Fleck w Kamienicy Celejowskiej

Skomentuj (2)

Blisko 80 dzieł Wojciecha Ottona Flecka (1903-1972) pokazanych zostanie w Kamienicy Celejowskiej na wystawie towarzyszącej ekspozycji w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego „Aby to piękno służyło innym”.

Co łączy dwie wystawy eksponowane mniej więcej w tym samym czasie w Muzeum Nadwiślańskim: „Aby to piękno służyło innym” i "Galerię Wojciecha Flecka"? Ci, którzy byli na otwarciu tej pierwszej, mogą zaryzykować odpowiedź: Zakopane. I nie pomylą się. Wojciech Otton Fleck – wybitny polski kolorysta i pejzażysta – swoje powojenne życie związał z Zakopanem. Podobnie jak Olga i Tadeusz Litawińscy kolekcjonerzy sztuki, którym marzyła się stała ekspozycja prac tego artysty. Nie wszystkie jednak marzenia się spełniają, chociaż akurat to w pewien sposób zostało zrealizowane – w postaci właśnie kazimierskiej „Galerii Wojciecha Flecka” – wystawy wprawdzie nie stałej, ale trwającej blisko trzy miesiące.

Prezentowane w Kazimierzu prace Flecka pochodzą z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich przekazanej przez nich Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu oraz ze zbiorów Ewy i Pawła Bogutów, prywatnych kolekcjonerów i mecenasów sztuki.

Wystawę, podobnie jak „Aby to piękno służyło innym”, oglądać będzie można w Kazimierzu do 24 lipca. Wernisaż w sobotę 7 maja o godzinie 16.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Kamienica Celejowska


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2024.
Pokaż stopkę