Aktualności dla "spotkanie autorskie w Kazimierzu"

Martyna Bunda. Kiedyś reporterka, obecnie zajmująca kierownicze stanowisko w Polityce, autorka powieści „Nieczułość”. O swojej książce i nie tylko o niej opowiada festiwalowej publiczności.


Niesfilmowani to cykl spotkań autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Tym razem przed Państwem Magdalena Grzebałkowska, która opowiadała o swojej najnowszej książce zatytułowanej „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Katarzyna Archimowicz o swojej najnowszej książce i miłości do Kazimierza opowiadała podczas spotkania autorskiego w kazimierskiej bibbliotece.

140 lat temu urodził się Bolesław Leśmian. W tym roku również przypada 80. rocznica jego śmierci. Z tej okazji Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na wystawę prac Stanisława Ożoga.

Spotkanie w Domu Kuncewiczów z pisarką Mają Wolny, poświęcone było jej najnowszej książce pt. „Księgobójca”. Autorka, która jeszcze niedawno mieszkała w Belgii, a od niedawna mieszka w Kazimierzu Dolnym, przedstawia w swojej powieści kryminalnej historię o miłości, starości i zbrodni.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na spotkanie z malarzem Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim. Rozmowę z artystą poprowadzi Dorota Seweryn-Puchalska z Oddziału Kamienica Celejowska.

„Człowiek może być w życiu tym, kim wybiera być, a nie tym - kim się urodził” – dowodzi Agnieszka Korzeniewska, autorką książek „Zabiorę Cię jesienią do Brukseli” i "W deszczu tańcz!". Spotkanie z autorką już w najbliższy czwartek w Bibliotece Publicznej, oddziale Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

Błękitne dziewczyny

„Błękitne dziewczyny” to powieść o trudach codziennego życia, o pasji, przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Autorką książki jest Ewa Podsiadły – Natorska, która w kazimierskiej bibliotece promowała swój debiut literacki.

Wystawa poświęcona twórczości Władysława Skoczylasa, która prezentowana jest w Galerii Wystaw Czasowych w Muzeum Nadwiślańskim będzie czynna jeszcze do najbliższej niedzieli. Powodem przedłużenia prezentacji jest spotkanie autorskie Maryli Sitkowskiej oraz promocja książki "Władysław Skoczylas (1883-1934)".

Jakie wiersze pisze przyrodnik? I jakim przyrodnikiem jest poeta? Jak umiejętnie połączyć ze sobą te dwie pasje, by ze sobą współgrały zamiast rywalizować? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą sobotę 21 listopada w Kuncewiczówce.

„Sekrety istnienia” to skarbnica setek złotych myśli o tym, jak odnaleźć źródło radości życia oraz jak się z wdziękiem zestarzeć.  Ta i inne książki Jolanty Szwalbe będą tematem spotkania autorskiego „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu" w kazimierskiej bibliotece już w najbliższy czwartek.

Nosiwoda. A któż to taki? Dzisiaj, kiedy bieżącą wodę mamy w każdym mieszkaniu, możemy spokojnie nic o tym zawodzie nie wiedzieć. Dawniej jednak była to bardzo potrzebna nie tylko w Kazimierzu osoba. O postaci kazimierskiego nosiwody opowie podczas spotkania w Bibliotece Publicznej Bogdan Rokicki, autor książki ”Nosiwoda z Kazimierza”.

Wiersze o ponadczasowej tematyce miłosnej czytali w Bibliotece Publicznej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki uczestnicy ogólnopolskich warsztatów literackich zorganizowanych w Kazimierzu pod auspicjami Związku Literatów Polskich.

W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, w kazimierskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską. Autorką "Niechcianej", "Terenu prywatnego" czy "Głodnej kotki".

Synagoga w Kazimierzu Dolnym gości różnorodnych twórców. Tym razem gościem specjalnym będzie Sabina Baral, autorka książki „Zapiski z wygnania”. Spotkanie odbędzie się 5 września.

„Żona Lota jeszcze się zastanowi” – taki tytuł nosi debiutancka książka od dzieciństwa wakacyjnie związanej z Kazimierzem Joanny Skwarek. Sama autorka już taką decyzję podjęła: oddała się pisaniu.

Jednym z wydarzeń tegorocznego cyklu „Kazimierz bywa Kobietą” było spotkanie z pisarką Anną Wysocką – Kalkowską, autorką książki „Kiedy wiosna nie nadchodzi”, której akcja dzieje się Kazimierzu.

Willa pod Wiewiórką zaprasza na spotkanie z poetą, który uwiecznił Dom Marii i Jerzego w jednym ze swoich wierszy. Kim jest ten autor, który o Kazimierzu nie tylko pisze, ale i śpiewa?

Na rynku księgarskim pojawiło się nowe wydawnictwo związane z Kazimierzem Dolnym. To album fotografii „Kazimierz Dolny w fotografiach Adama Bujaka i Marcina Bujaka ”. Jego promocja odbyła się w kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki w czasie Dwóch Brzegów.

Nie tak dawno obchodziliśmy okrągłą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Zainteresowanie tymi wydarzeniami w mediach odzwierciedla ogólną tendencję fascynacji historiami z czasów II wojny światowej. Podczas spotkania w salonie Empik fenomen tego zjawiska objaśniał Jarosław Sokół, autor scenariusza do serialu „Czas honoru” oraz trylogii o tym samym tytule.

 

Pokaż stopkę