznej pokazany będzie za granicą, nie przypadkiem w Niemczech – kraju, w którym takich kolonii powstało najwięcej.

Na wystawę składa się 100 obrazów, grafik i rysunków autorstwa 58 twórców wybranych tak, by oddać możliwie reprezentatywnie artystyczne oblicze kazimierskiej kolonii.

Do wystawy wydany został obszerny katalog w dwóch wersjach językowych: polskiej i niemieckiej. Posłuży on promocji kolonii artystycznej w Kazimierzu poza granicami kraju, także poprzez członków Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych z siedziba w Brukseli, do której Muzeum Nadwiślańskie należy od 2000 r.

Wystawa potrwa do 15 grudnia.

Kuratorem wystawy i autorem katalogu jest dr Waldemar Odorowski.
 
W związku z wyjazdem większości kolekcji malarstwa do Berlina sale wystawowe pierwszego piętra będą zamknięte. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Kamienicy Celejowskiej na parterze.

Źródło: www.muzeumnadwislanskie.pl

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2024.
Pokaż stopkę