Aktualności dla "wystawy w Kazimierzu"
Tłumy ściągnęły na wernisaż wystawy „Światło i mrok” w Muzeum Nadwiślańskim. Tak Leszek Mądzik twórca Sceny Plastycznej KUL obchodził 50 – lecie swojej twórczości.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 15 grudnia o godz. 13:00 na wernisaż wystawy „Na wyciągnięcie ręki... Malarstwo, rzeźba, rysunek". To swoiste podsumowanie pięciu edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej.
Wystawy są nieodłączną częścią Festiwalu Filmu i Sztuki. Wernisaż jednej z nich miał miejsce w ArtLochu – podziemiach Knajpy Artystycznej. Swoje obrazy prezentował Piotr Fąfrowicz - polski malarz, ilustrator, grafik. „Wesoły Kazimierz” można oglądać do końca festiwalu.
W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa "Odtwarzanie minionych światów" wybitnej polskiej scenograf laureatki Oskara za scenografię do Listy Schindlera Stevena Spielberga – Ewy Braun. Jej wernisaż odbył się podczas pierwszego dnia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi z udziałem artystki.
Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się otwarcie nowej wystawy. Tym razem w Kazimierzu będziemy mogli oglądać malarstwo Jacka Malczewskiego.
Ludzieńkowie zawitali do Kazimierza. I na trochę tu zostaną. Jednak zapewne znaczna ich część pojedzie w świat, a wraz z nią „Magiczne wspomnienia z Kazimierza”.
Przez dwa miesiące w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można wyjątkową wystawę biżuterii autorstwa Marcina Tymińskiego. Artysta w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia pracy twórczej.
„eXXhibition" to swego rodzaju podsumowanie serii prezentacji, które odbyły się w tym roku w różnych europejskich galeriach i muzeach. Wystawa autorstwa Marcina Tymińskiego zostanie otwarta dzisiaj 21 grudnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.
W Oddziale Sztuki Złotniczej Muzeum Nadwiślańskiego otwarto w sobotę pokonkursową wystawę 17. Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej "Prezentacje 2017" zatytułowaną „Srebro i papier”. Tuż po wręczeniu nagród.
"Ośmiu Wspaniałych" to poplenerowa wystawa malarstwa wyjątkowych twórców, którzy tworzyli wspólnie podczas Piątego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego. Prace oglądać można w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym.
Obrazy Witkacego, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera – Gospodarza z Wesela przypomnianego w tym roku podczas Narodowego Czytania – Józefa Mehoffera, Władysława Ślewińskiego, Leona Chwistka i wielu innych artystów związanych z zakopiańską kolonią artystyczną od połowy XIX w. do wybuchu drugiej wojny światowej zobaczymy na wystawie, której otwarcie już wkrótce w Muzeum Nadwiślańskim.
Wernisaż niezwykły. Obrazy i światło. Muzyka i taniec. Martha Mulawa przedstawiła swoje batiki inspirowane naturą.
Mnóstwo obrazów, mnóstwo gości - prawdziwy "las rzeczy". Wystawa Jana Michalaka we dworze n Nadrzecznej potrwa do połowy września.