Aktualności dla "wystawy"
Tłumy ściągnęły na wernisaż wystawy „Światło i mrok” w Muzeum Nadwiślańskim. Tak Leszek Mądzik twórca Sceny Plastycznej KUL obchodził 50 – lecie swojej twórczości.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 15 grudnia o godz. 13:00 na wernisaż wystawy „Na wyciągnięcie ręki... Malarstwo, rzeźba, rysunek". To swoiste podsumowanie pięciu edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej.
Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się otwarcie nowej wystawy. Tym razem w Kazimierzu będziemy mogli oglądać malarstwo Jacka Malczewskiego.
Ludzieńkowie zawitali do Kazimierza. I na trochę tu zostaną. Jednak zapewne znaczna ich część pojedzie w świat, a wraz z nią „Magiczne wspomnienia z Kazimierza”.
„eXXhibition" to swego rodzaju podsumowanie serii prezentacji, które odbyły się w tym roku w różnych europejskich galeriach i muzeach. Wystawa autorstwa Marcina Tymińskiego zostanie otwarta dzisiaj 21 grudnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.
„Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki" to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza 10 i 11 września do Janowca.
Od początku lutego poznańscy i warszawscy studenci architektury pracują nad koncepcją zagospodarowania Małego Rynku w Kazimierzu oraz obszarów przyległych, m.in. terenu Wikarówki. Prace toczą się pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Jeremiego Królikowskiego z Warszawy i dr hab. inż. arch. Waldemara Wawrzyniaka z Wrocławia.
W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać możemy niecodzienną wystawę rysunku zatytułowaną „Postać i portret”. Autorami prac są uczestnicy warsztatów organizowanych przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny.
Lekarze z Lubelskiej Izby Lekarskiej przez cztery dni przedłużonego nieco ostatniego weekendu szukali w Kazimierzu tematów do… fotografowania. – To odskocznia od pracy zawodowej, relaks, ładowanie akumulatorów – twierdzą medycy.
W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy wystawę pt. „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Jest to zbiór prac o tematyce historycznej oraz niezwykłe pejzaże.
Wernisaż wystawy malarskiej ku czci Andrzeja Ściepury, niestrudzonego popularyzatora Kazimierza Dolnego, odbędzie się za kilkanaście godzin — 13 września 2013 (piątek), o godz. 17:00 — w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Michalaków.
Trwa długi weekend majowy. W Kazimierzu to oficjalne niejako rozpoczęcie sezonu. Co nas tu czeka?
Jeszcze tylko tydzień w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki trwa wystawa „Bohaterom 1863 r. w hołdzie. W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego” zorganizowana przez Stowarzyszenie Kielecki Klub Kolekcjonera. O wystawie i swojej pasji kolekcjonerskiej opowiadają Jolanta i Marek Michniewscy.
Obrazy Stanisława Jana Łazorka – poczynając od tych z okresu studiów, poprzez okres Nowej Figuracji, na tych, z których najbardziej jest znany, kończąc – można oglądać w Galerii Łazorek w Kazimierzu na Małym Rynku. Wystawę wspomnieniową zorganizowano w 12 rocznicę śmierci Artysty.
Blisko sto prac złożyło się na tegoroczną wystawę na plebanii „Chleba naszego powszedniego…” Ekspozycję można było oglądać na plebanii w ostatni weekend.
Weekend w okolicy 8 marca w Kazimierzu upłynie pod znakiem pierwiastka żeńskiego. Cykl przygotowanych specjalnie z okazji 8 marca wydarzeń artystycznych, spotkań i warsztatów określono mianem „Kazimierz bywa kobietą”. Jaka jest ta kobieca twarz Miasteczka? Zmiany w programie.
Do poznania Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zachęca Muzeum Przyrodnicze, na początek zapraszając do odwiedzenia nowej aranżacji wystawy stałej w komorze wejściowej Spichlerza Ulanowskich, w którym znajdują się ekspozycje.
„Impresje miejskie” to tytuł wystawy malarstwa puławskiego artysty Dariusza Jaskólskiego, której otwarcie nastąpi 7 marca o godz. 16.00 w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu. Prace oglądać będzie można do końca miesiąca.