Empik na Dwóch Brzegach

Empik zaprasza na cykl spotkań autorskich podczas 8. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W dniach od 2 do 10 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą przy ul. Nadwiślańskiej 9 odbędzie się 8. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Wydarzenie to skierowane jest do miłośników kina, ale także i innych sztuk współczesnych. Nieodzownym elementem festiwalu są spotkania z aktorami, reżyserami, mistrzami kinematografii oraz osobowościami świata kultury. Bogaty i atrakcyjny program wydarzeń, jak co roku przygotował Empik.

Spotkania odbędą się w letnim salonie Empik przy ul. Nadwiślańskiej 9 w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Gośćmi Empiku będą:

ANNA HERBICH
2 sierpnia, godz. 14:00

Tematem spotkania będzie książka „Dziewczyny z powstania”, w której autorka w przejmujący sposób pokazuje jak naprawdę wyglądało życie podczas 63 dni heroicznej bitwy. Anna Herbich pozwala nam zobaczyć Powstanie Warszawskie z zupełnie innej perspektywy – oczyma kobiet.

KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA
2 sierpnia, godz. 16:00

Dziennikarka z osobistej perspektywy opowie o ostatnim dwudziestopięcioleciu, które upłynęło  w Polsce pod znakiem wielkich przemian – społecznych, kulturowych i technologicznych. Przemian, które we wcześniejszym ćwierćwieczu nikomu nie przyszłyby nawet do głowy.

MARIOLA PRYZWAN
2 sierpnia, godz. 18:00

Niezwykle dociekliwa bibliotekarka i autorka biografii literackich opowie o legendzie polskiej piosenki – Annie Jantar. Poznamy ciekawostki i nieznane fakty z życia artystki.

KATARZYNA MILLER
3 sierpnia, godz. 12:00

Kilka lat temu radziła, jak być kobietą i nie zwariować. Tym razem, w zapisie autentycznych rozmów terapeutycznych, popularna psychoterapeutka proponuje, by być kobietą i zwariować... na swoim punkcie. Jak to zrobić – wyjaśni osobiście.

EWA KASPRZYK, MACIEJ KĘDZIAK
3 sierpnia, godz. 14:00

Na małym ekranie jest silną, zdecydowaną osobowością. Na scenie – często neurotyczną kobietą po przejściach. Jaka jest naprawdę Ewa Kasprzyk i czego oczekuje od życia oraz pracy w filmie i teatrze? Opowie o tym wspólnie z dziennikarzem i współautorem książki – Maciejem Kędziakiem. 

PAULINA MŁYNARSKA, BEATA SABAŁA-ZIELIŃSKA
3 sierpnia, godz. 16:00

Nie ma przebacz: w Kazimierzu Dolnym o Zakopanem – bez lukru, czasem sarkastycznie, buntowniczo, z humorem i odrobiną nostalgii opowiedzą ceperka mieszkająca w górach i góralka, która próbowała kiedyś od gór uciekać. Kontynuacja bestsellerowej opowieści na dwa głosy, czyli książki „Zakopane odkopane”.

ANDRZEJ SOŁTYSIK
3 sierpnia, godz. 18:00

Gdzie zaczyna się kino? Skąd biorą się inspiracje? Co decyduje o sukcesie filmu i jego twórców? To tylko część pytań, które dziennikarz, filmoznawca i kinoman Andrzej Sołtysik zadawał osobowościom współczesnego polskiego i światowego kina. Czternaście wybranych rozmów zaprezentował w książce „Oblicza kina”.

STANISŁAW SOYKA, ADAM STRUG
4 sierpnia, godz. 16:00

Dwaj pieśniarze, poeci, kompozytorzy i instrumentaliści. I ten trzeci. Poeta. Twórca bodaj najbardziej muzycznych liryków, które tętnią wieloma rytmami. O niezwykłym spotkaniu trzech artystów wyrastających z różnorodnych poetyk i tradycji osobiście opowiedzą Stanisław Soyka i Adam Strug.

JANUSZ SZEWCZAK
5 sierpnia, godz. 16:00

Prawnik, znawca rynków finansowych i bankowości opisuje nasze państwo ze szczególnej perspektywy. Co zauważa? Jakimi odkryciami może się podzielić z laikami? Warto sprawdzić, jak ocenia polską rzeczywistość główny ekonomista SKOK-u i jeden z najostrzejszych publicystów zajmujących się tematyką gospodarczą.

JANUSZ MAJEWSKI
5 sierpnia, godz. 18:00

Reżyser, scenarzysta, scenograf i aktor. Bakcylem kina zaraził się jako siedmiolatek, kiedy dostał na gwiazdkę projektor filmowy. W kazimierskim plenerowym Empiku opowie o swoich ostatnich książkach: „Ekshibicjoniście” pełnym wczesnych i najnowszych opowiadań autora, „Siedlisku”, czyli powieści opartej na scenariuszu kultowego serialu telewizyjnego o tym samym tytule oraz „Małej Maturze”.

JERZY BRALCZYK
6 sierpnia, godz. 16:00

Co to znaczy, że język ma gorączkę i skąd się ona bierze? Czy forma „ministra” jest poprawna nie tylko politycznie? Czy polszczyzna musi się aż tak zarażać anglicyzmami? Spotkanie z jednym z najlepszych rodzimych ekspertów językowych to świetna okazja, by rozwiać, choć część wątpliwości dotyczących tego, jak powinniśmy mówić i pisać poprawnie.

JAROSŁAW SOKÓŁ
6 sierpnia, godz. 18:00

„Czas honoru” to epicka saga o losach czterech młodych ludzi, których wojna połączyła i wystawiła na ciężką próbę. Scenarzysta jednego z najpopularniejszych i wielokrotnie nagradzanych polskich seriali ostatnich lat opowie między innymi o kulisach jego powstawania.

MAŁGORZATA POTOCKA
7 sierpnia, godz. 16:00

Dzięki muzyce jaką pozostawił, doskonale znamy Grzegorz Ciechowskiego jako artystę. A jakim był człowiekiem? O Obywatelu GC i swoim związku z artystą opisanym w książce napisanej wspólnie z Krystyną Pytlakowską opowie aktorka i reżyserka Małgorzata Potocka.

ELŻBIETA BANIEWICZ
7 sierpnia, godz. 18:00

Dwie niezwykle ważne postaci polskiego kina i teatru – Anna Dymna i Janusz Gajos – zostały sportretowane przez Elżbietę Baniewicz w niezwykłych książkach, pozwalających poznać ich życie prywatne i zawodowe. 

ANNA KLARA MAJEWSKA
8 sierpnia, godz. 16:00

Dokładnie rok po „Roku na Majorce” Anna Klara Majewska wraca na swoją ulubioną wyspę na Morzu Śródziemnym i do bohaterów, których poznaliśmy w pierwszej części jej powieści. Na spotkanie z pisarką zapraszamy wszystkich spragnionych gorących wrażeń i najnowszych wieści z Balearów.

MONIKA JARUZELSKA
8 sierpnia, godz. 18:00

„Troje ludzi na trzech bezludnych wyspach. Szczególnie w latach ‘80. Każdy na swój sposób zamknięty w swoim cierpieniu” – napisała o sobie i swoich rodzicach Monika Jaruzelska. Podczas spotkania z autorką „Rodziny” dowiemy się jak wyglądało życie w jej nietypowym domu.

MACIEJ MAZUR
9 sierpnia, godz. 12:00

Nawet największym asom dziennikarstwa zdarzają się wpadki. Maciej Mazur, dziennikarz i reporter TVN, skrupulatnie je pozbierał i opublikował w swojej książce. Część z nich zaprezentuje podczas spotkania. Także takie, które przytrafiły się już po premierze „Anegdot dziennikarskich”.

TOMASZ ROŻEK
9 sierpnia, godz. 14:00

Z wykształcenia – doktor fizyki, z zawodu dziennikarz popularyzujący wiedzę naukową w sposób zrozumiały nawet dla humanistów. Podczas rozmowy o wszechświecie Tomasz Rożek zdradzi miedzy innymi, co wie o przyszłości kosmosu i czego nie wie o ciemnej energii.

IGOR SOKOŁOWSKI
9 sierpnia, godz. 16:00

Dziennikarz i podróżnik Igor Sokołowski odwiedza zazwyczaj takie miejsca, do których turyści nie zaglądają, bo to zakazane albo, rzekomo, nie ma w nich nic ciekawego. Później opisuje je w reportażach, m.in. zamieszczonych w zbiorze „Białoruś dla początkujących”. Podczas spotkania opowie o interesującym i pełnym kontrastów świecie leżącym za naszą wschodnią granicą.

ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY
9 sierpnia, godz. 18:00

Legendarna grupa studencka założona w 1983 r. m.in. przez Jarosława Gugałę i Filipa Łobodzińskiego, znana wielbicielom piosenek katalońskiego pieśniarza Lluisa Llacha i francuskiego barda Georges'a Brassensa, reaktywowała się w roku 2005, a w 2014 wydała szóstą płytę ze swoim najsłynniejszym materiałem – utworami Llacha w nowych aranżacjach. W Kazimierzu będzie można ich spotkać osobiście.

Plenerowy salon Empik w Kazimierzu zaprasza od 2 do 9 sierpnia nie tylko na liczne spotkania z wyjątkowymi gośćmi, ale także do skorzystania ze starannie dobranej oferty filmów, książek oraz płyt z muzyką. Salon będzie czynny codziennie w godzinach: 9.30 - 20.00


Źródło: Empik

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2025! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę